چرا امروز بازار کریپتو کاهش یافته است؟


سرایت مربوط به FTX همچنان در حال گسترش است و بیشتر بازار ارزهای دیجیتال را با خود می برد. برای معکوس کردن روند چه چیزی لازم است؟

قیمت کریپتو به طور کلی در 21 نوامبر کاهش می یابد زیرا ورشکستگی FTX و Alameda همچنان کل بازار کریپتو را تحریک می کند.

شرکت‌های بزرگ ارزهای دیجیتال مانند Digital Currency Group پس از رسوایی‌های متعدد و نوسانات غیرمنتظره بازار، شکاف‌های بزرگی را در ترازنامه‌های آن‌ها ایجاد کرد، با بحران نقدینگی مواجه هستند.

به طور کلی، احساسات سرمایه گذار نقش مهمی در نحوه برخورد معامله گران به دارایی های پرخطر با نوسان بالا دارد. عدم قطعیت فعلی و قیمت فعلی که بازارسازان اصلی و شرکت‌های ارز دیجیتال حلال هستند و به وضوح به کمبود تقاضا برای ارزهای دیجیتال تبدیل نمی‌شوند، این واقعیت را نشان می‌دهند.

عملکرد بازار ارزهای دیجیتال، بازه زمانی روزانه: Coin360

در اوایل روز، قیمت بیت کوین (BTC) برای مدت کوتاهی به زیر سطح 16000 دلار سقوط کرد و قیمت اتر (ETH) در میان نگرانی‌های بازارسازان پیشرو به فروش خود ادامه می‌دهد و هکر FTX که مقادیر زیادی اتر می‌فروشد، قیمت آلت‌کوین را پایین‌تر می‌آورد. فشار.

موجودی کیف پول FTX Exploiter. منبع: Arkham Intelligence

ترس از سرایت کریپتو بازار را به وحشت انداخته است

ورشکستگی بانک FTX و تشکیل پرونده ورشکستگی نهایی آن در بازار ارزهای دیجیتال طنین انداز شد و عواقب آن همچنان ادامه دارد زیرا گروه ارز دیجیتال (DCG) با مشکلات نقدینگی مواجه است.

جنسیس، یک بازارساز و وام دهنده برای DCG، طبق گزارش ها صدها میلیون ضرر دارد و بحران نقدینگی زمانی رخ می دهد که تراست بیت کوین Grayscale (GBTC) DCG 50 درصد تخفیف در ارزش خالص دارایی خود (NAV) می بیند.

علاوه بر عفونت ناشی از FTX، یک هکر کلاه سیاه معروف به FTX Exploitor با فروش مقادیر زیادی اتر به بیت کوین بر بازارها تأثیر می گذارد.

در زمان نگارش این مقاله، اتر به زیر 1200 دلار سقوط کرد و به دنبال فروش 50000 اتر توسط “هکر” FTX، روزانه 4.2٪ ضرر کرد..

تهدید مقررات دائمی

صنعت کریپتوکارنسی و رگولاتورها بر سر سوء تفاهم ها یا بی اعتمادی های مختلف در مورد استفاده واقعی از دارایی های دیجیتال اختلاف طولانی دارند.

بدون چارچوب کاری برای مقررات صنعت کریپتو، کشورها و ایالت‌های مختلف سیاست‌های متناقض متعددی در مورد نحوه طبقه‌بندی ارزهای دیجیتال به عنوان دارایی و اینکه دقیقاً چه چیزی یک سیستم پرداخت قانونی را تشکیل می‌دهد، دارند.

عدم شفافیت در مورد این موضوع بر رشد و نوآوری در صنعت فشار می آورد و بسیاری از تحلیلگران معتقدند که تا زمانی که مجموعه ای از قوانین مورد توافق جهانی و قابل درک تر وضع نشده باشد، جریان اصلی ارزهای دیجیتال نمی تواند اتفاق بیفتد.

دارایی های ریسک به شدت تحت تاثیر احساسات سرمایه گذار هستند و این روند شامل بیت کوین و آلت کوین ها می شود. تا به امروز، تهدید مقررات غیردوستانه ارزهای دیجیتال، یا در بدترین حالت، ممنوعیت کامل، همچنان بر قیمت کریپتوها تقریباً ماهانه تأثیر می گذارد.

در پی نابسامانی FTX، ممکن است تنظیم‌کننده‌ها شروع به تشدید تحریم‌های سخت‌تر کنند، زیرا اعلام آلمان مبنی بر بازنگری رویه‌های تجاری Coinbase نشان می‌دهد. به نظر می رسد ایالات متحده نیز آماده است تا نظارت های نظارتی را افزایش دهد.

کلاهبرداران و پونزی ها باعث پاکسازی و تکرار ضربات به اعتماد سرمایه گذار می شوند

کلاهبرداران، طرح‌های پونزی و نوسانات شدید بازار نیز نقش مهمی در کاهش قیمت ارزهای دیجیتال در طول سال 2022 داشتند. اخبار و رویدادهای بدی که نقدینگی بازار را به خطر می اندازد، به دلیل فقدان مقررات، جوانان صنعت ارزهای دیجیتال و بازار، عواقب فاجعه باری به دنبال دارد. نسبتاً کوچک در مقایسه با بازارهای سهام.

رونق Three Arrows Capital (3AC) باعث شد تا Genesis Trading شرکت DCG از یک تماس مارجین ناموفق خارج شود. علاوه بر ضررهای 3AC، Genesis Trading همچنین 176 میلیون دلار در FTX قفل شده بود. جنسیس تریدینگ مجبور شد 175 میلیون دلار جریان نقدی از شرکت مادر DCG جستجو کند.

بیت کوین در حال حاضر بزرگترین دارایی از نظر ارزش بازار در صنعت است، و از نظر تاریخی قیمت آلت کوین به هر جهتی که قیمت بیت کوین در پیش می گیرد، دنبال می کند.

همانطور که FTX به خودی خود سقوط کرد، قیمت بیت کوین به دلیل انحلال های متعددی که رخ داد و اعتماد سرمایه گذاران متزلزل شد، به شدت اصلاح شد.

اگر DCG سقوط کند، همین اتفاق می‌تواند در مقیاس بزرگ‌تری رخ دهد.

مربوط: پلتفرم‌های DeFi در میان سقوط FTX و خروج CEX سود می‌بینند

از 2022 تا 2023 چه انتظاری داریم؟

عوامل موثر بر کاهش قیمت ها در بازار کریپتو به دلیل وام دهی بی پروا و کنترل ناکافی سرمایه و همچنین ترس سرمایه گذاران از ورشکستگی های قبلی است. حماسه DCG با Genesis Trading و Grayscale نیز فشار زیادی را بر سرمایه‌گذارانی که از انحلال و تسلیم شدن می‌ترسند، وارد می‌کند.

در همین حال، ریسک اشتهای سرمایه گذاران احتمالاً خاموش خواهد ماند و معامله گران بالقوه ارزهای دیجیتال ممکن است منتظر نشانه هایی از اوج گرفتن تورم در ایالات متحده و شفاف شدن محیط نظارتی باشند.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است، شما باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهید.


نویسنده: Kyle White

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید