چرا قیمت بیت کوین امروز کاهش یافته است؟ سرمایه گذاران بیت کوین در حال آماده شدن برای آزمایش مجدد 23000 دلار هستند


افزایش قیمت بیت کوین با کاهش هیجانات و اظهارنظرهای بازار در مورد افزایش نرخ بهره فدرال رزرو از افزایش ارزش دلار آمریکا ضربه خورده است.

بیت کوین (BTC) در 3 فوریه به سمت 23000 دلار حرکت کرد، پس از اینکه ضررهای یک شبه آخرین پیشروی گاوها را از بین برد.

نمودار کندل استیک ۱ ساعته بیت کوین/دلار آمریکا (Bitstamp). منبع: TradingView

بازیابی دلار پارتی کریپتو را متوقف می کند

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان داد که بیت‌کوین/دلار آمریکا در Bitstamp به ۲۳۳۲۹ دلار کاهش یافته است.

این جفت از دومین سفر بالای 24000 دلار در افتتاحیه 2 فوریه وال استریت خارج شد و خریداران نتوانستند در بحبوحه نوسانات کلان بازار حرکت را حفظ کنند.

به روش کلاسیک اعلامیه های نرخ بهره فدرال رزرو ایالات متحده، اقدام اولیه به زودی به آن پاسخ داده شد و بیت کوین به موقعیت قبلی خود بازگشت.

نمودار شمعی 1 ساعته شاخص دلار آمریکا (DXY). منبع: TradingView

به لطف تقویت دلار آمریکا، شرایط بدتر شد و شاخص دلار آمریکا (DXY) یک جهش محسوس داشت، جایی که در روز شروع به تثبیت کرد.

تاجر معروف کریپتو تونی گفت: زمانی که دلار DXY حمایت پیدا کرد و به شدت شروع به جهش کرد، شاهد عقب نشینی در کیسه های کریپتو خواهیم بود. هشدار داد.

“زمان توجه.”

در همین حال، میشائل ون دی پوپ، ستون نویس Cointelegraph چشم سطح 102 برای DXY منجر به کاهش دارای همبستگی معکوس در دارایی های ریسک می شود.

متیو دیکسون، بنیانگذار و مدیر عامل پلتفرم رتبه‌بندی ارزهای دیجیتال Evai، گفت: «احتمالاً منتظر هستم تا DXY مجدداً پشتیبانی و اکنون مقاومت عمومی را آزمایش کند. ادامه داد در تحلیل خودتان

“این با انتظارات من از بیت کوین و کریپتو که قبل از رسیدن به اوج “پرواز” نهایی (نه خیلی بالاتر) پایین می آیند مطابقت دارد.”

نمودار توضیحی شاخص دلار آمریکا (DXY). منبع: متیو دیکسون/ توییتر

CPI نگرانی های جدیدی را ارائه می دهد

برخی بر این باورند که فشار قیمت‌های کلان می‌تواند تا فوریه ادامه یابد.

مطالب مرتبط: گاوهای نر بیت کوین باید این 2 سطح را خنثی کنند زیرا هنوز “تقاطع مرگ” ظاهر می شود

شرکت بازرگانی QCP Capital در جدیدترین به‌روزرسانی بازار خود برای مشترکین کانال تلگرام، توجه ویژه‌ای را به نسخه بعدی شاخص قیمت مصرف‌کننده آمریکا (CPI) جلب کرد که در 14 فوریه منتشر می‌شود.

ما پس از FOMC داده های سطح 2 زیادی داریم، از جمله خدمات کلیدی ISM و NFP. با این حال، عامل تعیین‌کننده، CPI روز ولنتاین خواهد بود، و ما فکر می‌کنیم که این داده‌ها خطرات بالایی را به همراه دارد.»

اولاً، تورم Nowcast کلولند فدرال رزرو فشار بیش از 0.6 درصد را برای ژانویه نشان می دهد، حتی اگر در چند ماه گذشته تورم اغراق آمیز داشته باشد.

به لطف تغییر در نحوه کالیبراسیون CPI، QCP مشکوک شد که اعدادی که در اواخر سال 2023 می آیند ممکن است بالاتر از انتظار بازار باشد. روانی یا نه، اثر خالص می تواند گاوهای رمزنگاری را ناامید کند.

وزن‌دهی مجدد مشابه در اروپا منجر به افزایش CPI ژانویه اعلام شده در این هفته شد. بنابراین، ما انتظار داریم که خطرات نزولی از اینجا تحقق یابد – در این جلسه یا پس از انتشار CPI بعدی، “QCP.

در همین حال، بر اساس داده‌های FedWatch Tool گروه CME، اجماع بر این که افزایش بعدی نرخ بهره در اواسط مارس باید 25 واحد پایه مطابق با ماه فوریه باشد، همچنان ثابت است.

نمودار احتمالی نرخ هدف فدرال رزرو منبع: CME Group

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.
نویسنده: William Suberg

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید