جولیان آسانژ، بنیانگذار ویکی لیکس، کمک مالی هنگفتی به مبلغ 500 هزار دلار از نهنگ بیت کوین دریافت کرد.


جولیان آسانژ، یکی از بنیانگذاران ویکی لیکس، کمک مالی زیادی از یک نهنگ بیت کوین ناشناس دریافت کرد که هشت بیت کوین به ارزش تقریبی 500000 دلار را به آدرس بیت کوین متعلق به نمایندگان آسانژ ارسال کرد.

جولیان آسانژ در آخرین جلسه دادرسی خود در دادگاه سایپان به توافق رسید و به مبارزات قانونی 14 ساله خود پایان داد. آسانژ پس از آزادی توسط دادگاهی در ایالات متحده تحت شرایط توافقنامه خود وارد استرالیا شد. روز چهارشنبه هواپیمای مرد 52 ساله درست پس از اعتراف به اتهام جاسوسی در دادگاه سایپان در کانبرا سقوط کرد.

به دلیل تصمیم قاضی، آسانژ آزاد بود تا آنجا را ترک کند. قاضی مانگلونا گفت که با این بیانیه می تواند یک مرد آزاد از دادگاه خارج شود.

مرتبط با

آسانژ با یک هواپیمای شخصی از انگلیس به سایپان پرواز کرده بود و باید هزینه آن را با توافق نامه پرداخت می کرد. خوشبختانه، او توانست خیلی سریع بیش از 300000 پوند کمک های مالی فیات و بیش از 500000 دلار کمک های بیت کوین از یک نهنگ ناشناس دریافت کند.

مرتبط با

آسانژ در جلسه دادگاه اظهار داشت که معتقد است اتهامات مربوط به قانون جاسوسی حقوق متمم اول او را طبق قانون اساسی ایالات متحده نقض می کند. اما او همچنین اذعان کرد که ممکن است تحت فشار قرار دادن منابع برای افشای مطالب محرمانه برای انتشار غیرقانونی باشد. بر اساس شرایط توافق نامه خود، آسانژ باید مطالبی را که به ویکی لیکس داده است حذف کند.


نویسنده: Arman Shirinyan

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید