چرا قیمت Dogecoin امروز افزایش یافت؟


قیمت Dogecoin پس از افزایش 30 درصدی در یک روز به بالاترین حد چهار ماهه خود رسید زیرا ایلان ماسک و توییتر بار دیگر نقش اصلی را در جنون DOGE ایفا کردند.

Dogecoin (DOGE) برخی از سودهای روزانه عظیم خود را در 4 آوریل کاهش داد زیرا سرمایه گذاران در مورد معنای آخرین نمایشگاه ارز دیجیتال ایلان ماسک گمانه زنی می کردند.

ایلان ماسک Dogecoin را بیش از 30 درصد افزایش داد

در چیزی که به نظر می رسد یک شوخی اواخر آوریل است، توییتر ماسک لوگوی رسمی پرنده آبی را به تقلید از نماد Dogecoin تغییر داده است – یک سگ شیبا اینو که در میم های ویروسی نشان داده شده است. بعداً، ماسک با انتشار یک توئیت، تغییرات را به رسمیت شناخت.

ماسک در طول سال‌ها با توییت‌های رمزآلود خود بر بازار Dogecoin تأثیر گذاشته است. این سرمایه‌گذار میلیاردر خود را «پدر دوج» می‌نامد و قبلاً درباره امکان افزودن گزینه پرداخت DOGE برای خدمات اشتراک توییتر بحث کرده است.

استارت آپ های دیگر تسلا و اسپیس ایکس در حال حاضر DOGE را برای محصولات تجاری می پذیرند.

دوج کوین پس از توییت ماسک در 3 آوریل تقریباً 33 درصد افزایش یافت و به بالاترین سطح خود از دسامبر 2022 به 0.104 دلار رسید. قیمت DOGE از آن زمان برخی از سودهای خود را کاهش داد و تا 0.092 دلار کاهش یافت.

نمودار قیمت روزانه DOGE/USD. منبع: TradingView

جالب اینجاست که ادامه رشد DOGE پس از انتشار اخباری مبنی بر اینکه وکلای ماسک می‌خواهند به شکایت ۲۵۸ میلیارد دلاری علیه او به دلیل افزایش قیمت‌های Dogecoin پایان دهند، منتشر شد.

در جولای 2022، شاکی ماسک را به دستکاری قیمت‌های DOGE با استفاده از حضور گسترده‌اش در رسانه‌های اجتماعی، از جمله حضور در برنامه Saturday Night Live متهم کرد.، که به افزایش قیمت Dogecoin “بیش از 36000٪ در دو سال” و سپس کاهش کمک کرد.

قیمت DOGE بعدی چیست؟

از نظر فنی، Dogecoin پس از آزمایش منطقه فروش قوی (بنفش) به عنوان مقاومت همانطور که در زیر نشان داده شده است، شاهد عقب نشینی کوتاه مدت است. همچنین، شاخص قدرت نسبی روزانه DOGE (RSI) وارد محدوده خرید بیش از حد شده است که انتظارات برای اصلاح در روزهای آینده را افزایش می دهد.

نمودار قیمت روزانه DOGE/USD. منبع: TradingView

در نتیجه، یک سناریوی عقب‌نشینی DOGE می‌تواند منجر به کاهش 10 درصدی قیمت‌های فعلی به 0.89 دلار به عنوان هدف نزولی بعدی در ماه آوریل شود. این سطح هدف در طول روند صعودی ژانویه تا فوریه در اوایل سال جاری به عنوان مقاومت عمل کرد.

مطالب مرتبط: قیمت بیت کوین پس از شایعات دستگیری CZ افزایش یافت زیرا معامله گران قیمت 30000 دلار را در صف مشاهده کردند.

همچنین، بسته شدن مطمئن به زیر 0.89 دلار می تواند باعث شود که بازار تا آوریل یا می 0.80 دلار را به عنوان هدف نزولی بعدی خود ببیند. حدود 20 درصد کمتر از قیمت های فعلی، این سطح به عنوان پشتیبان در مرحله اصلاح فوریه تا مارس عمل کرد و همزمان با حمایت چند ماهه خط روند صعودی DOGE بود.

برعکس، تحلیلگر مستقل کریپتو کاله، رشد دوج کوین را در درازمدت حدود 125 درصد می‌بیند، زیرا به یک شکست بالاتر از مقاومت خط روند نزولی طولانی مدت نزدیک می‌شود.

نمودار قیمت هفتگی DOGE/USD. منبع: TradingView/Crypto Kaleo

وقتی DOGE بالاتر از روند نزولی HTF در اینجا بشکند، فکر می‌کنم 0.25 دلار هدف معقولی است. فوق الذکر.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: Yashu Gola

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید