مشاوران کاخ سفید فشار را برای 30 درصد مالیات بر انرژی استخراج دیجیتال تجدید می کنند


پست وبلاگ 2 می توسط شورای مشاوران اقتصادی کاخ سفید (CEA) قبلاً انتقاد شدید جامعه را برانگیخته است.

دولت بایدن به عنوان بخشی از تلاش‌های این صنعت برای به حداقل رساندن تأثیر ادعایی آن بر تغییرات آب و هوا، فشار خود را برای 30 درصد انرژی استخراج دارایی‌های دیجیتال (DAME) در استخراج‌کنندگان ارزهای دیجیتال تجدید کرده است.

مالیات پیشنهادی ماینینگ کریپتو برای اولین بار در 9 مارس اعلام شد و هدف آن این است که به تدریج مالیات غیر مستقیم 30 درصدی بر برق مصرفی توسط ماینرهای کریپتو معرفی کند.

وزارت خزانه داری در آن زمان نوشت: “مالیات غیر مستقیم بر مصرف برق توسط استخراج کنندگان دارایی دیجیتال می تواند فعالیت معدنی و همچنین اثرات زیست محیطی مرتبط و سایر آسیب ها را کاهش دهد.” بیت کوین (BTC) تنها یک روز بعد به زیر 20000 دلار سقوط کرد.

با این حال، بیانیه دوم ماه مه شورای مشاوران اقتصادی کاخ سفید (CEA) این پیشنهاد را مجدداً آشکار کرد و تلاش کرد نیاز به مالیات جدید را توجیه کند.

CEA نوشت: «در حال حاضر، شرکت‌های استخراج کریپتو مجبور نیستند تمام هزینه‌ای را که به صورت آلودگی محیطی محلی، قیمت‌های بالاتر انرژی و تأثیرات آب و هوایی ناشی از افزایش انتشار گازهای گلخانه‌ای بر دیگران تحمیل می‌کنند، بپردازند.

در بیانیه آمده است: «مالیات DAME شرکت‌ها را تشویق می‌کند تا آسیب‌هایی که به جامعه وارد می‌کنند را بهتر در نظر بگیرند.

اگرچه دارایی های رمزنگاری شده مجازی هستند، مصرف انرژی مرتبط با تولید محاسباتی فشرده آنها بسیار واقعی است و هزینه های بسیار واقعی دارد.

این وبلاگ همچنین به گزارش‌هایی اشاره کرد که حاکی از آن است که استخراج کریپتو اثرات نامطلوبی بر محیط زیست، کیفیت زندگی و شبکه‌های برق دارد و آلودگی ناشی از تولید برق در محله‌های کم درآمد و جوامع رنگین‌پوست می‌افتد و هزینه برق را افزایش می‌دهد. مصرف کنندگان .

مرتبط با: بودجه بایدن مالیات 30 درصدی را برای استفاده از برق استخراج کریپتو پیشنهاد می کند

او حتی پیشنهاد می‌کند که استخراج کریپتو با استفاده از نیروی پاک موجود (مانند نیروگاه آبی) می‌تواند با سوق دادن سایر کاربران برق به سمت منابع برق «کثیف‌تر» تأثیر منفی بر محیط‌زیست داشته باشد.

اسکرین شات از سری CEA در مورد تاثیرات زیست محیطی استخراج کریپتو. منبع: توییتر

موضوع توییتر که توسط شورای مشاوران اقتصادی منتشر شد، با انتقادات گسترده جامعه مواجه شد و برخی آن را “اطلاعات نادرست” و “تبلیغ” خواندند، در حالی که یکی از کاربران توییتر استدلال کرد چنین مالیاتی “ماینینگ بیت کوین را به روسیه و سایر کشورها سوق می دهد.”

مجله: بهترین و بدترین کشورها برای مالیات کریپتو – به علاوه نکات مالیاتی کریپتو
نویسنده: Felix Ng

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید