کاخ سفید در مورد بازگرداندن 5.2 میلیون دلار کمک مالی SBF سکوت کرد


یکی از سخنگویان کاخ سفید از پرسش مستقیم در مورد اینکه آیا رئیس جمهور جو بایدن قصد دارد کمک های سیاسی از SBF را بازگرداند یا خیر اجتناب کرد.

کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید از پاسخ دادن به سؤالات یک خبرنگار در مورد اینکه آیا جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، مبلغ 5.2 میلیون دلاری که قبلاً توسط سام بنکمن-فرید، بنیانگذار FTX داده شده بود، برمی گرداند یا خیر، خودداری کرد.

“آیا رئیس جمهور این کمک مالی را برمی گرداند؟” زیک میلر، خبرنگار آسوشیتدپرس، در یک کنفرانس مطبوعاتی در 13 دسامبر گفت: «آیا او از همه سیاستمدارانی که کمک‌های مالی کمپین‌های تبلیغاتی را دریافت می‌کنند که ممکن است از پول مشتری به دست آمده باشد، ترغیب می‌کند که آن وجوه را برگردانند؟»

ژان پیر پاسخ داد: “من در اینجا تحت پوشش قانون هچ هستم.”

او با اشاره به کمیته ملی دموکرات، هیئت حاکمه حزب دموکرات ایالات متحده، که بایدن یکی از اعضای آن است، گفت: «اگر چیزی مربوط به مشارکت های سیاسی اتفاق بیفتد، باید شما را از اینجا به DNC ارجاع دهم.

قانون هچ یک قانون فدرال است که افراد شاغل در شاخه اجرایی دولت را از شرکت در فعالیت های مبارزاتی سیاسی منع می کند.

میلر اصرار کرد: “من هنوز نظر رئیس جمهور را می خواهم.” ژان پیر تکرار کرد که این قانون تحت پوشش قانون هچ است و افزود:

من نمی توانم در مورد مشارکت های سیاسی یا هر چیز مرتبط با آن صحبت کنم، من نمی توانم در مورد آن در اینجا صحبت کنم.

میلر دوباره پاسخ ژان پیر را به این دیدگاه به چالش کشید که بایدن گفت او نمی‌تواند درباره «حتی نظرش، افکارش در مورد کمک‌ها، کمک‌ها – من نمی‌توانم صحبت کنم» صحبت کند. […] اینجا در مورد آن.”

در 13 دسامبر، بانکمن-فرید به نقض قوانین مالی مبارزات انتخاباتی، از جمله نقض قوانین مشارکت و ممانعت از عملکرد کمیسیون انتخابات فدرال، علاوه بر مشارکت از طرف دیگران، متهم شد.

او پس از کمک 56 میلیون دلاری مایکل بلومبرگ غول رسانه ای، با 5.2 میلیون دلار کمک مالی، دومین «مدیرعامل- مشارکت کننده» در کمپین ریاست جمهوری 2020 بایدن است.

مرتبط با:وکیل SDNY درباره کیفرخواست SBF گفت: “شما می توانید با پوشیدن شلوارک و تی شرت زیر نور خورشید خیانت کنید.”

بنیانگذار FTX همچنین یکی از بزرگ‌ترین کمک‌کنندگان مالی در انتخابات میان‌دوره‌ای 2022 بود، و دوباره او را با 36.8 میلیون دلار کمک مالی به نامزدهایش تبدیل به دومین اهداکننده بزرگ حزب دموکرات در این چرخه کرد.

سوابق عمومی نشان می دهد که Bankman-Fried در دوره های موقت کمی بیش از 240000 دلار برای جمهوری خواهان ارسال کرده است، اما در مصاحبه ای با تیفانی فونگ، وبلاگ نویس ارزهای دیجیتال در نوامبر اعتراف کرد.

سیاستمدارانی که کمک های مالی سیاسی از سام بانکمن-فرید و سایر مدیران FTX دریافت می کنند، ممکن است در هر صورت به دلیل روند ورشکستگی، مجبور شوند کمک های خود را به متولی ورشکستگی بازگردانند.

طبق گزارش قبلی کوین تلگراف، 73 میلیون دلار کمک های سیاسی می تواند از کسانی که در FTX هستند برای بازپرداخت طلبکاران صرافی شکست خورده فراخوان شود.

برخی از سیاستمداران در تلاش برای فاصله گرفتن از شرکت و کمک های مالی آن، به اهدای پول نقد خود به خیریه ها متوسل شده اند.


نویسنده: Jesse Coghlan

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید