همسر هال فینی رویداد خیریه بیت کوین را اعلام کرد

همسر هال فینی رویداد خیریه بیت کوین را اعلام کرد


او گفت که هدف از این رویداد جمع آوری کمک های مالی برای کمک به قربانیان ALS است.

فرن فینی، همسر هال فینی، پیشگام ارزهای دیجیتال، اعلام کرد که یک رویداد خیریه برای کمک به قربانیان اسکلروز جانبی آمیوتروفیک (ALS) برگزار می کند. فینی با بحث در مورد این رویداد در توییتر، کاربران بیت کوین را تشویق کرد که از اول ژانویه تا 10 ژانویه 2023 یک نیمه ماراتن را اجرا کنند و تجربیات خود را در رسانه های اجتماعی برای کمک به جمع آوری بودجه برای مبارزه با این بیماری به اشتراک بگذارند.

این اعلامیه توسط فرن فینی با استفاده از حساب رسمی توییتر هال فینی اعلام شد. این حساب قبلاً توسط توییتر دوباره فعال شده بود تا از پاکسازی حساب های قدیمی نجات یابد.

اجرای بیت کوین، که نام آن از اولین توییت بیت کوین توسط هال فینی، تنها چند روز پس از شروع به کار بیت کوین در سال 2009 گرفته شد، با همکاری بخش غرب طلایی انجمن ALS انجام می شود. طبق وب سایت خود، این سازمان به افراد مبتلا به ALS وام تجهیزات و مواد آموزشی ارائه می دهد.

این موسسه خیریه گفت که به دنبال جمع آوری پول از این رویداد با ارائه تی شرت های رسمی “Running Bitcoin” و مجموعه های کمیاب هال فینی به برخی از مشارکت کنندگان است.

هال فینی یکی از پیشگامان اولیه ارزهای دیجیتال بود. در سال 2004، او یک سیستم اثبات کار قابل استفاده مجدد (RPOW) ایجاد کرد که به خریداران امکان استفاده مجدد از سکه های Hashcash را می دهد. اگرچه RPOW از یک سرور مرکزی به جای یک شبکه غیرمتمرکز استفاده می کند، اغلب به عنوان نوعی از رمزارزهای اولیه دیده می شود.

فینی همچنین در سال 2008 و اوایل سال 2009 کدی را به پایگاه کد بیت کوین ارائه کرد و سپس آن را در ژانویه 2009 عمومی کرد. او اولین تراکنش بیت کوین را دریافت کرد، جایی که ساتوشی ناکاموتو 10 بیت کوین برای او فرستاد.

هال فینی بیشتر عمر خود را یک دونده مشتاق بود تا اینکه در آگوست 2009 به بیماری ALS مبتلا شد.
نویسنده: Tom Blackstone

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉