چرا پروژه های رمزنگاری هوش مصنوعی در شرف انفجار هستند؟


توکن های هوش مصنوعی چیست؟

توکن‌های هوش مصنوعی به عنوان ارز برای تراکنش‌ها در پلتفرم‌های مبتنی بر هوش مصنوعی عمل می‌کنند و به کاربران اجازه می‌دهند برای خدمات پرداخت کنند، به داده‌ها دسترسی داشته باشند و در رویدادهای پلتفرم شرکت کنند. برخی از توکن‌های هوش مصنوعی همچنین به دارندگان خود حقوق حاکمیتی می‌دهند و به آن‌ها اجازه می‌دهند در فرآیندهای تصمیم‌گیری که بر توسعه پروژه تأثیر می‌گذارد، شرکت کنند.

اغلب، توکن‌های هوش مصنوعی با پاداش دادن به آن‌ها برای فعالیت‌هایی مانند ارائه داده‌ها، ارائه منابع محاسباتی یا توسعه برنامه‌های کاربردی هوش مصنوعی، کاربران را تشویق می‌کنند تا در پروتکل یا پروژه مشارکت کنند.

علیرغم هیجان اخیر، معیارهای مختلف برای توکن های اصلی هوش مصنوعی نشان می دهد که این صنعت تنها در حال رشد بیشتر است.

مروری بر بازار ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی

بازار توکن های هوش مصنوعی در ماه های اخیر رشد قابل توجهی داشته است. حجم معاملات و ارزش گذاری بازار در صرافی های مختلف افزایش یافت. اما با وجود پیشرفت های چشمگیر در فناوری هوش مصنوعی، این صنعت هنوز در مراحل ابتدایی خود قرار دارد.

افزایش توکن های رمزنگاری مرتبط با هوش مصنوعی نشان دهنده پتانسیل رو به رشد این طبقه دارایی در حال ظهور است زیرا رونق هوش مصنوعی همچنان بر چشم انداز فناوری جهانی تأثیر می گذارد. این رشد به ویژه قابل توجه است و حتی از رالی اخیر بیت کوین تا رکورد 73600 دلار پیشی گرفته است.

منبع: Santiment

در 22 فوریه، توکن های بخش به طور متوسط ​​7.7٪ افزایش یافت، در حالی که OCEAN پروتکل Ocean و FET Fetch.AI بیش از 10٪ افزایش یافتند. شاخص CoinDesk 20 (CD20) که ارزهای دیجیتال اصلی را ردیابی می کند، در مدت مشابه 2.68 درصد افزایش یافت.

WLD Worldcoin بیشترین سود را در بین توکن‌های هوش مصنوعی داشت و 30 درصد افزایش یافت و به بالاترین قیمت 7 دلاری رسید. توسط سام آلتمن، مدیر عامل OpenAI تاسیس شد، برخی از معامله گران ظهور Worldcoin را به عنوان یک شرط برای رشد OpenAI می دانند.

توییت ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم در مورد حسابرسی بالقوه قراردادهای هوشمند توسط هوش مصنوعی، توکن‌های کمتر شناخته شده‌ای مانند 0x0 و TokenFi's Token را تقویت کرد و به دلیل ارتباط آنها با موضوع، آنها را تا 15 درصد افزایش داد.

علیرغم هیجان اخیر، معیارهای مختلف برای توکن های اصلی هوش مصنوعی نشان می دهد که صنعت فقط در حال رشد است.

Fetch.ai (FET)

Fetch.ai پلتفرمی است که ابزارهایی را برای ساخت، استقرار و کسب درآمد از خدمات هوش مصنوعی بدون تغییر APIهای موجود ارائه می دهد. این یکپارچه سازی های مختلف را برای ایجاد سرویس های جدید که می توان از یک اعلان واحد به آنها دسترسی داشت، متصل می کند.

این آزمایشگاه که در سال 2017 تأسیس شد و از طریق بایننس در سال 2019 راه اندازی شد، یک آزمایشگاه هوش مصنوعی مستقر در کمبریج است. پلتفرم آن، که از سال 2020 به صورت زنده به صورت شبکه اصلی راه اندازی شده است، یادگیری ماشین غیرمتمرکز را در یک دفتر کل توزیع شده ادغام می کند.

این سیستم از عوامل نرم افزاری مستقل برای بهینه سازی خدمات، پشتیبانی از دستگاه های اینترنت اشیا و تسهیل ارتباطات ایمن و اتوماسیون استفاده می کند. این عوامل می توانند به طور مستقل جستجو، مذاکره، تبادل اطلاعات و به اشتراک گذاری برآوردها و ارزش ها داشته باشند.

Fetch.AI از رمز بومی خود، FET، به عنوان ارز اصلی برای تراکنش ها و خدمات شبکه استفاده می کند. FET برای دسترسی به خدمات، داده‌ها، زیرساخت‌ها و الگوریتم‌های هوش مصنوعی در پلتفرم مورد نیاز است. همچنین برای ثبت نام، سهام دادن و پاداش دادن به شرکت کنندگان شبکه استفاده می شود. FET تراکنش‌های درون چارچوب اقتصادی باز Fetch.AI را تسهیل می‌کند و به کاربران اجازه می‌دهد تا عوامل را مستقر کرده و در رویدادهای شبکه شرکت کنند.

منبع: IntoTheBlock

اخیرا گزارش شده است SingularityNET، Fetch.ai و Ocean Protocol در حال بحث در مورد ادغام توکن های خود با یک توکن ASI به ارزش تقریبی 7.5 میلیارد دلار هستند. این ادغام بالقوه، که می‌تواند به زودی با تایید جامعه اعلام شود، یک «جمع اطلاعات فوق‌العاده» به رهبری بن گورتزل از SingularityNET و ریاست همایون شیخ از Fetch.ai ایجاد می‌کند. هر پلتفرم ضمن بهره مندی از همکاری جمعی، به عملیات خود ادامه خواهد داد.

توکن رندر (RNDR)

Render Token (RNDR) یک شبکه رایانش ابری GPU غیرمتمرکز را تقویت می کند که برای کارهای پرتقاضا مانند آموزش و رندر AI/ML طراحی شده است. کاربران می توانند توکن های RNDR را به اشتراک بگذارند و قفل کنند تا به GPU های شبکه دسترسی پیدا کنند

تامین کنندگان Render Farm با توکن های RNDR تشویق می شوند تا ظرفیت رندر گرافیکی خود را اجاره کنند. در حال حاضر، ارزش بازار RNDR 1.22 میلیارد دلار است.

Render جایگاه منحصر به فردی را در اکوسیستم هوش مصنوعی ایجاد کرده است و خود را به عنوان یک رهبر در بازار استقرار GPU در محیط Web3 قرار داده است. Render برای تحکیم بیشتر موقعیت خود، به طور استراتژیک با شرکای کلیدی در صنعت فناوری بلاک چین همکاری می کند.

منبع: CoinMarketCap

علیرغم روندهای بازار، Render با برجسته کردن ارزش پیشنهادی منحصر به فرد خود و به رسمیت شناختن صنعت، انتظارات را زیر پا می گذارد. همانطور که هوش مصنوعی در بلاک چین به تکامل خود ادامه می‌دهد، رندر همراه با Fetch.ai، با بلوغ صنعت، مزیت قابل توجهی را به دست خواهند آورد.

بخاری (TAO)

Bittensor با ایجاد یک اکوسیستم همتا به همتا که در آن کاربران می‌توانند مدل‌های یادگیری ماشین (ML) را بسازند و به کار گیرند، توسعه هوش مصنوعی را مردمی‌سازی می‌کند. این پلتفرم مدل‌های مختلف یادگیری ماشین را قادر می‌سازد تا با یکدیگر تعامل داشته باشند و از یکدیگر بیاموزند و یک محیط توسعه هوش مصنوعی بازتر و فراگیرتر را تقویت کنند.

با ادغام هوش مصنوعی و فناوری بلاک چین، Bittensor یک رویکرد منحصر به فرد برای توسعه هوش مصنوعی ارائه می دهد که به طور مسئولانه از پتانسیل تحول آفرین کریپتو استفاده می کند. هدف از این ترکیب حذف موانع ورود به توسعه هوش مصنوعی، امکان مشارکت و نوآوری گسترده‌تر در این زمینه است.

Bittensor که در سال 2021 توسط بنیاد Opentensor راه اندازی شد، پروژه نسبتا جدیدی است که توسط توسعه دهندگان Jacob Robert Steeves و Ala Shabaana رهبری می شود. بنیاد Opentensor از Bittensor با هدف ایجاد یک منبع جهانی متصل و هماهنگ از قدرت محاسباتی برای توسعه فناوری‌های AI منبع باز و قابل دسترس پشتیبانی می‌کند.

Bittensor بر روی شبکه ای به نام “subtensor” متصل به چندین “subnets” با 32 زیرشبکه در حال حاضر فعال است. کاربران می توانند با پرداخت با توکن های TAO برای عضویت، زیرشبکه هایی ایجاد کرده یا به آن بپیوندند.

این مدل رقابتی رشد و استانداردهای بالا را تشویق می‌کند و به کاربران اجازه می‌دهد تا بر اساس منابع محاسباتی خود به‌عنوان ماینر یا اعتبارسنجی مشارکت کنند. به طور کلی مشارکت را تشویق می کند و از اکوسیستم هوش مصنوعی غیرمتمرکز Bittensor پشتیبانی می کند.

TAO با افزایش 500 درصدی ارزش بازار یکی از برندگان رالی فعلی بوده است.

منبع: CoinMarketCap

هفته گذشته، TAO بیش از 18.0٪ از 609.71 دلار به قیمت فعلی خود افزایش یافت. بالاترین قیمت سکه در تاریخ 757.60 دلار است.

حجم معاملات بیتتنسور در هفته گذشته به میزان قابل توجهی 643.0 درصد افزایش یافت و این در راستای افزایش عرضه کلی ارز دیجیتال در گردش بود که 0.7 درصد رشد کرد.

عرضه فعلی در گردش 6.58 میلیون توکن است که تقریباً 31.32 درصد از حداکثر عرضه 21.00 میلیون توکن را نشان می دهد. TAO در حال حاضر با ارزش 4.68 میلیارد دلار در رتبه 28 قرار دارد.
نویسنده: Dan Burgin

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید