دلیل کاهش قیمت بیت کوین چه بود؟ / باید منتظر ریزش بیشتر باشیم؟

دلیل کاهش قیمت بیت کوین چه بود؟ / باید منتظر ریزش بیشتر باشیم؟

قیمت ارز‌های دیجیتال امروز با افزایش نوسانات بازار در آستانه نشست کمیته بازار باز فدرال (FOMC) در ۱ فوریه کاهش یافته است. در واقع قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم و سایر ارز‌های دیجیتال تحت تأثیر برخی از اخبار فاندامنتال و رویداد‌های منفی قرار گرفتند و آنها را مجاب کرده است تا در حال حاضر در انتظار اعلام نرخ بهره توسط فدرال رزرو باشند. اما پیش بینی کارشناسان از قیمت بیت کوین و دیگر رمزارزها در روزهای آتی چه خواهد بود؟ آیا باید منتظر ریزش بازار باشیم؟ یا همچنان باید به آینده سبز بیت کوین در آینده نزدیک امیدوار بود؟

پس از اینکه وزارت دادگستری ایالات متحده در ۱۸ ژانویه اعلام کرد که اقدامات اجرایی علیه صرافی بیتزلاتو (Bitzlato) انجام داده و فشار بر برخی از بازیگران اصلی در بازار ارز‌های دیجیتال را افزایش داده است، صرافی بایننس شروع به محدود کردن حساب‌های بعضی از کاربران کرد.

شایان ذکر است قیمت ارز‌های دیجیتال و سهام پس از انتشار شاخص قیمت مصرف‌کننده که نشان داد تورم در دسامبر ۲۰۲۲ کاهش یافته، افزایش یافتند. اما از آنجایی که داده‌های خرده فروشی کمتر از پیش‌بینی‌ها بود و درآمد مردم کاهش یافت، قیمت‌ها دوباره شروع به کاهش کردند.

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉