این هفته از بیت کوین (BTC) چه انتظاری داریم؟


فهرست

  • نشانه های ثور
  • تحلیل قیمت

هفته گذشته بیت کوین بیش از 10.5 درصد کاهش یافت و به حدود 57000 دلار رسید. بیت کوین در پایین ترین سطح خود، Mt. بازپرداخت مداوم بیش از 140000 بیت کوین Gox به مشتریان خود و ترس از سقوط بازار به دلیل انحلال بیت کوین توسط دولت آلمان.

منبع:

طبق داده‌های CoinGecko، کل بازار ارزهای دیجیتال بیش از 170 میلیارد دلار از ارزش بازار را در یک دوره 24 ساعته از دست داده است. این نشان دهنده گذار بازار به ترس شدید است.

علیرغم معاملات آخر هفته، گاوهای بیت کوین توانستند مقداری از زمین های از دست رفته خود را با آخرین بسته روزانه در 58250 دلار جبران کنند. این بسیار نزدیک به 58450 دلار مورد نظر است.

احساسات همچنین با علائمی مبنی بر دفع بیت کوین های توقیف شده توسط دولت آلمان مختل شد. آلمان به فروش بیت کوین ادامه می دهد و این نشان دهنده پتانسیل نقدینگی برخی از ذخایر آن است. Arkham که کیف پول بیت کوین آلمان را ردیابی می کند، خاطرنشان کرد که دولت هنوز بیش از 40000 بیت کوین به ارزش بیش از 2 میلیارد دلار در اختیار دارد.

قرائت روزانه RSI بیت کوین در نزدیکی آستانه اشباع فروش 30 قرار دارد که نشان دهنده بازگشت یا کاهش بالقوه در روند نزولی فعلی است که نشان دهنده بهبود احتمالی است.

نشانه های ثور

یکی از اطلاعات مهمی که باید به آن توجه کرد، انتظار کاهش نرخ بهره آمریکا است. با ادامه کاهش سرعت رشد شغل، فدرال رزرو منتظر کاهش نرخ بهره برای تحریک بازار کار ضعیف است. نرخ بهره پایین تر به طور کلی برای بیت کوین و سایر دارایی های پرخطر مثبت است زیرا سرمایه گذاری های سنتی ایمن را جذاب تر می کند.

مرتبط با

    3 سطح پشتیبانی جدید بیت کوین (BTC) برای تماشا، Toncoin (TON) با بزرگترین افت قیمت تا کنون، Solana (SOL) با افت اتریوم 8 درصد افزایش یافت

یکی دیگر از شاخص های مهم، از سرگیری جریان های ورودی به ETF های بیت کوین مستقر در ایالات متحده پس از خروج برای دو روز متوالی بود. ETF های بیت کوین نقطه ای بزرگترین جریان خالص ورودی در یک ماه را تجربه کردند و مجموع ورودی ها به 143.1 میلیون دلار رسید.

با این حال، ویلی وو، تحلیلگر ارزهای دیجیتال، اشاره می کند که پیش بینی تغییرات قیمت بر اساس این ارقام دشوار است زیرا معاملات آتی بیت کوین در بازار هجوم آورده است.

نرخ هش نیز 7.7 درصد کاهش یافت و پس از رسیدن به بالاترین رکورد در 27 آوریل، به پایین ترین حد چهار ماهه 576 EH/s رسید. این کاهش نشان می‌دهد که برخی از ماینرها در حال کاهش فعالیت‌های خود هستند که نشان‌دهنده استرس مالی در جامعه معدنی پس از نصف شدن است.

مرتبط با

استخراج کنندگان بیت کوین با کاهش نرخ هش به پایین ترین حد خود تسلیم می شوند

این معیارها نشان می دهد که بازار بیت کوین به پایین ترین سطح خود نزدیک شده است، مشابه چرخه های قبلی که فروش ماینرها و اختلالات عملیاتی قبل از بهبود بازار بودند.

تحلیل قیمت

چرخه های تاریخی بازار نشان داده اند که رویداد نصف شدن بیت کوین، که عرضه بیت کوین های جدید را کاهش می دهد، همیشه قبل از دوره ای از گسترش قیمت است که 12 تا 18 ماه قبل از تولید یک چرخه بالا به طول می انجامد.

آخرین نصف شدن در 19 آوریل امسال رخ داد، بنابراین این بازه های زمانی تاریخی هنوز نگذشته است. پیتر برانت تحلیلگر به یک الگوی نزولی مهم اشاره کرد: پرچم خرس. برانت همچنین 44000 دلار را به عنوان سطح پایین قیمت بالقوه معرفی کرد.

تصویر مقاله
منبع: پیتر برانت/ ایکس

این الگو نشان دهنده پتانسیل نزولی بیشتر بیت کوین است و نمودار برانت به صورت بصری این روند نزولی را نشان می دهد و به سرمایه گذاران نشان می دهد که باید مراقب باشند.

به گفته علی مارتینز، بیت کوین برای احیای روند صعودی باید تا 61000 دلار صعود کند زیرا در حال حاضر هیچ سطح حمایتی ندارد.
نویسنده: Dan Burgin

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید