چرا امروز بازار کریپتو کاهش یافته است؟


بازار ارزهای دیجیتال امروز در حال کاهش است زیرا تحریم‌های نظارتی علیه این بخش به اوج خود رسیده است و فروشندگان کوتاه‌مدت برای پیشروی در انحلال‌ها تلاش می‌کنند.

بازار کریپتو امروز در حال کاهش است زیرا مجموعه ای از رویدادهای اجرایی نظارتی بر قیمت بیت کوین (BTC)، اتر (ETH) و آلت کوین فشار آورده است. بازارها از زمان تسویه حساب وزارت دادگستری (DOJ) علیه Changpeng “CZ” Zhao و Binance در 21 نوامبر که به مبلغ 4.3 میلیارد دلار جریمه شد، همچنان متزلزل است.

حرکات قیمت در بازار کریپتو نزولی باقی می‌ماند زیرا سرمایه‌گذاران و مدیران پول اثرات بالقوه افزایش اقدامات نظارتی علیه صنعت را بیشتر هضم می‌کنند.

عملکرد بازار ارزهای دیجیتال، نمودار 1 روزه. منبع: Coin360

سرکوب نظارتی ایالات متحده در مورد ارزهای دیجیتال با سرعت ادامه دارد

صنعت ارزهای دیجیتال و رگولاتورها به دلیل سوء تفاهمات مختلف یا بی اعتمادی در مورد استفاده واقعی از دارایی های دیجیتال، سابقه طولانی اختلاف نظر دارند.

در 21 نوامبر، وزارت دادگستری اقدامات اجرایی در مورد CZ و Binance و توافقی را اعلام کرد که در آن هر دو به گناه خود اعتراف کردند.

طبق این قرارداد، بایننس 4.3 میلیارد دلار جریمه و CZ جریمه 159 میلیون دلاری را پرداخت خواهند کرد. این توافق نامه اقدامات اجرایی مقررات مدنی توسط ادارات دولتی، از جمله خزانه داری ایالات متحده و کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) را پوشش می دهد.

پس از این معامله، CZ اعلام کرد که از سمت مدیرعاملی بایننس استعفا می دهد. در 28 نوامبر، CZ از ریاست Binance.US کنار رفت. این خروج به دنبال گزارش هایی است که نشان می دهد کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) همچنان به دنبال کلاهبرداری احتمالی به سبک FTX در Binance.US است.

چارلز هاسکینسون، بنیانگذار کاردانو، این توافق را ارزیابی کرد و آن را “پایان یک دوران” خواند. اولین نشانه از سوی وزارت دادگستری و دادستان کل مریک گارلند حاکی از آن بود که اقدامات قوی علیه صنعت کریپتو انجام خواهد شد، اما این پیام مشخص نبود. در 28 نوامبر، Coinbase به مشتریان خود در مورد احضاریه در تحقیقات CFTC علیه صرافی Bybit هشدار داد.

دارایی های ریسک به شدت تحت تاثیر احساسات سرمایه گذار هستند و این روند شامل بیت کوین و آلت کوین ها می شود. تا به امروز، تهدید مقررات خصمانه ارزهای دیجیتال یا، در بدترین حالت، ممنوعیت کامل، همچنان بر قیمت کریپتوها به صورت ماهانه تأثیر می گذارد.

اشتیاق به ETF نقطه ETH و BTC ممکن است در حال کاهش باشد

احساسات بازار در ماه نوامبر به دلیل خوش‌بینی نسبت به تصویب صندوق قابل معامله در بورس بیت‌کوین (ETF) افزایش یافت، اما بعداً توسط SEC در 17 نوامبر به تعویق افتاد. این اشتیاق باعث شد تا قیمت بیت کوین به بالای 38000 دلار برسد که بالاترین میزان در 18 ماه گذشته است. .

با این حال، به نظر می رسد که با کاهش قیمت بیت کوین به زیر سطح 38000 دلار در روز 29 نوامبر، شور و شوق در حال کاهش است. اکنون بیت کوین در تلاش است تا حرکت مثبت ماه نوامبر را پس از یک “آپتوبر” قوی حفظ کند.

بازده تاریخی بیت کوین بر اساس ماه منبع: نیوهج

در حالی که بلک راک معتقد نیست SEC دلیل قانونی برای تایید نکردن ETF ارز دیجیتال خود دارد، به نظر می رسد SEC آماده به تاخیر انداختن آن تا سال 2024 است.

در 15 نوامبر، SEC تصمیم خود را در مورد ETF آتی اتر Grayscale به تعویق انداخت. برخی از تحلیلگران معتقدند که فرم 19b-4 ارائه شده توسط Grayscale یک “اسب تروا” بالقوه برای آژانس است.

مرتبط با: موارد استفاده واقعی از هوش مصنوعی در کریپتو، خیر. 3: کنترل قراردادهای هوشمند و امنیت سایبری

رگولاتور اوراق بهادار تصمیم گرفت درخواست‌های ویژه از ETF های Hashdex و Global X را در 17 نوامبر به تعویق بیندازد. در 28 نوامبر، SEC پنجره نظرات عمومی را برای ETF بیت کوین فرانکلین تمپلتون گسترش داد و تایید را تا سال 2024 تمدید کرد.

در حال حاضر، معامله گران به دلیل این انتظار طولانی مدت به احتمال زیاد به دنبال سود بردن از قیمت های چند ماهه در بازار کریپتو هستند. برخی از تحلیلگران ETF بیت کوین را چیزی می دانند که «شایعه را بخر، خبر را بفروش».

مرتبط با: قیمت بیت کوین به 38.5 هزار دلار نمی رسد زیرا تولید ناخالص داخلی ایالات متحده به مشکلات فرود سخت فدرال رزرو دامن می زند.

انحلال های آتی باعث کاهش بازار ارزهای دیجیتال می شود

کاهش ارزهای دیجیتال اصلی منجر به انحلال سریع در بازار مشتقات شد. در حالی که سرمایه گذاران مشتقه بلند و کوتاه با یکدیگر رقابت می کنند، تسلط در دست فروشندگان موقعیت های فروش در 29 نوامبر است.

بیش از 44.9 میلیون دلار در موقعیت های خرید در 24 ساعت گذشته در بازار کریپتو نقد شد و 34 میلیون دلار در 12 ساعت گذشته از بین رفت. زمانی که موقعیت‌های مشتقه طولانی بدون فشار خرید از حجم معاملات نقد شوند، قیمت‌های بازار کریپتو تاثیر منفی می‌گذارند.

انحلال بازار کریپتو منبع: Coinglass

در کوتاه‌مدت، بازار ارزهای دیجیتال به غلبه بر چالش‌های چندوجهی ادامه می‌دهد و افت و خیز عوامل مختلف اقتصادی و نظارتی بدون شک مسیر آن را برای آینده قابل پیش‌بینی شکل خواهد داد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Kyle White

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید