چرا قیمت اتریوم (ETH) امروز افزایش یافت؟

چرا قیمت اتریوم (ETH) امروز افزایش یافت؟


قیمت اتریوم امروز افزایش یافته است و اکثر معامله گران گزینه انتظار دارند تا قبل از آوریل 2023 به 3500-4000 دلار برسد.

توکن بومی اتریوم، اتر (ETH)، به بالاترین سطح سه هفته‌ای صعود کرد و در راستای بازار گسترده‌تر ارزهای دیجیتال و سهام افزایش یافت.

قیمت اتریوم به بالاترین حد سه هفته اخیر رسید

در 9 ژانویه، قیمت ETH با 2.85% افزایش به 1325 دلار برای اولین بار در سه هفته گذشته رسید. این یک سطح مهم است که می تواند راه را برای توکن به 1350 دلار باز کند اگر عملکرد قیمت قبلی نشانه ای باشد.

ارزش بازار کریپتو در مدت مشابه 2.66 درصد یا 21.18 میلیارد دلار افزایش یافت.

نمودار قیمت روزانه ETH/USD. منبع: TradingView

کاهش تورم باعث افزایش قیمت اتریوم می شود

سرمایه گذاران با نشانه هایی از کاهش تورم به سمت بازارهای پرریسک هجوم می آورند.

شایان ذکر است، گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی وزارت کار ایالات متحده در 6 ژانویه کاهشی را در افزایش دستمزدها نشان داد، که ناظران بازار آن را نشانه ای از کاهش موفقیت آمیز سیاست جنگ طلبانه فدرال رزرو در کاهش تورم تفسیر کردند.

قیمت به پول ملی شما چقدر است؟ ماشین حساب ارز دیجیتال جدید ما را بررسی کنید

چنین سناریویی می‌تواند باعث کند فدرال رزرو سرعت افزایش نرخ را کاهش دهد، که می‌تواند برای دارایی‌های رمزنگاری مانند اتر صعودی باشد.

بازار در حال حاضر منتظر اطلاعات جدیدی از قیمت های مصرف کننده در ایالات متحده است که در 12 ژانویه منتشر می شود. این اعداد مسیر نشست دو روزه کمیته بازار آزاد فدرال را تعیین می کند که از ژانویه آغاز می شود. افزایش نرخ امتیاز پایه از فوریه آغاز می شود.

معامله گران آپشن اتریوم روی رالی 160 درصد اتریوم شرط بندی می کنند

در حالی که شاخص‌های کلان برای بازارهای ریسک در کوتاه‌مدت صعودی هستند، معامله‌گران گزینه‌های اتریوم نسبت به افزایش احتمالی قیمت در سه ماهه اول سال 2023 مطمئن شدند.

الان رای بدهید!

به طور خاص، بر اساس داده‌های ردیابی شده توسط Glassnode، علاقه باز اتریوم برای قراردادهایی که در 31 مارس منقضی می‌شوند، عمدتاً صعودی است و بیشتر اهداف حمله در محدوده 3500 تا 4000 دلار هستند.

گزینه های اتریوم بر اساس قیمت اعتصاب باز می شوند. منبع: Glassnode

چشم انداز صعودی حمایت بیشتری از جیانگ ژوئر، مدیر عامل/بنیانگذار سرویس استخراج بیت کوین (BTC) B.TOP به دست آورد. معتقد است اتر می‌تواند برای همیشه از محدوده پایین‌تر فعلی خود بین مارس تا مه 2023 خارج شود و دلیل آن کاهش تورم در ماه‌های اخیر است.

مطالب مرتبط: ارتقای اتریوم در شانگهای می‌تواند مشتقات استکینگ مایع را تقویت کند – در اینجا نحوه

او نوشت: “با نگاهی به داده های اتریوم، نرخ تورم 3.59٪ بود در حالی که ETH در اثبات کار (POW) بود. نرخ تورم بیت کوین 1.72٪ بود.”

حتی پس از بازار نزولی، نرخ تورم ETH با سوزاندن سکه‌های غیرفعال به 0.01 درصد می‌رسد. […] از این داده ها می توان نتیجه گرفت که بازار صعودی ETH در حالت کاهش تورم مارپیچی شروع خواهد شد.

نرخ عرضه اتریوم پس از ارتقاء شبکه به اثبات سهام (PoS). منبع: Ultrason.Money

با این حال، ادوارد پارک، مدیر ارشد سرمایه‌گذاری بروکس مک‌دونالد مستقر در لندن، هشدار می‌دهد که قبل از اینکه فدرال رزرو از افزایش نرخ بهره خود جلوگیری کند، باید شاهد کاهش مداوم تورم باشد.

اگر این اتفاق نیفتد، ریسک پذیری سرمایه گذاران ممکن است دوباره کاهش یابد و باعث شود که اتر در چنین سناریویی به کمتر از 1000 دلار بازگردد و به طور بالقوه یک کف دو برابر ایجاد کند.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: Yashu Gola

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉