چرا امروز بازار کریپتو در حال افزایش است؟

چرا امروز بازار کریپتو در حال افزایش است؟


بازار کریپتو امروز افزایش یافت و منعکس کننده انتظارات فعالان بازار مبنی بر کاهش تورم قبل از داده های CPI ایالات متحده بود.

بازار کریپتو امروز در حال افزایش است و بیت کوین (BTC)، اتر (ETH)، سولانا (SOL) و سایر آلت کوین ها در این هفته با انتظار اطلاعات جدید اقتصادی ایالات متحده، در حال رشد هستند.

نمودار کندل استیک ۱ ساعته بیت کوین/دلار آمریکا (Bitstamp). منبع: TradingView

آیا نوسانات کریپتو در شرف بازگشت است؟

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView تأیید می‌کنند که جفت بیت کوین/USD به بالاترین سطح خود از ۱۶ دسامبر ۲۰۲۲ رسیده است.

علیرغم قدرت عملکرد اخیر، ماندگاری روند صعودی زیر سوال می رود زیرا سرمایه گذاران منتظر نظرات فدرال رزرو هستند که انتظار می رود سرنخ هایی در مورد سیاست های آتی از جمله میزان افزایش نرخ بهره ارائه دهد.

بازارهای کریپتو و سهام قبل از گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در 6 ژانویه واکنش مثبت نشان دادند و ارقام زنجیره تامین خنک کننده نشان داده شده در زیر می‌تواند زمینه را برای افزایش ملایم‌تر نرخ در آینده فراهم کند.

نمای کلی تولید منبع: ISM

اکنون نرخ‌ها به نفع داده‌های شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) برای دسامبر 2022 حرکت می‌کنند و از روایت غالب که تورم ایالات متحده به اوج خود رسیده است، حمایت می‌کند.

به طور کلی، بازار کریپتو هنوز به طور قابل توجهی پایین‌تر از بالاترین سطح تاریخ است، اما قیمت اتر واکنش مثبتی نشان داد و در ژانویه به بالاترین حد خود در یک ماه اخیر رسید.

نمودار شمعی 1 روزه ETH/USD (Binance). منبع: TradingView

علیرغم این دستاوردها، بسیاری از معامله گران هنوز نگران تبدیل شدن Grayscale Ether Trust به Reg M هستند که امکان کاهش قیمت لحظه ای و تأثیر احتمالی آن بر بازار را فراهم می کند.

با کمترین نوسانات بیت کوین در سال، برخی از تحلیلگران بر این باورند که اره های تیز قیمت در آستانه معکوس شدن است. اما در همین حال، قیمت بیت کوین نسبتاً متناوب باقی می ماند.

کوین تلگراف سه عامل اصلی را بررسی می کند که بر قدرت بازار ارزهای دیجیتال در طول روز تأثیر می گذارد.

تقاضای خنک در میان بازار کار قوی، FOMC را در مرکز قرار می دهد

تورم بالا یک مشکل بزرگ در سال 2022 بود و آخرین داده های PMI می تواند دلایل زیادی را برای کاهش افزایش نرخ بهره به فدرال رزرو ارائه دهد. اگر تورم تثبیت شود، چیزی که داده‌های PMI می‌تواند نشان دهد، پاول پیشنهاد کرد که در صورت کاهش تورم، افزایش‌های کوچک‌تری در ماه‌های بعدی رخ خواهد داد.

پاول در کنفرانس مطبوعاتی FOMC که در 14 دسامبر برگزار شد، به اهمیت زنجیره تامین بر تورم توجه کرد:

«شما می توانید تورم را به سه دسته تقسیم کنید، نوعی سطل. اولین مورد تورم کالاها است و در واقع اکنون شاهد هستیم که شرایط عرضه همانطور که یک سال و نیم پیش انتظار داشتیم بهبود خواهد یافت. و در نهایت زنجیره تامین تثبیت می شود و تقاضا کمی آرام می شود و شاید کمی به سمت خدمات باز می گردد. و شاهد کاهش تورم کالاها هستیم. اکنون ما شروع به دیدن آن در این گزارش و آخرین گزارش کرده ایم.”

با توجه به ابزار FedWatch گروه CME، کمیته بازار آزاد فدرال فوریه (FOMC) در حال حاضر انتظار می رود به جای 50 امتیاز پایه قبلی، 25 امتیاز پایه افزایش دهد.

نمودار احتمالی نرخ هدف فدرال رزرو منبع: CME Group

پاول هشدار داد که سیاست های پولی تهاجمی می تواند تا رسیدن به نرخ تورم هدف 2 درصد ادامه یابد.

علیرغم برخی تحولات امیدوارکننده، ما هنوز راه درازی برای بازگرداندن ثبات قیمت ها در پیش داریم.

او دوباره در 10 ژانویه، دو روز قبل از داده های CPI صحبت خواهد کرد.

تحلیلگران و معامله گران بر رشد CPI CPI تکیه می کنند

انتظار می‌رود اولین انتشار CPI در سال 2023 از روند نزولی تورم حمایت کند، اما هرگونه غافلگیری می‌تواند منجر به نوسانات بیشتر بین دارایی‌های کریپتو و ریسک شود.

همانطور که Cointelegraph گزارش کرده است، برخی کمتر از 7٪ را به عنوان یک خط در ماسه برای رخ دادن چنین واکنشی می بینند.

ممکن است در این هفته شاهد کاهش دیگری در SP500 و Nasdaq باشیم – مانند زیر! هنریک زبرگ، اقتصاددان کلان، این روز را با یک جدول توضیحی برای دنبال کنندگان توییتر خود توضیح داد.

“ما فردا در مورد پاول و روز پنجشنبه در مورد CPI صحبت خواهیم کرد. اما… این چیزی را تغییر نمی دهد!! بول توسط بازارهای غیر آمریکایی آغاز شد.”

نمودار توضیحی یک روزه آتی S&P 500. منبع: هنریک زبرگ/ توییتر

در رابطه با حرکت فعلی بازار، ری سالموند، رئیس بازار کوین تلگراف، هفته گذشته گفت:

بی‌ثباتی کم BTC ممکن است به معامله‌گران اعتماد به آلت‌کوین‌ها بدهد، زیرا تثبیت قیمت بیت‌کوین یا معاملات محدود شده از لحاظ تاریخی زمینه را برای افزایش آلت‌کوین‌ها در سطح بازار فراهم کرده است. در این مورد، معامله‌گران فنی می‌توانند بیشتر به اجزای TA مانند ساختار بازار تکیه کنند. با میانگین متحرک. همگرایی بین سطوح مختلف حمایت و مقاومت.”

با نزدیک شدن به سال 2023، نوسانات افزایش یافته است و تضاد خوشایندی را برای معامله گرانی که عملاً هیچ حرکتی در بیت کوین یا آلت کوین مشاهده نکرده اند، ایجاد می کند.

الان رای بدهید

شاخص دلار آمریکا (DXY) به پایین ترین حد در هفت ماه گذشته رسید

پس از یک روند صعودی سهموی در سال 2022، شاخص دلار آمریکا اکنون شروع به نشان دادن نشانه هایی از سرد شدن کرده است.

مطالب مرتبط: قیمت بیت کوین CPI ایالات متحده را از بالاترین حد خود در 3 هفته گذشته تحسین کرد – 5 نکته در مورد بیت کوین در این هفته

شاخص دلار آمریکا (DXY) اخیراً به بالاترین سطح خود از سال 2002 رسیده است، اما با توجه به افت نزولی روز به پایین‌ترین حد در 7 ماه اخیر، شتاب کاهش یافته است. در یک دنیای عالی، سرمایه‌گذاران در حالت ایده‌آل، ردیابی مجدد DXY را دلیلی برای افزایش تمایل به دارایی‌های پرخطر مانند ارزهای دیجیتال می‌دانند.

نمودار شمعی 1 روزه شاخص دلار آمریکا (DXY). منبع: TradingView

کالب فرانزن، تحلیلگر، گفت: «رد بزرگ برای شاخص دلار آمریکا در ابر میانگین متحرک 200 روزه». نوشت در بخشی از کامنت جان.

نمودار توضیحی شاخص دلار آمریکا (DXY). منبع: Caleb Franzen/ توییتر

عقب نشینی DXY مطابق با بازگشت بیت کوین و آلتکوین ها به شکل است. از لحاظ تاریخی، DXY خنک کننده با حرکت قیمت بیت کوین در جهت مخالف دنبال می شود.

به طور کلی، بازارهای کریپتو به احتمال زیاد شاهد نوسانات قیمتی خواهند بود و اکثر تحلیلگران موافق هستند که روزهای پرنوسان زیادی در پیش است.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و شما باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهید.
نویسنده: William Suberg

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉