چرا هنوز یک کلاینت واقعیت مجازی برای Decentraland یا The Sandbox وجود ندارد؟

چرا هنوز یک کلاینت واقعیت مجازی برای Decentraland یا The Sandbox وجود ندارد؟


توسعه‌دهنده‌ای که روی کلاینت واقعیت مجازی پلتفرم کار می‌کند به کوین‌تلگراف گفت: «VR همیشه بخشی از چشم‌انداز Decentraland بوده است.

Metaverse و Virtual Reality (VR) در تخیل عمومی دست به دست هم می دهند و پلتفرم هایی مانند Somnium Space، Crypto Voxels و Meta’s Horizon Worlds در حال حاضر از این فناوری پشتیبانی می کنند.

با این حال، با وجود توصیف خود به عنوان یک پلت فرم غیرمتمرکز واقعیت مجازی در وب سایت خود، پلتفرم متاورس سه بعدی مبتنی بر مرورگر Decentraland هنوز فاقد واقعیت مجازی است.

شان اونگ، متخصص واقعیت افزوده، موسس استودیو XR Dev، بخشی از تیمی است که نسخه «آلفا» پلتفرم VR را توسعه می‌دهد. “VR همیشه بخشی از چشم انداز Decentraland بوده است”، اما او توضیح داد که بنیاد Decentraland اجرای ویژگی های اصلی را قبل از VR در اولویت قرار داده است.

تیمی که در ابتدا مسئولیت توسعه Decentraland را بر عهده داشت، آنقدر مشغول پیاده‌سازی و ساختن بسیاری از ویژگی‌ها، ویژگی‌های اصلی بود که در لیست اولویت‌های VR قرار نگرفت.

اونگ یکی از اعضای DAO Decentraland است و او و تیمش پس از ارائه پیشنهادی برای آوردن واقعیت مجازی به پلتفرم، کمک مالی دریافت کردند.

پلتفرم واقعیت مجازی “آلفا” Decentraland. منبع: Sidequest

او گفت، با این حال، بودجه تنها به آنها اجازه ساخت یک نسخه آلفا از کلاینت واقعیت مجازی را داده است که تنها یک “پورت VR” دارد و بنابراین ثبات ندارد.

اونگ به کوین تلگراف گفت که چالش‌های وارد کردن واقعیت مجازی به Decentraland “اساساً با واقعیت مجازی ناسازگار است.”

مهاجرت VR شامل کار مجدد کد اصلی برای سازگاری آن با پلتفرم دیگر است، و در حالی که این به این معنی است که می توانید در ابتدا در زمان و تلاش خود صرفه جویی کنید، Ong خاطرنشان می کند که توسعه دهنده باید هر بار که پروژه اصلی به روز می شود تغییراتی در پورت ایجاد کند.

او توضیح داد که ساخت یک کلاینت VR سفارشی بسیار طولانی‌تر طول می‌کشد، اما این امر آن را از پروژه اصلی جدا می‌کند و در دراز مدت آن را انعطاف‌پذیرتر می‌کند.

اونگ و تیمش در 14 دسامبر به دنبال 240000 دلار بودجه اضافی برای توسعه یک کلاینت VR سفارشی بودند، اما این رای شکست خورد و بیش از سه چهارم رای منفی دادند.

Sandbox VR؟

Cointelegraph همچنین با Sébastien Borget، یکی از بنیانگذاران متاورس مبتنی بر بلاک چین The Sandbox، برای افکارش در مورد واقعیت مجازی در metaverse تماس گرفت.

بورگت پیشنهاد کرد که در حالی که متاورس ها در نهایت در VR وجود خواهند داشت، اولویت آنها برای سال 2023 موبایل است و “هیچ برنامه ای فوری یا آینده برای VR وجود ندارد.”

آخرین تجربه سندباکس، جزیره بزرگ کوچک ft. گربه چکمه پوش. منبع: سندباکس

او گفت: «ما فکر نمی‌کنیم که فناوری واقعیت مجازی به اندازه کافی بالغ یا فراگیر باشد، بنابراین تمرکز ما بر این هستیم که Metaverse را جریان اصلی‌تر و در دسترس‌تر برای همه قرار دهیم.

مربوط: Decentraland اجاره ملک مجازی را برای صاحبان زمین راه اندازی می کند

در همین حال، وقتی از اونگ در مورد انتقادات اخیر از 8000 کاربر فعال روزانه Decentraland پرسیده شد، اونگ اظهار داشت که این اعداد هنوز نسبتاً کم هستند و این پلتفرم باید میلیون ها نفر را هدف قرار دهد.

اونگ می‌گوید: «این روزها متاورس مترادف با واقعیت مجازی است.» و او معتقد است که Decentraland می‌تواند کاربران بیشتری را جذب کند اگر بتواند پشتیبانی از واقعیت مجازی را به این پلتفرم بیاورد.

مدیر اجرایی بنیاد Decentraland، آگوستین فریرا در پاسخی ایمیلی اظهار داشت که DAO ممکن است در نهایت توسعه پلتفرم را بر عهده بگیرد و هدف این بنیاد حمایت از توسعه جامعه و ایجاد “محرک برای توسعه دهندگان برای افزودن ارزش به کل اکوسیستم” است.


نویسنده: Luke Huigsloot

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉