چرا قیمت بیت کوین امروز افزایش یافت؟


بیت کوین، آلت کوین ها و سهام پس از یک هفته از دست دادن رشد کردند، اما آیا حرکت صعودی فعلی پایدار است؟

قیمت بیت کوین در 22 نوامبر افزایش یافت و افزایش قیمت ارزهای دیجیتال در سطح بازار نشان می دهد که بیت کوین (BTC)، بایننس کوین (BNB) و اتر (ETH) می توانند از پایین ترین سطح سالانه جهش کنند.

افزایش فعلی در بیت کوین و برخی آلتکوین ها ممکن است نشان دهنده این باشد که بازار در حال تکمیل فرآیند انحلال خود است، حتی با وجود حل نشدن مسائل نقدینگی که گروه ارز دیجیتال و تجارت جنسیس با آن مواجه هستند.

عملکرد روزانه بازار ارزهای دیجیتال منبع: Coin360

بازار سهام نیز شمع های سبز نشان می دهد، به طوری که داو جونز صنعتی (DJIA) 0.94٪ و S&P 500 1٪ افزایش یافت. با گزارش مشاغل نوامبر منتشر شده در 2 دسامبر، معامله گران سهام به دنبال رشد قوی خواهند بود که قیمت ها را بالا ببرد تا انعطاف پذیری بازار را نشان دهد. بالاتر

همانطور که توسط کوین تلگراف گزارش شده است، بیت کوین احتمالاً به ارتباط نزدیک با سهام ایالات متحده ادامه خواهد داد و پویایی قیمت یکسانی را نشان می دهد.

در اینجا سه ​​دلیل برای افزایش قیمت بیت کوین پس از یک هفته مشکل و جزئیات در مورد محرک های اصلی رشد آورده شده است.

سود باز بیت کوین همچنان به سمت معامله گران کوتاه مدت متمایل است

از زمانی که قیمت بیت کوین در 18 ژوئن به 17600 دلار کاهش یافت، سود باز قراردادهای آتی بیت کوین در حال افزایش است. حرکات شدید قیمت در قیمت بیت کوین ممکن است باعث یک رویداد انحلال دیگری شود، اما تعیین اینکه آیا این حرکت صعودی یا نزولی خواهد بود دشوار است.

بسیاری از معامله گران موافقند که اگر فدرال رزرو به سیاست فعلی خود در انقباضات کمی و افزایش نرخ بهره بازگردد، قیمت بیت کوین می تواند بالاتر رفته و بخش قابل توجهی از سود کوتاه قراردادهای آتی را نقد کند.

گزینه های بیت کوین قیمت ها را افزایش می دهند. منبع: شیشه سکه

سقوط FTX باعث ایجاد موج انحلال شد که قیمت بیت کوین را پایین آورد. داده‌ها نشان می‌دهد که ۵۴۹ میلیون دلار از معاملات کریپتو لانگ در ۷ نوامبر منحل شد و قیمت بیت‌کوین به زیر ۱۶۰۰۰ دلار رسید.

انحلال بیت کوین منبع: شیشه سکه

برعکس، انحلال کوتاه مدت به طور مستقیم با فشار خرید خودکار به افزایش قیمت بیت کوین کمک می کند. رالی کنونی شاهد افزایش نرخ بهره باز کوتاه مدت است که می تواند به قیمت بیت کوین کمک بیشتری کند.

به گفته تحلیلگران بازار، داده های بلندمدت به نفع بیت کوین است

اعتماد سرمایه گذاران به بازار کریپتو نیز ممکن است افزایش یابد زیرا آنها معتقدند که فدرال رزرو ایالات متحده ممکن است در دو ماه آینده نرخ های کمتری را افزایش دهد.

در بیانیه فدرال رزرو، احتمال تغییر سیاست همچنان باز است:

برای دستیابی به یک سیاست پولی محدود کننده کافی برای بازگرداندن تورم به 2 درصد در طول زمان. این کمیته همزمان با تعیین سرعت افزایش بیشتر در محدوده هدف، تشدید انباشته در سیاست پولی، تأخیر در تأثیر سیاست پولی بر فعالیت اقتصادی و تورم، و تحولات اقتصادی و مالی را در نظر خواهد گرفت.

به گفته MacroMicro، که برآوردهای اجماع سرمایه گذاران از تغییرات مورد انتظار در نرخ های بهره را منتشر کرده است، نشان می دهد که ممکن است نرخ های بهره در آینده نزدیک کمتر از آنچه قبلاً پیش بینی می شد، باشد.

ممکن است نرخ بهره کاهش یابد. منبع: MacroMicro

نمودار به کاهش احتمالی افزایش نرخ بهره اشاره دارد. عموم مردم نشان می‌دهند که ممکن است نرخ‌های آتی کاهش یابد و سرمایه‌گذاران معتقدند که این امکان بازنشستگی گسترده در بازار ارزهای دیجیتال را باز می‌کند.

S&P 500 و Nasdaq یک نمای کلی از اقتصاد ارائه می دهند. در حال حاضر بیت کوین، نزدک و S&P 500 دارای ضریب همبستگی بالایی هستند.

ضریب همبستگی بیت کوین، SPY و SPX. منبع: TradingView

بنابراین، اگر نرخ بهره کاهش یابد و اقتصاد رشد کند، اگر چرخشی مشابه در بازارهای سهام رخ دهد، بیت کوین می تواند مسیر خود را معکوس کند. هرچه آب و هوای کلان بهتر باشد، برای قیمت بیت کوین بهتر است.

مربوط: در میان هشدارها درباره فروش نهنگ BTC، قیمت بیت کوین به 16000 دلار بازگشت

بیت کوین به پایین ترین سطح خود در سال رسیده و نشانه هایی از فروش بیش از حد را نشان می دهد

شاخص قدرت نسبی (RSI) یک تحلیل تکنیکی محبوب است که برای اندازه گیری اینکه آیا بیت کوین بیش از حد خرید شده یا بیش از حد فروش است استفاده می شود. زمانی که RSI زیر 30 باشد، بیت کوین بیش از حد فروش در نظر گرفته می شود. از لحاظ تاریخی، زمانی که RSI به زیر 30 می رسد، بیت کوین شاهد یک جهش شدید قیمت به سمت بالا است.

به گفته ری سالموند، رئیس بازار Cointelegraph:

از نقطه نظر تحلیل تکنیکال، زمانی که بازار (به ویژه BTC) تحت فروش سنگین است و معمولاً زمانی که شاخص قدرت نسبی (RSI) به 30 و کمتر می رسد، این نشانه شرایط فروش بیش از حد است. RSI هفتگی نشان می دهد که اندیکاتور به شدت از منطقه اشباع فروش جهش کرده است و چیزی که باید دید این است که آیا بازپس گیری بیت کوین از سطح 16000 دلار، قبل از ادامه کاهش قیمت، تله گاوی است یا خیر.

BTC/USDT RSI 1 هفته ای. منبع: TradingView

در حالی که قیمت بیت‌کوین در کوتاه‌مدت حرکت صعودی را نشان داده است، چالش‌های بزرگ‌تری مانند افزایش نرخ بهره، کاهش ورود و نقدینگی در بازار کریپتو، و تهدید سرایت ناشی از ورشکستگی FTX همچنان بر قیمت بیت‌کوین تاثیر می‌گذارد.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است، شما باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهید.


نویسنده: Kyle White

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید