آیا بیت کوین به بالای 30000 دلار می رسد؟ داده‌های جدید JOLTS احتمال افزایش ارزش دلار را افزایش می‌دهد


قیمت بیت کوین در ماه آوریل به 31000 دلار می رسد، در حالی که شکاف مشارکت کمتر در ایالات متحده وجود دارد و این خطر باعث می شود شاخص قدرت دلار به پایین ترین حد سالانه برسد.

در 4 آوریل، شاخص دلار آمریکا (DXY)، که عملکرد دلار را در برابر سبدی متشکل از 6 ارز اصلی اندازه گیری می کند، پس از کاهش تقاضای کارگران در بزرگترین اقتصاد جهان، 0.5 درصد کاهش یافت.

قیمت بیت کوین با دلار به پایین ترین حد در 2 ماه گذشته رسید

بیت کوین (BTC) از آن زمان با 3.5 درصد افزایش به 28800 دلار رسیده است و همبستگی بسیار منفی خود را با دلار حفظ کرده است. بیت کوین/دلار آمریکا اکنون با امید به تضعیف بیشتر دلار در سال 2023، شکست 30000 دلاری را هدف قرار داده است که یک سطح مقاومت روانی است.

DXY – بازده BTC/USD از سال تا به امروز و ضریب همبستگی. منبع: TradingView

در همین حال، بررسی شکاف های شغلی و گردش نیروی کار فوریه (JOLTS) نشان داد که تعداد مشاغل رسمی برای اولین بار از ماه می 2021 به زیر 10 میلیون نفر رسید.

به عبارت دیگر، سال گذشته در مقطعی دو شغل به ازای هر بیکار وجود داشت، اما اکنون تنها 1.67 شغل وجود دارد.

فرصت های شغلی ایالات متحده برای هر جویای کار. منبع: بلومبرگ

جالب توجه است که نرخ ضمنی وجوه فدرال برای ژانویه 2024 به دنبال آخرین داده های JOLTS کاهش یافت، به طور مشابه در میان ورشکستگی های بانکی در ماه مارس.

انتظارات نرخ در حال حاضر حدود 4 درصد در مقایسه با حدود 5 درصد قبل از بحران بانکی است، که نشان می دهد بازار انتظار دارد فدرال رزرو برنامه افزایش نرخ خود را متوقف کند، اگر آن را معکوس نکند.

کاهش ضمنی نرخ وجوه فدرال پس از داده های JOLTS. منبع: بلومبرگ

ارزش‌های JOLTS گذشته‌نگر هستند، به این معنی که آخرین داده‌ها شامل موج ناگهانی ورشکستگی بانک‌ها در ماه مارس و اخراج‌های تبلیغاتی در مک‌دونالد، والمارت و شرکت‌های فناوری از جمله آمازون و اپل نمی‌شود.

بنابراین، بازار احتمالاً در چند ماه آینده شاهد آمار بدتر JOLTS خواهد بود. همانطور که توسط نظرسنجی رویتر از استراتژیست‌های فارکس پیش‌بینی شده است، این می‌تواند با جلسه بعدی کمیته بازار آزاد فدرال در ماه مه نیز مطابقت داشته باشد و منجر به واکنشی ناخوشایند شود.

نرخ های پایین باید دلار را پایین بیاورند و به نوبه خود بیت کوین را تا زمانی که همبستگی های معکوس قیمت به طور سنتی ادامه دارند، تقویت کنند.

الگوی ادامه صعودی نمودار قیمت بیت کوین

از نقطه نظر فنی، قیمت بیت کوین در ماه آوریل شاهد افزایش قیمت طولانی است زیرا یک الگوی مثلث صعودی ترسیم کرده است.

مطالب مرتبط: رونق بیت کوین “فقط یک موضوع زمان” است، تحلیل می گوید قیمت بیت کوین 28000 دلار است

مثلث صعودی یک الگوی ادامه صعودی است که زمانی رخ می دهد که قیمت بین مقاومت خط روند افقی و حمایت خط روند صعودی حرکت کند.

زمانی تکمیل می شود که قیمت در جهت روند قبلی از مثلث خارج شود و حداکثر ارتفاع مثلث افزایش یابد.

نمودار قیمت روزانه BTC/USD با تنظیم شکست مثلثی صعودی. منبع: TradingView

اعمال این سناریو در روند ادامه دار قیمت بیت کوین، 31000 دلار را به همراه دارد که افزایشی حدود 8.5 درصدی نسبت به سطوح قیمت فعلی را به عنوان هدف بعدی افزایش می دهد.

در همین حال، DXY این پتانسیل را دارد که در ماه آوریل 1 درصد دیگر کاهش یابد تا محدوده پایین کانال پشتیبانی طولانی مدت (بنفش) را در حدود 100.86 آزمایش کند.

نمودار قیمت روزانه DXY. منبع: TradingView

به گفته برخی تحلیلگران، سناریوی نرخ پایین باعث می شود DXY به پایین ترین سطح سال جدید در زیر کانال حمایتی سوق یابد. حدس زدن کاهش به 95

در نهایت، چنین سناریویی احتمالاً به معنای تقویت دیگری برای بازارهای ارزهای دیجیتال و هدف بالقوه 35000 دلار برای بیت کوین در سه ماهه دوم خواهد بود.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: Yashu Gola

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید