آیا BTC بازار نزولی را ترک خواهد کرد؟ 5 نکته ای که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید


قیمت بیت کوین برای یک بسته شدن ماهانه مهم آماده است، جایی که می تواند بازار نزولی سال 2022 را به کلی رها کند.

بیت کوین (BTC) وارد آخرین هفته مارس در قلمروی نامشخص می شود زیرا بسته شدن هفتگی قوی همچنان 30000 دلار را دور از دسترس نگه می دارد.

بزرگترین ارز دیجیتال علیرغم برخی نوسانات، عملکردی تقریباً ثابت در هفت روز داشته است زیرا بازار به دنبال مسیر جدیدی است. بعد کجا می تواند برود؟

در یک هفته غافلگیری از اقتصاد کلان، BTC/USD زمان زیادی را صرف واکنش به تصمیمات فدرال رزرو آمریکا و نظرات مربوطه کرده است.

با این حال، مرحله بعدی، دوره ای از آرامش نسبی است که به دنبال آن یک بسته شدن ماهانه کلیدی است که می تواند شاهد شروع یک روند صعودی جدید باشد.

بیت کوین در حال حاضر تا مارس 20 درصد افزایش یافته است، که به این معنی است که روزهای آینده قدرت ادامه بازیابی از پایین ترین سطح چند ساله را تعیین خواهند کرد.

کوین تلگراف نگاهی به پنج موضوع کلیدی می اندازد که باید در هفته پایانی یک ماه پرنوسان به خاطر بسپارید.

شمارش معکوس برای بسته شدن ماهانه قیمت بیت کوین

بر اساس داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView، بیت‌کوین توانست هفته را با افزایشی ملایم به پایان برساند و به 28000 دلار بازگردد.

نمودار کندل استیک 1 هفته ای BTC/USD (Binance). منبع: TradingView

این بدان معناست که جفت BTC/USD در مقایسه با آخر هفته قبل عملاً راکد ماند و با وجود دوره‌های نوسان در دوره میانی، ثبات چشمگیری را حفظ کرد.

با این حال، نگرانی ها در مورد اینکه ممکن است بازار برای حفظ سطوح فعلی با مشکل مواجه شود، افزایش یافته است.

در تجزیه و تحلیل جدید در 27 مارس، حساب محبوب توییتر IncomeSharks حجم تعادل (OBV) را به عنوان نشانه واضحی از کاهش شتاب علامت گذاری کرد.

نادیده گرفتن OBV ضعیف در مقاومت، قیمت در مقاومت و کمبود تقاضا در آن قیمت‌ها سخت است. نظر داد در کنار یک نمودار

«اگر پایین بیاییم، موج جدیدی از درخواست‌های خرید دریافت می‌کنیم که باید ما را بالاتر ببرد. تنها راهی که می‌خواهیم از اینجا بیرون بیاییم، اخبار بزرگ یا شلوغی‌های دیگر در بازارهاست.»

نمودار توضیحی BTC/USD. منبع: کوسه های درآمدی/ توییتر

تاجر و تحلیلگر Rekt Capital موافقت کردند که اصلاح بیت کوین در صورت ورود آن “سالم” خواهد بود.

“اگر بیت کوین به تلاش برای شکستن به بالای 28700 دلار ادامه دهد، ممکن است برای جلب علاقه خریداران جدید در سطوح پایین تر، افت خوبی باشد.” توییت کرد در روز

تکنیک‌ها ضعف کوتاه‌مدت را نشان می‌دهند و ممکن است به زودی یک کاتالیزور برای اصلاح این ضعف ظاهر شود.»

در آخر هفته، Rekt Capital نسبت به روند بلندمدت خوشبین بود و این نقطه قیمت را به عنوان یک منطقه کلیدی برای تماشا مشخص کرد.

او پیش‌بینی می‌کند که BTC/USD خروج از بازار نزولی را در اواخر مارس «تأیید» می‌کند، مشروط بر اینکه بسته شدن ماهانه میانگین متحرک 200 هفته‌ای (WMA) را به عنوان پشتیبانی حفظ کند.

قیمت 200WMA در حال حاضر حدود 25500 دلار است که به گاوها فضایی برای کاهش متوسط ​​می دهد.

معامله گر کریپتو تونی که روزانه 27700 دلار و 26600 دلار در اختیار دارد، به طور مشابه محتاطانه، اما در بازه های زمانی کوتاه تر.

“ما هنوز EQ را با قیمت 27700 دلار در یک بازه زمانی 4 ساعته از دست نداده‌ایم، بنابراین توییت‌های روز قیامت می‌توانند استراحت کنند.” خلاصه شده استبه نقطه ای در محدوده ای اشاره دارد که فشار معاملات در آن تثبیت شده است.

“محدوده پایین 26600 دلار چیزی است که ما مجبور شدیم از دست بدهیم تا یک پرچین کوتاه برای خودم شروع کنیم.”

نمودار توضیحی BTC/USD. منبع: Crypto Tony/ توییتر

هنگام خرید SVB، داده های PCE مورد توجه قرار می گیرند

برخلاف هفته گذشته، روزهای پایانی ماه مارس قرار نیست غافلگیری از فضای اقتصاد کلان آمریکا را به همراه داشته باشد.

این بدان معنا نیست که توپ منحنی ظاهر نمی شود، اما از نظر انتشار داده های کلان، بقیه ماه نسبتا آرام است.

تنها استثنای قابل توجه انتشار 31 مارس شاخص هزینه مصرف شخصی (PCE) است که حاوی اطلاعات مهمی در مورد روند تورم ایالات متحده است.

Tedtalksmacro، مفسر بازار گفت: «ارقام تورم PCE ایالات متحده این هفته منتشر خواهد شد – ماه گذشته این داده ها منجر به کاهش نوسانات در ریسک شد. نظر داد.

با این حال، انتظار می‌رود که PCE اصلی در این ماه نسبت به سال قبل از 4.7% به 4.4% کاهش یابد. این ریسک مثبت خواهد بود.

اگر بیت کوین به داده های پیش بینی نشده PCE واکنش نشان دهد، نتایج ممکن است یک روز قبل از بسته شدن ماهانه یک آخر هفته پرنوسان باشد.

هر گونه تحول جدید در بحران جاری بانکی، عدم اطمینان را به ترکیب اضافه خواهد کرد، و این خطر وجود دارد – در حالی که بانک منحل شده سیلیکون ولی (SVB) یک شبه خریدار پیدا می کند، سرایت در اروپا ادامه دارد.

با این حال، فدرال رزرو که علیرغم بحران نرخ بهره را افزایش داده است، در مورد نرخ بهره مسیر متفاوتی را در پیش گرفته است – می گوید افزایش های بیشتری ممکن است اتفاق بیفتد، اما بازارها به دلیل استرسی که افزایش نرخ های قبلی قبلا ایجاد کرده بود مخالف هستند.

پلتفرم تحلیلی Mosaic Asset در آخرین نسخه از سری به‌روزرسانی‌های خود، «The Market Mosaic» گفت: «شرایط مالی بسیار سخت‌تر و نشانه‌های استرس مداوم بانکی، دلایل اصلی این است که بازار فکر می‌کند فدرال رزرو باید برنامه‌های خود را کنار بگذارد». 26 مارس

مطالب مرتبط: زمستان کریپتو می تواند بر سلامت عقل سرمایه گذاران تأثیر منفی بگذارد

موزائیک همچنین هشدار داد که از نظر تاریخی، دارایی‌های ریسکی بلافاصله پس از خبر نقطه عطف افزایش نرخ‌های سیاستی بدتر شده‌اند.

اگر فدرال رزرو کمپین افزایش نرخ بهره خود را متوقف کند، نشان دهنده نگرانی فزاینده ای است که بانک مرکزی در حال خراب کردن چیزی در بازار سرمایه است. اما این را نیز در نظر بگیرید که فدرال رزرو تنها زمانی که خیلی دیر شده باشد، سابقه تعدیل سیاست خود را دارد.

او گفت: «در نتیجه، شدیدترین افت بازار سهام در بازارهای نزولی گذشته پس از بازگشت فدرال رزرو به توقف یا کاهش مستقیم نرخ‌ها رخ داد.

دارندگان بیت کوین شوک عرضه را راه اندازی می کنند

دارندگان بیت کوین در شرایط فعلی رکوردهای جدیدی را می شکنند و زمینه را برای شوک عرضه در این فرآیند فراهم می کنند.

این آخرین داده ها شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره‌ای Glassnode نشان می‌دهد که عرضه فعلی BTC، که دو سال یا بیشتر از کیف پول خود خارج نشده است، در حال حاضر در بالاترین حد خود قرار دارد.

از 27 مارس، بیش از 52.5 درصد از کل بیت کوین استخراج شده حداقل از مارس 2021 بیکار بوده است و دارندگان آن در بازار نزولی متعاقب آن اقدام به فروش یا انتقال نکرده اند.

نمودار خواب 2+ ساله بیت کوین. منبع: Glassnode/ توییتر

شماره‌های آدرس نیز در حالت «فقط بالا» هستند و تعداد کیف پول‌هایی که 0.1 بیت کوین یا بیشتر دارند، رکوردهای جدیدی را در طول روز می‌شکستند.

کیف پول با موجودی غیر صفر به طور مشابه، از 27 مارس به 45,388,865 عدد بیشتر از همیشه رسیده است.

نمودار کیف پول موجودی غیر صفر بیت کوین. منبع: Glassnode/ توییتر

اعداد و ارقام به یک روایت موجود از آنچه برای اقدام قیمت بیت کوین در طول موج بعدی علاقه مصرف کننده جریان اصلی رخ می دهد، می خورند.

با توجه به اینکه بخش عمده ای از عرضه در حال حاضر به سردخانه کشیده شده است، هر عجله ای برای BTC می تواند باعث شود که یکی از سخت ترین دارایی های جهان در حال حاضر بسیار کمیاب باشد.

بر اساس گزارش گلس‌نود، کل موجودی بیت‌کوین که توسط صرافی‌های بزرگ نگهداری می‌شود، همچنان نزدیک به پایین‌ترین حد خود در پنج سال گذشته است.

نمودار موجودی BTC مبادله کنید. منبع: Glassnode

بیت کوین زمان بندی کاملی را ارائه می دهد

برای برخی، اقدام قیمت بیت کوین در مسیر درستی است که چرخه های گذشته را تکرار می کند و بالاترین قیمت را در این فرآیند ایجاد می کند.

از جمله آنها Tedtalksmacro است، که اشاره کرد که زمان پایین‌ترین قیمت BTC/USD در ماه نوامبر کم و بیش کامل بود.

از آن زمان، رالی که در ژانویه آغاز شده بود متوقف شد و هنوز نشانه‌ای از پایین آمدن قیمت کلان جدید از 15600 دلار از نوامبر 2022 وجود ندارد.

Tedtalksmacro با اشاره به یک موضوع ویژه در مورد عملکرد بیت کوین در پایان ژانویه در 27 مارس نوشت: «390 روز تا نصف شدن بیت کوین بعدی».

بنابراین، قیمت بیت کوین به سابقه تاریخی خود باقی می‌ماند و 400 روز قبل از نصف شدن یارانه بلوک بعدی به پایین‌ترین حد خود می‌رسد.

در همین حال، Tedtalksmacro تنها مفسر محبوبی نیست که زمان بندی نیم چرخه را در مورد قیمت در نظر می گیرد.

اوایل این ماه، Rekt Capital پیش بینی کرد که بالاترین رکورد بعدی در حدود 18 ماه آینده باشد.

حدود 900 روز طول می کشد تا بیت کوین از روند نزولی به بالای بازار گاوی صعود کند. اعلام کرد.

اگر تاریخ تکرار شود، دلار بیت کوین در تابستان 2025 اوج بازار را خواهد داشت.

نمودار توضیحی BTC/USD. منبع: Rekt Capital/ توییتر

احساسات بازار رمزارز همچنان حریصانه است

مانند هفته گذشته، یک جهش بالقوه در سمت صعودی بیت کوین وجود دارد و این افزایش از سوی خود سرمایه گذاران است.

موارد مرتبط: XRP، LTC، XMR و AVAX علائم صعودی را نشان می‌دهند که بیت‌کوین برای حفظ ۲۸۰۰۰ دلار می‌جنگد.

علیرغم نوسانات ناشی از افزایش نرخ بهره فدرال رزرو و شکست آن در نزدیک شدن به 30000 دلار، بیت کوین از زمان بالاترین رکورد خود در اواخر سال 2021، چنین احساسی را مشاهده نکرده است.

بر اساس شاخص ترس و طمع کریپتو، «طمع» چیزی است که در حال حاضر احساسات بازار را در کریپتو مشخص می کند.

در 21 مارس، امتیاز ایندکس به 68/100 رسید، که بالاترین سطح از نوامبر 2021 بود، و از آن زمان تا کنون به چرخش در اواسط دهه 60 ادامه داده است.

در حالی که به سطوح “افراطی” نزدیک نیست، اما هرچه شاخص به سمت حرص و طمع بالاتر می رود، احتمال وقوع اصلاح بازار بیشتر است.

شاخص ترس و طمع رمزنگاری (نمایش). منبع: Alternative.me

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.
نویسنده: William Suberg

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *