انتظار می رود چه کسی قبل از جلسات استماع کنگره در مورد FTX شهادت دهد؟

انتظار می رود چه کسی قبل از جلسات استماع کنگره در مورد FTX شهادت دهد؟


جان ری، مدیر عامل FTX، بن مک کنزی بازیگر و هیلاری آلن، استاد حقوق تایید شده اند، در حالی که SBF، کوین اولری، و کارولین الیسون، مدیر عامل آلامدا، هنوز می توانند شهادت دهند.

قانونگذاران ایالات متحده بر برخی شاهدان، از جمله سم بنکمن-فرید، فشار می آورند تا قبل از جلسه استماع کمیته که برای دسامبر برنامه ریزی شده است، حضور داشته باشند. فضای کریپتو باید منتظر بماند تا ببیند چه کسی در مورد وقایع منجر به سقوط FTX شهادت می دهد؟

در 9 دسامبر، Bankman-Fried یا SBF گفت که مایل است در جلسه استماع مجلس نمایندگان ایالات متحده با هدف بررسی سقوط FTX، تحت تهدید احتمالی احضاریه صحبت کند. هر دو کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان و رهبری کمیته بانکداری سنا پیشنهاد کردند که می توانند مدیر عامل سابق FTX را احضار کنند، که باعث شد SBF در توییتر در دسامبر اعلام کند.

در زمان انتشار، نام SBF به عنوان شاهد در جلسه استماع کمیته مجلس نمایندگان “تحقیق در مورد سقوط FTX، قسمت اول” ظاهر نشد – که نشان می دهد ممکن است در آینده برنامه ریزی بیشتری انجام شود. اما جان ری که در 11 نوامبر پس از استعفای SBF به عنوان مدیر عامل FTX انتخاب شد، صحبت خواهد کرد.

بن مکنزی ستاره هالیوود و هیلاری آلن، استاد حقوق، در لیست شاهدان جلسه کمیته سنا با عنوان «سقوط کریپتو: چرا حباب FTX می ترکد و آسیب به مصرف کنندگان» که برای 14 دسامبر برنامه ریزی شده بود، حضور داشتند. مک کنزی، بازیگری که به خاطر نقش هایش شناخته شده است فلش و گاتهاماو یکی از منتقدان صریح ارزهای دیجیتال، به ویژه برای افراد مشهوری است که از پروژه ها حمایت می کنند.

در زمان انتشار، مشخص نیست چه کسی در فضای کریپتو یا مرتبط با گروه FTX ممکن است در دسامبر در کنگره شهادت دهد. روستین بهنام، رئیس کمیسیون معاملات آتی کالا، تنها شاهد جلسه استماع کمیته کشاورزی سنا در دسامبر بود. رئیس CFTC به شکاف های موجود در مرجع نظارتی آژانس اشاره کرد.

ماکسین واترز، رئیس کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان و پاتریک مک‌هنری، عضو ارشد، “توصیه کردند که تلاش هایی برای صحبت با مدیر عامل بایننس، چانگ پنگ ژائو یا مدیر عامل آلامدا، کارولین الیسون از Alameda Research و شرکت ها و افراد مرتبط، از جمله بایننس انجام شود.” منتظر دریافت آن بودند. گزارش شد که الیسون در 4 دسامبر در نیویورک دیده شد، نه باهاما، جایی که بانکمن-فرید و سایر مدیران FTX در آن زندگی می کنند.

کوین اولری، ستاره و سرمایه‌گذار «کوسه تانک» در مصاحبه‌ای در 8 دسامبر گفت که پت تومی، سناتور پنسیلوانیا، یکی از اعضای ارشد کمیته بانکداری سنا، از او خواسته تا در 14 دسامبر در برابر قانونگذاران سخنرانی کند. او 15 میلیون دلار برای تبلیغ صرافی ارزهای دیجیتال به او پرداخت، اما با بسته شدن شرکت، تقریباً 10 میلیون دلار از دست داد. نام وی در زمان انتشار در لیست شاهدان نبود.

مربوط: با توجه به سوابق، تاکنون 7 پرونده قضایی علیه SBF تشکیل شده است.

بانکمن-فرید ظاهراً سعی می کرد ملاقات با مقامات آمریکایی در مورد رویدادهایی که منجر به سقوط FTX شد را به تاخیر بیندازد، اما با رسانه های مختلف مصاحبه کرد و بارها به دلیل نقش خود در سقوط بازار سهام عذرخواهی کرد. مشخص نیست که آیا او باید در مقابل کنگره شهادت دهد، اگر SBF قصد دارد شخصاً بیاید – که می تواند او را در معرض خطر دستگیری قرار دهد – یا اینکه قصد دارد از دور از باهاما بیاید.




نویسنده: Turner Wright

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉