کاربران پیشرو بایننس چه کسانی بودند؟


اطلاعات منتشر شده در ماه ژانویه نشان داد که دارندگان 16 آدرس اتریوم با خرید توکن اندکی قبل از فهرست شدن در بایننس، سود کسب کرده اند.

در 26 ژانویه، یک مقاله Medium فاش کرد که یک نهاد با کنترل چندین آدرس اتریوم، قبل از اینکه در Binance فهرست شود، مکرراً ارزهای رمزنگاری شده را خریداری کرده و سپس آنها را به سود یک میلیون دلاری پس از رویداد فروخته است.

این مقاله 16 مورد را از دیدگاه تحلیل زنجیره ای ذکر می کند، که نشان می دهد چگونه دارایی مرموز چند روز قبل از لیست های Binance آگاه شده است و بعید است که توسط شخصی با تجربه کمی در پنهان کردن مسیرهای خود انجام شود.

با کمال تعجب، Changpeng “CZ” Zhao، بنیانگذار Binance، یک اصطلاح دو ماه در مورد این موضوع، اما تنها پس از آن که مقاله در توییتر مورد توجه قرار گرفت. CZ ادعا می کند که صرافی “2 میلیون دلار مرتبط با آدرس مورد نظر منجمد شده است”، اما نمی گوید که آیا کارمندان Binance در آن نقش داشته اند یا خیر.

معامله گران اکنون خواستار تحقیق در مورد استفاده غیرقانونی از اطلاعات خودی در این موارد متعدد “پیشرو” هستند. با این حال، بار اثبات دسترسی غیرقانونی به اطلاعات ممتاز می تواند برای دادستان دشوار باشد.

در نگاه اول، اتهامات در مورد لیست های برجسته Binance منطقی به نظر می رسد. با این حال، داده‌های زنجیره‌ای و نمونه‌های متعددی از خرید ارزهای دیجیتال در صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) قبل از اینکه در Binance فهرست شوند، ممکن است مجرمانه نباشند.

آلت کوین ها لزوماً ابزار اوراق بهادار نیستند

وسیله نقلیه امنیتی یک دارایی مالی است که می تواند در بورس های تنظیم شده خریداری یا فروخته شود که نشان دهنده دارایی یا بدهی یک شرکت دولتی یا نهاد دولتی است. رایج ترین انواع اوراق بهادار شامل سهام، اوراق قرضه، اختیار معامله و قراردادهای آتی است.

در ایالات متحده، فهرست بندی و تجارت اوراق بهادار در درجه اول توسط دو سازمان دولتی تنظیم می شود: کمیسیون بورس و اوراق بهادار و سازمان تنظیم مقررات صنعت مالی (FINRA). SEC مسئول اجرای قوانین فدرال اوراق بهادار، از جمله نظارت بر الزامات ثبت و افشا برای ناشران اوراق بهادار است، در حالی که FINRA بر شرکت ها و متخصصان درگیر در صنعت اوراق بهادار نظارت می کند.

اتهامات علیه سازمانی که به طور مداوم عملیات مخفیانه انجام می‌داد و ظاهراً بیش از 1.4 میلیون دلار سود قبل از فهرست‌بندی بایننس کسب کرده بود، می‌تواند تمام عناصری را داشته باشد که فعالیت‌های تجاری غیرعادی آن را توجیه می‌کند و تقریباً به طور قطع غیراخلاقی است. مهمتر از آن، چنین نهادهایی ممکن است اطلاعات را بدون اطلاع کارمندان Binance دریافت کرده باشند. با این حال، سه دلیل وجود دارد که قوانین معاملات داخلی ممکن است در چنین شرایطی اعمال نشود.

مطالعه اولیه کوین بیس شامل کلاهبرداری رادیویی بود

برخلاف اوراق بهادار، سرمایه‌گذاری‌های غیر اوراق بهادار مانند املاک، آثار هنری، کالاها و ارزهای دیجیتال توسط SEC یا هیچ آژانس نظارتی دیگری تنظیم نمی‌شوند. در نتیجه، هیچ قانون یا مقررات خاصی وجود ندارد که پیش شرط در چنین سرمایه‌گذاری‌هایی را ممنوع کند.

در حالی که بیانیه بالا درست است، بدنام ترین مورد تجارت داخلی مربوط به یک مدیر محصول سابق در Coinbase در نهایت شامل کلاهبرداری الکترونیکی بود. طبق قوانین فدرال ایالات متحده، کلاهبرداری الکترونیکی به عنوان جرمی تعریف می شود که شامل طرحی برای کلاهبرداری از دیگران با استفاده از ارتباطات سیمی بین ایالتی، از جمله فرمت های الکترونیکی است.

مرتبط با: صرافی‌های رمزنگاری همچنان با شکست مواجه می‌شوند، پس چرا هنوز به Changpeng Zhao اعتماد داریم؟

کلاهبرداری الکترونیکی یک جرم جدی است که می تواند مجازات های سنگینی از جمله جریمه نقدی و حبس را در پی داشته باشد. به طور معمول، آنها توسط سازمان های مجری قانون فدرال مانند اداره فدرال تحقیقات یا وزارت دادگستری مورد تحقیق و پیگرد قرار می گیرند.

نیکیل وحی و سامیر رامانی متهم به استفاده از کیف پول‌های بلاک چین اتریوم برای خرید و تجارت دارایی‌های دیجیتال قبل از اعلامیه‌های کوین بیس بودند. با این حال، از آنجایی که صرافی در ایالات متحده واقع نشده است و ظاهراً به مشتریان در آن منطقه خدمات ارائه نمی دهد، حوزه قضایی در مقایسه با کیف پول مرتبط با فهرست Binance تفاوت زیادی دارد.

بسیاری از حوزه‌های قضایی ممکن است قوانین یا مقررات خاصی نداشته باشند که مانع از پیشروی در سرمایه‌گذاری‌های غیر اوراق بهادار شوند. بنابراین، بدون داشتن چارچوب قانونی برای منع این رفتار، ممکن است غیرقانونی تلقی شود.

لازم است ثابت شود که اطلاعات به صورت غیرقانونی به دست آمده است

پیشروی در اوراق بهادار اغلب با معاملات غیرقانونی خودی همراه است. با این حال، معاملات داخلی اغلب شامل خرید و فروش اوراق بهادار بر اساس اطلاعات مادی و غیر عمومی است. مفهوم تجارت داخلی اعمال نمی شود، زیرا سرمایه گذاری های غیر اوراق بهادار شامل اوراق بهادار نمی شود.

موارد مرتبط: منتظر بمانید تا SEC از کتاب بازی Kraken در برابر پروتکل های شرط بندی استفاده کند

برای شکایت از مالک آدرس فهرست مرتبط با Binance، لازم است ثابت شود که مالک به طور غیرقانونی اطلاعات ممتاز را به دست آورده است. حتی اگر حساب دارای سابقه عالی باشد، بعید است که شواهد ثانویه در این مورد معتبر باشند.

متأسفانه، مقررات ارزهای دیجیتال در بهترین حالت مبهم است و حتی SEC نیز در اثبات اینکه کدام ارزهای رمزنگاری شده به عنوان اوراق بهادار به دادگاه ها هستند، مشکل دارد. علاوه بر این، شکایت کمیسیون معاملات آتی کالا علیه بایننس و CZ نشان می‌دهد که کاربران در برابر فعالیت‌های معاملاتی غیرقانونی، خواه با اطلاع یا رضایت مدیریت بورس اتفاق افتاده باشد، محافظت نمی‌شوند.

مارسل پچمن او یک تحلیلگر ارزهای دیجیتال است که به مدت 17 سال به عنوان معامله گر فروش سهام در UBS، Deutsche Bank، Pactual و Banco Safra کار کرده است. وی دارای مدرک کارشناسی ارشد مهندسی و لیسانس مدیریت بازرگانی است.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.
نویسنده: Marcel Pechman

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید