چرا قیمت لایت کوین امروز افزایش یافت؟


بر اساس داده‌های زنجیره‌ای، لایت‌کوین برنده درآمد روزانه کریپتو است، زیرا نهنگ‌ها در پشت افزایش قیمت LTC در حال ظهور ظاهر می‌شوند.

لایت کوین (LTC) در 23 مارس به عنوان یکی از بهترین ارزهای رمزپایه ظاهر شد و از رقبای برتر خود یعنی بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) پیشی گرفت.

لایت کوین سرمایه گذاران بیت کوین و اتریوم را جذب می کند

قیمت LTC با 5.5 درصد افزایش به بالاترین حد روزانه 92.50 دلار رسید. در مقابل، کل سرمایه بازار کریپتو (TOTAL) با 2.25 درصد افزایش به 1.14 تریلیون دلار رسید، در حالی که BTC و ETH به ترتیب 1.79 درصد و 1.42 درصد افزایش یافتند.

به نظر می رسد افزایش نرخ ۲۵ واحد پایه (bps) فدرال رزرو در ۲۲ مارس، عامل اصلی شکست لایت کوین از رقبای رمزنگاری خود در ۲۴ ساعت گذشته باشد.

قابل توجه است که از زمان اعلام فدرال رزرو، قیمت LTC بیش از 15 درصد در برابر BTC و حدود 14.5 درصد در برابر ETH افزایش یافته است.

نمودار قیمت روزانه LTC/ETH و LTC/BTC. منبع: TradingView

یکی از دلایل می تواند این باشد که لایت کوین در ماه مارس در بازار ارزهای دیجیتال عملکرد نسبتاً ضعیفی داشت و در مقایسه با رشد 9.35 درصدی بازار کریپتو، بیش از 6.5 درصد ماهانه (MTD) کاهش داشت.

عملکرد قیمت LTC/USD مارس در مقابل BTC/USD، ETH/USD و TOTAL. منبع: TradingView

به این ترتیب، معامله‌گران احتمالاً این را به‌عنوان یک فرصت «خرید از پایین» با پتانسیل صعودی بیشتر، به‌ویژه با وجود کاتالیزورهای قابل‌توجه کم یا اصلاً مشاهده کرده‌اند.

انباشت نهنگ قبل از نصف شدن لایت کوین؟

در همین حال، داده‌های زنجیره‌ای افزایش عرضه لایت‌کوین توسط آدرس‌هایی با موجودی بین ۱ تا ۱۰ میلیون LTC را در ماه مارس نشان می‌دهد. علاوه بر این، سهم عرضه آدرس‌هایی با موجودی بین 100000 LTC تا 1 میلیون LTC نیز در حال کاهش است.

عرضه لایت کوین توسط آدرس‌هایی که ۱۰۰۰۰۰ LTC تا ۱۰ میلیون LTC دارند نگهداری می‌شود. منبع: TradingView

این نشان می‌دهد که نهنگ‌هایی که 10000 تا 1 میلیون LTC دارند، لایت کوین را در ماه مارس انباشته کردند تا وارد گروه 1 تا 10 میلیون دارنده LTC شوند.

شور و شوق نصف شدن لایت کوین

یک رویداد نصف شدن زمانی رخ می دهد که پاداش استخراج بلاک جدید به نصف کاهش یابد.

هاوینگ های قبلی در بازارهای بیت کوین و لایت کوین قبل از دوره های صعودی طولانی مدت بود. بنابراین، نصف شدن بعدی لایت کوین، که برای آگوست 2023 برنامه ریزی شده است، می تواند نتیجه صعودی مشابهی داشته باشد.

تحلیلگر بازار مستقل Rekt Capital اظهار داشت که شور و شوق در مورد نصف شدن لایت کوین ممکن است معامله گران را تحت تأثیر قرار داده باشد تا در مواجهه با “افت بازار” LTC را خریداری کنند.

قیمت LTC بعدی چیست؟

از نظر فنی، به نظر می رسد لایت کوین در هفته های آینده اصلاح قیمتی را تجربه کند.

مطالب مرتبط: اتریوم در برابر بیت کوین با پایین ترین سطح 6 ماهه خود مواجه است – آیا قیمت اتریوم باز می گردد؟

به طور خاص، LTC/USD در حال آزمایش مقاومت خط روند نزولی چند ماهه برای عقب نشینی بالقوه است، مشابه آنچه در ماه مه و نوامبر 2021 رخ داد.

یک واگرایی نزولی قطعی می تواند باعث شود LTC خط حمایت قبلی را در حدود 47.50 دلار به عنوان هدف نزولی آزمایش کند که حدود 45 درصد از سطح قیمت فعلی کاهش یافته است.

نمودار قیمت هفتگی LTC/USD. منبع: TradingView

در مقابل، شکستن بالاتر از مقاومت خط روند نزولی می تواند قیمت LTC را به محدوده قیمتی 105-140 دلار سوق دهد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: Yashu Gola

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *