«قانون ضد ماینینگ» برای صنعت کریپتو در تگزاس به چه معناست؟


ایالت Lone Star یکی از داغ ترین نقاط در نقشه ایالات متحده از نظر مقررات ارزهای دیجیتال شده است.

در اواخر آوریل، بیش از صد نفر در نزدیکی ساختمان کنگره تگزاس تجمع کردند تا اعتراض کنند.

اعتراضات مسالمت آمیز در ایالات متحده غیر معمول نیست، اما چیزی که آن را منحصر به فرد می کرد این بود که شرکت کنندگان آن گرد هم آمدند تا از حق مالکیت و استفاده از ارزهای دیجیتال دفاع کنند.

این مکان همچنین گیج کننده است، زیرا ایالت Lone Star خود را به عنوان یک مرکز بالقوه برای صنعت کریپتو در ایالات متحده معرفی می کند، با تغییر قوانین ایالتی و فدرال که یک محیط نظارتی غیرقانونی ایجاد می کند.

و بنابراین، علاقه مندان به ارزهای دیجیتال در آستین تجمع کردند تا به لایحه 1751 سنا اعتراض کنند که اپراتورهای استخراج ارز دیجیتال را از برخی مشوق های مالیاتی محروم می کند. این لایحه قبلاً در مجلس سنای ایالت تصویب شده و به مجلس نمایندگان تگزاس رفته است.

تگزاس با روایت دوگانه ورود به حالت «خصمانه رمزنگاری» مطابقت ندارد. در حالی که قانون‌گذاران می‌خواهند استخراج‌کنندگان کریپتو را از مشوق‌های مالیاتی محروم کنند، آنها تقریباً به طور همزمان به حق افراد برای داشتن رمزارز رای می‌دهند تا در منشور حقوق ایالت گنجانده شود.

چگونه چنین حرکات قانونی عجیب و غریب صورت گرفت و چه معنایی برای این صنعت دارد؟

مسیر پایونیر به سمت مقررات

حدود 10 سال پیش، تگزاس اولین ایالتی بود که مقررات بیت کوین (BTC) را مورد توجه قرار داد، زمانی که کمیسیونر بانکداری تگزاس یادداشتی صادر کرد که در آن اعلام کرد که ارز دیجیتال اصلی به جای پول “بهترین سرمایه گذاری سوداگرانه” است.

این خبر خوبی برای پذیرندگان اولیه بود زیرا آنها از توجه نظارتی فرار کردند. از آن زمان به بعد، تگزاس شروع به جذب مشاغل داخلی و جهانی ارزهای دیجیتال کرد.

در سال 2021، دپارتمان بانکداری تگزاس اعلام کرد که بانک های محلی مجاز به ذخیره ارزهای دیجیتال برای مشتریان خود هستند. یک ماه بعد، قانونگذار ایالتی کد تجاری یکنواخت محلی را اصلاح کرد تا ارزهای رمزپایه را تحت قوانین تجاری به رسمیت بشناسد. لایحه دیگری یک کارگروه بلاک چین در این ایالت راه اندازی کرده است.

اما زمانی که تگزاس به لیست پنج ایالت برتر کریپتو توسط کوین تلگراف راه یافت، بیشتر به دلیل شرایط منحصربفرد استخراج کریپتو بود تا تلاش‌های نظارتی.

قیمت انرژی برای مشتریان صنعتی یکی از پایین‌ترین قیمت‌های کشور – یا به عقیده الکس لیگل، مدیرعامل وقت شرکت معدن Layer1 Technologies – در جهان بود.

پس از سرکوب استخراج ارزهای دیجیتال توسط چین در سال 2021، دولت ایالات متحده توجه ماینرهای بزرگ در سراسر جهان را به خود جلب کرد. فرماندار گرگ ابوت ابراز هیجان کرد که تگزاس تبدیل به “رهبر رمزارز” بعدی شده است زیرا جوامع محلی از مشاغل جدید استقبال می کنند، مناطق صنعتی را بازگشایی می کنند و افراد را در شهرهای کوچک استخدام می کنند.

این روند در سال 2022 ادامه یافت زیرا غول های معدنی مانند Riot Blockchain دکل های خود را به تگزاس منتقل کردند. حتی امواج گرمای تابستانی و طوفان های مرگبار زمستانی نیز نتوانسته است اپراتورهای معدن را از پذیرش دوره های توقف برنامه ریزی نشده بازدارد.

دفتر کنترل تگزاس حتی سعی کرد توضیح دهد که امکانات استخراج ارزهای دیجیتال “نیازهای الکتریکی زیادی را در شبکه ایجاد نمی کنند.” سناتور تد کروز نیز همین سخنان را تکرار کرد و ابراز امیدواری کرد که تگزاس را به “واحه ای برای بیت کوین” تبدیل کند.

دوره داغ برای تلاش برای قانونگذاری

با این حال، علی‌رغم پیشنهادهای دوستانه به صنعت کریپتو، مقامات تگزاس هرگز از تحریم‌ها دوری نکردند.

هیئت اوراق بهادار ایالت تگزاس (PTSB)، تنظیم کننده اصلی مالی ایالت، سابقه طولانی در تعامل با بازار دارد.

او Bitconnect را به همراه 31 شرکت دیگر به تجارت غیرقانونی اوراق بهادار متهم کرد و به دلیل استفاده از کلمه “بانک”، Arise Bank را که خود او “اولین پلت فرم بانکداری غیرمتمرکز” توصیف می کرد، از ایالت خارج کرد.

در سال 2022، PTSD فعالانه در دعوای اجرایی علیه صرافی کریپتو در حال سقوط FTX شرکت کرد، علیه یکی از بنیانگذاران آن سام بنکمن-فرید اتهامات وارد کرد، “فین فلوئنسرها” را بررسی کرد که پلتفرم را تبلیغ می کردند، و بیشتر در فروش احتمالی Voyager Digital به FTX نقش داشت. مخالفت کرد. ورشکستگی دومی

تگزاس نیز در تلاش‌های خود برای تنظیم مقررات ارزهای دیجیتال، اختلاف نظر زیادی داشته است. در سال 2019، قانون‌گذاران محلی لایحه‌ای را تصویب کردند که در آن کاربران باید هنگام استفاده از ارزهای دیجیتال خود را شناسایی کنند. با این حال، این لایحه هرگز با اولین قرائت تصویب نشد.

اما اشتهای واقعی و حتی غیرعادی برای تنظیم مقررات در میان قانونگذاران تگزاس تنها در سال 2023 ظاهر شد.

لایحه 1666 مجلس نمایندگان که در ژانویه توسط گروهی از قانونگذاران به رهبری نماینده جووانی کاپریلیونه ارائه شد، پیشنهاد جایگزینی بخش 160 قانون مالی تگزاس و محدود کردن ارائه دهندگان دارایی دیجیتال عمده با بیش از 500 مشتری و حداقل 10 میلیون دلار بودجه را داد. ادغام وجوه مشتری با هر سرمایه در گردش دیگر. این لایحه در عرض سه ماه و نیم به تصویب سنا رسید و در ماه می به فرمانداری ارسال شد.

در اوایل ماه مارس، نماینده کودی هریس، قطعنامه‌ای تصویب کرد که قانونگذاران را تشویق می‌کرد تا از «حفاظت از افرادی که در شبکه بیت‌کوین کد می‌نویسند یا توسعه می‌دهند، حمایت کنند».

در حالی که این قطعنامه فاقد هر گونه اثر ملموس یا نیروی قانونی است، تصویری از احساسات برخی از قانونگذاران ارائه می دهد.

قانونگذاران تگزاس همچنین لایحه ای را برای ایجاد یک ارز دیجیتال مبتنی بر ایالت با پشتوانه طلا به تصویب رساندند، با این ایده که وقتی شخصی مقدار معینی ارز دیجیتال را خریداری می کند، حسابرس از پول دریافتی برای خرید همان مقدار طلا استفاده کند.

صورت حساب معدن

لایحه 1751 سنا سفر قانونگذاری خود را در اوایل ماه مارس آغاز کرد. سنا به روشی از بالا به پایین تصویب شد و اکنون توسط کمیته امور ایالتی مجلس نمایندگان پیش از رفتن به اولین رأی گیری در مجلس سفلی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

این ابتکار که به طور چشمگیری توسط برخی در جامعه کریپتو به عنوان یک “لایحه ضد بیت کوین” یا “چکش” در دست قانونگذاران ارائه شده است، در واقع فقط برخی از مشوق های مصنوعی را که شرکت های ماینینگ و همچنین برخی از آنها بهره می برند، لغو می کند. پایین ترین قیمت انرژی در کشور

طبق این لایحه، از سپتامبر 2023، سهم تسهیلات استخراج کریپتو در کل تقاضای انرژی باید به 10 درصد محدود شود. با این حال، این فقط در چارچوب یک برنامه دولتی اعمال می شود که کاهش بار در رویدادهای شدید مانند امواج گرما یا طوفان های زمستانی را جبران می کند.

این به طور موثر به این معنی است که معدنچیانی که در حال حاضر انرژی را در زمانی که به شبکه نیاز دارد با قیمت بالا به شبکه باز می فروشند، به دلیل افزایش تقاضای انرژی از طرف صنعت، قادر به انجام این کار نخواهند بود.

همچنین برخی از شرکت های معدنی برای شرکت در این برنامه، از دریافت تخفیف مالیاتی دولت خودداری می کنند. سناتور لوئیس کلخورست، یکی از حامیان این لایحه، انگیزه های پشت این طرح را کاملاً روشن کرد:

ما در تلاش هستیم تا این همه نیروی جدید تولید کنیم. ما بیشتر این قدرت جدید را ماینینگ ارز مجازی در اختیار خواهیم داشت. و سپس به آنها پول خواهیم داد تا در زمان‌های مختلف از شبکه خارج شوند، که به اعتقاد من بخشی از مدل کسب‌وکار آنهاست.»

بعدش چی؟

نیهار نیلاکانتی، یکی از بنیانگذاران پروژه Web3 Ecosapiens، چندان مطمئن نیست که قانون استخراج «ظاهراً ضد بیت کوین» برای اکثر ماینرها در ایالت «مضر» باشد. او به کوین تلگراف گفت: آستانه انرژی که در لایحه مشخص شده است.

با این حال، مشاهدات Neelakanti ممکن است در مدت زمان نسبتاً کوتاهی منسوخ شود. به اعتقاد منبع ناشناس شورای قابلیت اطمینان برق تگزاس که در مقاله ای توسط The Verge به آن اشاره شده است، استخراج کریپتو تا سال 2026، 27 گیگاوات تقاضا به شبکه اضافه خواهد کرد.

در حال حاضر، شبکه برق تگزاس می تواند حداکثر 92 گیگاوات را تامین کند. اگر ظرف سه سال آینده ظرفیت خود را افزایش ندهند، استخراج کریپتو می‌تواند سهم شیر تولید برق تگزاس را به خود اختصاص دهد، در این صورت سقف 10 درصدی می‌تواند استخراج‌کنندگان را از برنامه تشویقی دور کند.

فرد تیل، مدیر عامل شرکت استخراج رمزارز Marathon Digital Holdings، در صحبت با کوین تلگراف، گفت که صاحبان کارخانه گاز به شدت از لایحه 1751 سنا حمایت می کنند. آنها در زمان اوج تقاضا به برق نیاز دارند و آن را رقابتی برای استخراج کنندگان بیت کوین برای فروش مجدد انرژی به شبکه می دانند. . با این حال، او کاملاً خوش بین است که این لایحه به قانون تبدیل نمی شود:

این برای صنعت ما مضر است، اما به نظر واضح است که این لایحه احتمالاً در مجلس ایالتی تصویب نخواهد شد.»

تیل همچنین تاکید کرد که فشار در سطح فدرال اتخاذ سیاست‌های طرفدار بیت کوین را برای ایالت‌ها سخت‌تر کرده است.

در همین حال، Zachary Townsend، مدیرعامل ارائه‌دهنده بیمه دوست‌دار بیت‌کوین، به نظر می‌رسید که موافق باشد و به کوین تلگراف گفت که مقامات فدرال رویکرد سختگیرانه‌ای را به صنعت در سطح منطقه در پیش گرفته‌اند. با این حال، وی تاکید کرد که پیشرفت در سطح کشور همچنان ادامه دارد:

علاوه بر وایومینگ و تنسی، ایالت‌های متمایل به آبی مانند کلرادو نیز وجود دارند. این می تواند چیزی شبیه به نحوه عملکرد بحث ماری جوانا در سطح ایالتی باشد – اساساً، شما ایالت های شما را مجبور کرده اید که قوانین و مقررات خود را ایجاد کنند که گاهی اوقات با قوانین و مقررات فدرال در تضاد است.

در فاصله میانی، روند متقابل فشار فدرال و خودمختاری محلی می‌تواند هر دو قطب را در نوعی حد وسط متحد کند. تا آن زمان، مشاجره احتمالاً در سطح ایالت تشدید خواهد شد. و تگزاس، از نظر تاونسند، به نظر می رسد نقطه صفر برای این بحث است.
نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید