چه چیزی در ارتقای اتریوم در شانگهای وجود دارد و چه چیزی نیست؟


یک جدول زمانی آزمایشی تا مارس 2023 برای ارتقاء شانگهای تعیین شده است که امکان برداشت سهام را فراهم می کند، یک لیست EIP نیز همراه شده است، اما EIP-4844 این کاهش را انجام نداده است.

توسعه دهندگان هسته اتریوم ترجیح دادند قبل از اجرای پیشنهاد بهبود اتریوم (EIP)-4884 در The Surge، امکان برداشت سهام از طریق ارتقاء شانگهای را فراهم کنند.

همانطور که توسط کوین تلگراف گزارش شده است، نقطه عطف مهم بعدی در نقشه راه اتریوم ارتقاء شانگهای خواهد بود، که، از جمله موارد دیگر، به سهامداران/تأیید کننده های ETH اجازه می دهد تا از زنجیره بیکن خارج شوند.

EIP-4884 نیز مهم است و انتظار می‌رفت که ابتدا با شانگهای بسته‌بندی شود و قبل از اجرای کامل ارتقاء شاردینگ در اواخر سال آینده، «پرتو-دانک‌شاردینگ» را برای بهبود قابل‌توجه مقیاس‌پذیری تجمع لایه ۲ (The Surge) ارائه دهد.

از نو، راستی برای توسعه‌دهنده هسته اتریوم، تیم بیکو در آخرین نشست توسعه‌دهندگان هسته اتریوم در 8 دسامبر، توافق نهایی این بود که ابتدا روی شانگهای تمرکز کنیم تا در صورت آماده نشدن EIP-4844 به موقع، از هرگونه تاخیر احتمالی جلوگیری شود.

در یک موضوع خلاصه در توییتر، Beiko بیان کرد که همه موافق هستند که “(1) شانگهای به سرعت اتفاق می افتد، به طور ایده آل در ماه مارس، و (2) آن را با یک چنگال در محور EIP-4844 تماشا کنید.”

در حالی که EIP-4844 گنجانده نخواهد شد، توسعه دهندگان موافقت کرده اند که تعدادی از EIP ها را اضافه کنند که اساسا ماشین مجازی اتریوم (EVM) را ارتقا می دهند، از جمله قالب قرارداد جدید EVM، جداسازی کد/داده و کدهای تراکنش جدید.

Beiko خاطرنشان کرد که از آنجایی که این ارتقاها که به عنوان EVM Object Format (EOF) شناخته می شوند، به راحتی قابل بازگرداندن و حذف از شانگهای هستند، اگر توسعه دهندگان زمانی که شانگهای آماده پیاده سازی است، کار روی آن را تمام نکرده باشند، EOF به سادگی قابل اجرا خواهد بود. حذف و ارسال شد. سپس.

علاوه بر این، تعدادی از EIP های توافق شده قبلی با شانگهای در دسترس خواهند بود، لیست EIP-3651: Warm Coinbase، EIP-3855: PUSH0 instruction، EIP-3860: Limit and counter start code، و EIP-4895: Beacon است. برداشت فشار زنجیره ای عملیات

EIP-3651: به طور خاص Coinbase گرم به طور بالقوه مزایای کاهش هزینه را برای شبکه خواهد داشت. نباید با نام صرافی رمزارز Coinbase اشتباه گرفته شود، در این زمینه به نام نرم افزاری اشاره دارد که سازندگان از آن برای به دست آوردن توکن های جدید در شبکه استفاده می کنند.

هر تراکنش جدید روی پلتفرم باید چندین بار با نرم افزار Coinbase تعامل داشته باشد، اما تراکنش های اولیه گران تر شروع می شوند زیرا Coinbase اساساً برای گرم کردن نیاز به زمان دارد.

مرتبط: توسعه دهندگان اتریوم مارس 2023 را برای هارد فورک شانگهای هدف قرار می دهند

این دیگر در مورد اجرای جدید EIP صدق نخواهد کرد، بنابراین قیمت گاز کاهش می یابد زیرا سازندگان با آن تعامل دارند.

به گفته بنیاد اتریوم، Sharding یک ارتقاء چند مرحله ای است که برای افزایش قابل توجه «مقیاس‌پذیری و ظرفیت» اتریوم از طریق پیاده‌سازی زنجیره‌های خرده‌سازی طراحی شده است که به طور قابل‌توجهی «ظرفیت بیشتری برای ذخیره و دسترسی به داده‌ها» به شبکه ارائه می‌کند.

با بهبود قابلیت‌های ذخیره‌سازی داده، این امر اساساً راه‌حل‌های Tier 2 را قادر می‌سازد تا هزینه‌های تراکنش بسیار کمتری را ارائه دهند.

پس از انجام همه اینها، رویداد بزرگ بعدی شبکه و بخش نهایی نقشه راه، ارتقاء Sharding است که انتظار می رود در سال های 2023 و 2024 راه اندازی شود.
نویسنده: Brian Quarmby

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید