چرا Grand Theft Auto 6 بعید است که شامل ارزهای دیجیتال شود؟


هر از چند گاهی شایعاتی مطرح می شود که Grand Theft Auto 6 ارزهای دیجیتال را ادغام می کند و این انتظارات را افزایش می دهد که این سری ممکن است به Web3 راه پیدا کند.

شایعاتی مبنی بر اینکه Grand Theft Auto 6 هر چند وقت یکبار شامل ارزهای دیجیتال می شود، ظاهر می شود و بازی مورد انتظار دارایی های دیجیتالی را به عنوان پاداش برای بازیکنان، کالاهای درون بازی و حتی طنز داستان ارائه می دهد.

آخرین حدس و گمان ها در جامعه کریپتو ظاهر شد هفته گذشته در توییتر بود، اما تاکنون هیچ نشانه‌ای مبنی بر اینکه Rockstar Games، ناشر سری Grand Theft Auto، قصد دارد به Web3 منتقل شود، وجود ندارد. کوین تلگراف به آخرین شایعات و حقایق در مورد احتمال GTA ارز دیجیتال آینده نگاه کرد.

بازی برای کسب درآمد دیگر به عنوان یک مدل کسب و کار کارآمد دیده نمی شود

بازی‌های Play-to-Earn (P2E) به کاربران این امکان را می‌دهند که از طریق بازی کردن، ارز دیجیتال کسب کنند. با این حال، مدل کسب و کار با وجود اشتیاق به بازی های مبتنی بر بلاک چین، ناپایدار در نظر گرفته شد.

در جریان NFT.NYC در ماه آوریل، ناشران و توسعه دهندگان بازی تاکید کردند که صنعت در حال بررسی جایگزین هایی برای تغییر مدل کسب و کار P2E در میان کاهش قیمت ارزهای دیجیتال است.

Chase Freo، مدیر عامل پلتفرم بازی OP Games در یک پنل در این رویداد گفت: این مدلی است که اصلاً پایدار نیست.

در طول بحث میزگرد، پل فلانگان، رئیس توسعه کسب و کار در CM Games، یک توسعه‌دهنده بازی‌های موبایل استونیایی، دیدگاه خود را در مورد موضوع اساسی پیرامون مدل‌های P2E بیان کرد. او اینها را “مجموع صفر” توصیف کرد و شباهت آنها را با طرح های پونزی برجسته کرد. فلانگان خاطرنشان کرد که حمایت از برند به طور بالقوه می تواند به عنوان یک منبع درآمد مناسب عمل کند، اما اثربخشی آن در عمل هنوز دیده نشده است.

طبق آمار Statista، Grand Theft Auto 5 از سال 2015 تاکنون بیش از 180 میلیون نسخه در سراسر جهان فروخته است که آن را به یکی از موفق ترین بازی های عرضه شده تبدیل کرده است. بر اساس برآوردهای درآمد شرکت مادر Rockstar Take-Two Interactive، بیش از 8 میلیارد دلار درآمد داشته است. ایجاد شده توسط فرانچایز در دهه گذشته. با توجه به این اعداد، Grand Theft Auto تاکنون عنوانی سودآور بوده است. تغییر به مدل P2E برای Rockstar یک کار خطرناک خواهد بود.

فروش واحد مادام العمر تولید شده توسط Grand Theft Auto 5 در سراسر جهان از می 2023. منبع: Take-Two Interactive, Statista.

ممنوعیت NFT Rockstar

نوامبر گذشته، Rockstar وب‌سایت خود را به‌روزرسانی کرد تا روشن کند که سرورهای مجهز به فن برای Grand Theft Auto 5 دیگر نمی‌توانند از دارایی‌های رمزنگاری، به‌ویژه NFT استفاده کنند.

سروری که توسط طرفداران اداره می شود، امکان تغییراتی در یک بازی رایانه شخصی و تعامل بین بازیکنان را فراهم می کند. در مورد Grand Theft Auto، برخی از سرورها NFT‌ها را پیاده‌سازی کرده‌اند تا به بازیکنان مالکیت آیتم‌های درون بازی مانند ماشین‌ها و سلاح‌ها را بدهند. ممنوعیت Rockstar یک شکست برای طرفدارانی بود که به NFT در این سری امیدوار بودند.

در نهایت، این فرنچایز به دلیل سبک طنز خود شناخته شده است. بسیاری از علاقه مندان به کریپتو بر این باورند که Grand Theft Auto بعدی ممکن است شامل عناصر رمزنگاری در روایت خود باشد که سال ها شایعات مبنی بر اتخاذ رویکرد کریپتو را توجیه می کند.

Cointelegraph در رابطه با شایعات با Rockstar تماس گرفت اما پاسخ فوری دریافت نکرد. تا کنون، این شرکت وضعیت رمزنگاری GTA6 را نه تکذیب و نه تایید کرده است. انتظار می رود این عنوان در سال 2024 منتشر شود.

مجله: چرا باید به انجمن بازی های بلاک چین بپیوندید؟ لذت ببرید، سود ببرید و بازی های بهتری بسازید
نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید