چه کسی تماشاگر را تماشا می کند؟ مت میچل، بنیانگذار CryptoHarlem توضیح می دهد که چرا نظارت دشمن است


مت میچل، بنیانگذار CryptoHarlem، می‌گوید نظارت دولتی و شرکتی و ناتوانی شهروندان در محافظت در برابر آن، تهدیدهای اصلی برای امنیت شخصی است.

فناوری می تواند بهترین دوست یا در برخی موارد بدترین دشمن فرد باشد. به عنوان مثال، متا و تیک‌تاک به‌طور یکپارچه میلیون‌ها نفر را با عزیزان و غریبه‌ها متصل می‌کنند، و در حالی که پلتفرم‌ها منبعی عالی برای یافتن اطلاعات و برقراری ارتباط با دیگران هستند، نگرانی‌های معتبری در مورد نقض حریم خصوصی و کسب درآمد کاربران و سرقت آشکار احتمالی وجود دارد. داده های کاربر

همین امر را می توان در مورد نظارت و امنیت نیز گفت. اغلب یک رابطه هدیه و لعنتی وجود دارد که در آن ابزارهای نظارتی قطعی که برای حفظ امنیت مردم و جلوگیری از جرم و جنایت استفاده می شود، اغلب برای سرکوب و کنترل شهروندان یا حتی نادیده گرفتن اعمال مجرمانه توسط صاحبان قدرت استفاده می شود.

مجریان این برنامه، جاناتان دی یانگ و ری سالموند، هکر و فعال مشهور مت میچل را به آخرین قسمت پادکست The Agenda دعوت کردند تا عمیق‌تر به این موضوع بحث‌برانگیز بپردازند.

چه کسی تماشاگر را تماشا می کند؟

وقتی از میچل خواسته شد نمونه‌هایی از آنچه که اشتیاق او به هک کردن را تحریک می‌کند و چه تهدیدهایی ممکن است برای یک فرد معمولی مهم‌ترین باشد، به اشتراک بگذارد، گفت:

«هر کاری که انجام می دهید، به عنوان یک هدف نظارتی وجود دارید، درست است؟ و این می تواند نظارت تجاری، کوکی ها در مرورگر شما، ردیابی در تلفن شما باشد. و معمولاً انگیزه سود مالی است، درست است؟ به همین دلیل است که مردم می خواهند داده های شما را به یک تبلیغ کننده بفروشند تا درباره شما بیشتر بدانند و درآمد کسب کنند. حتی ناموفق ترین تلاش برای فروش این داده ها، از شر این مشکل خلاص شوید.

میچل برای برجسته کردن خطر فزاینده تهدید نظارت بر جوامع رنگین پوست در ایالات متحده توضیح داد:

اکنون، اگر شما سیاه پوست هستید، یا در یک جامعه تاریخی سیاه پوست هستید، یا در یک جامعه عمدتا سیاه پوست هستید، این نظارت شامل نظارت اجرای قانون نیز می شود. همچنین شامل نظارت خصوصی است. این نظارت تجاری است. ممکن است شامل پروژه مسکنی که در آن زندگی می کنید یا نظارت جامعه توسعه باشد. و وقتی همه اینها را کنار هم می گذارید، یک نمای 4D و 4K با وضوح فوق العاده بالا از زندگی خود خواهید داشت، زیرا شما تحت نظارت بسیاری از لایه ها هستید که تقریباً هیچ فضایی وجود ندارد که در واقع فضای خصوصی شما باشد.”

میچل گفت اولین چیزی که به مردم آموخت این بود که “نظارت بد است و ما باید جلوی آن را بگیریم.”

وقتی سالموند پیشنهاد کرد که امنیت در نهایت برای حفظ امنیت شهروندان طراحی شده است، میچل پاسخ داد:

به عنوان مثال، فرض کنید شما به عنوان یک فناوری کار می کنید، دسترسی ممتاز دارید. یعنی فقط شما و سه افسر امنیت سایبری یا کنترل کننده داده ها می توانید به همه کلیدهای حساس دسترسی داشته باشید. در اصل برای جلوگیری از سوء استفاده در پلتفرم استفاده می‌شود، اما در نهایت از آن برای تعقیب شخصی که عاشقانه به او علاقه دارید استفاده می‌کنید، درست است؟ زیرا نظارت موذیانه شما را فاسد می کند. این یک جورهایی شبیه حلقه یک است.”

مطالب مرتبط: آفریقا: آیا بیت کوین مرکز بعدی پذیرش ارزهای دیجیتال و سرمایه گذاری خطرپذیر است؟

به گفته میچل:

“گروهی که از ابزار نظارتی استفاده می کند، از آن استفاده نمی کند. آنها تحت نظر نیستند. این ناظران هستند که در سمت توانمندسازی این چیز هستند، نه ناظران.”

برای شنیدن بیشتر از سخنرانی میچل دستور جلسه – از جمله تاریخچه آن و اهداف انقلابی CryptoHarlem – به قسمت کامل در صفحه پادکست Cointelegraph، Apple Podcasts یا Spotify گوش دهید. فراموش نکنید که تمام برنامه های دیگر Cointelegraph را نیز بررسی کنید!

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.


نویسنده: Ray Salmond

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *