کاخ سفید برای ایجاد استانداردهای بین المللی برای DLT


استراتژی ملی کاخ سفید، هشت فناوری نوظهور را فهرست کرده است که بر تنظیم استانداردهای بین المللی و یافتن موارد استفاده در بخش اقتصادی متمرکز شده اند.

کاخ سفید ایالات متحده استراتژی استانداردهای ملی خود را برای فناوری های کلیدی و نوظهور در 4 می منتشر کرد. استراتژی ملی هشت بخش فناوری را شناسایی کرد که در آینده نزدیک تأثیر اقتصادی بزرگی خواهند داشت.

در میان هشت فناوری متمرکز بر هوش مصنوعی، ارتباطات و فناوری های شبکه، بیوتکنولوژی، نیمه هادی ها و موارد دیگر، توجه جامعه رمزنگاری به احتمال زیاد با فهرست کردن فناوری دفتر کل توزیع شده (DLT) و زیرساخت هویت دیجیتال جلب می شود.

DLT امکان دسترسی همزمان، تایید رکورد و به روز رسانی رکورد را در یک پایگاه داده شبکه ای فراهم می کند. فناوری بلاک چین مبتنی بر DLT است و به کاربران اجازه می‌دهد تا هر گونه تغییر و افرادی را که آن‌ها را ایجاد کرده‌اند مشاهده کنند، نیاز به ممیزی داده‌ها را کاهش می‌دهد، اطمینان از قابلیت اطمینان داده‌ها را تضمین می‌کند و دسترسی به آن‌هایی را که واقعاً به آن نیاز دارند محدود می‌کند.

هدف استراتژی ملی افزایش رهبری ایالات متحده در توسعه استانداردهای بین المللی برای این فناوری های نوظهور است. دولت آمریکا فعالانه در ایجاد هم افزایی با بخش خصوصی برای توسعه و ایجاد استانداردهای بین المللی برای چنین فناوری های نوظهوری مشارکت دارد.

مرتبط با: SEC 10 روز فرصت دارد تا به شکایت Coinbase پاسخ دهد: اجرایی قانونی

بارزترین نمونه این نوع همکاری و توسعه استانداردها شامل توسعه استاندارد مخابرات و ارتباطات است. به عنوان مثال، اولین پیشنهاد برای 3G توسط Qualcomm Technologies در دهه 1990 ارائه شد و سپس پیشنهاد بعدی برای LTE، استاندارد غالب برای ارتباطات پهن باند بی سیم برای دستگاه های تلفن همراه و پایانه های داده، توسط NTT Docomo، یک شرکت بزرگ ژاپنی ارائه شد. در دهه 2000 ارائه دهنده تلفن همراه

استراتژی ملی نشان می‌دهد که زیرساخت‌هایی مانند DLT و دیجیتال به طور فزاینده‌ای بر بخش اقتصادی تأثیر گذاشته و به طور گسترده مورد استفاده قرار خواهند گرفت. برخی از حوزه‌های کلیدی که این فناوری‌ها به طور فعال مورد آزمایش قرار خواهند گرفت، شامل جوامع هوشمند و زیرساخت‌های خودکار و متصل مانند اینترنت اشیا (IoT) است. DLT می تواند در ساخت ویژگی ها و خدمات، به ویژه بر اساس امنیت سایبری و حفظ حریم خصوصی، استفاده زیادی پیدا کند.

مجله: مقررات رمزنگاری: آیا رئیس SEC گری جنسلر حرف آخر را می‌زند؟


نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید