قیمت ارز پپه به چه سطحی خواهد رسید؟ بررسی مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت پپه کوین

پپه کوین مثل هر میم کوین دیگر هیچ ارزش ذاتی ندارد ولی ممکن است در آینده پیشرفت‌هایی را به همراه داشته باشد. با این حال، فقدان کاربرد و ارزش اساسی باعث نشد که پپه (Pepe Coin) متوقف شود. این میم کوین تنها دو هفته پس از عرضه، در لیست 100 ارز دیجیتال بر اساس ارزش بازار قرار گرفت. همچنین این میم کوین به عنوان میم‌ترین کوین شناخته می‌شود.

پپه کوین را می‌توان به‌طور دقیق‌تر به‌عنوان یک میم کوین ضد تورم مبتنی بر اتریوم تعریف کرد که از میم Pepe the Frog الهام گرفته شده است. این میم کوین در سال 2023 رشد سریعی را تجربه کرد و توانست جامعه وسیعی از حامیان را جمع‌آوری کند.

از آنجایی که این میم کوین یک توکن ERC-20 است، از تمام مزایای ارائه‌شده توسط شبکه اتریوم مانند درجه بالایی از امنیت که توسط مکانیزم اجماع اثبات سهام اتریوم (PoS) فعال شده است، بهره می‌برد.

نقشه راه این پروژه در سه مرحله اصلی تنظیم شده که بر کسب محبوبیت از طریق لیست شدن در کوین مارکت کپ و رسانه‌های اجتماعی و چندین صرافی پیشرو ارزهای دیجیتال تمرکز دارد. با محبوبیت و رشد حجم بازار این ارز بسیاری از افراد به خرید ارز پپه پرداختند ولی شاید برایتان سوال باشد که اگر بخواهیم این ارز را خریداری کنیم، قیمت ارز پپه به تومان چقدر است؟ در واقع قیمت پپه به تومان در زمان نگارش این مقاله 0.76266 تومان است.

در واقع برای محاسبه قیمت ارز پپه به تومان می‌توانید قیمت دلاری این ارز را در قیمت روز دلار در کشورمان ضرب کنید تا قیمت تومانی پپه محاسبه شود.

پپه کوین چندین ویژگی جالب دارد. به عنوان مثال، پروژه از یک سیستم توزیع مجدد استفاده می‌کند که برای تشویق سرمایه‌گذاران برای نگهداری توکن‌ها برای مدت طولانی‌تر ایجاد شده است. هدف اصلی این استراتژی حفظ ثبات توکن و افزایش شانس طولانی مدت آن برای موفقیت است. همچنین به علت افزایش محبوبیت این میم کوین، قیمت ارز پپه رشد نجومی را تجربه کرد.

میم کوین چیست؟

اصطلاح میم کوین به ارزهای دیجیتالی اشاره دارد که از شخصیت‌های خیالی، حیوانات، آثار هنری یا چیز دیگری که می‌توان از آن تقلید کرد نام‌گذاری شده است. آنها عمدتاً سرگرم‌کننده هستند و یکی از ویژگی‌های کلیدی آنها این است که ارزش ذاتی کمی دارند یا اصلاً ارزش ذاتی ندارند.

از آنجایی که میم کوین‌ها کاربرد خاصی ندارند، در هنگام سرمایه‌گذاری در بازار کریپتو، ریسک بالایی دارند. آنها مبتنی بر مشارکت یک جامعه آنلاین اختصاصی از علاقه‌مندان به ارز دیجیتال هستند که از رشد آن و کل فرهنگ میم پشتیبانی می‌کند. همچنین برخی از ارزهای دیجیتال برتر در فضای میم کوین‌ها، دوج کوین و شیبا اینو هستند.

بررسی تاریخچه ارز دیجیتال پپه

پپه کوین برای اولین بار در آوریل 2023 معرفی شد. این میم کوین محبوبیت زیادی به دست آورد و به ارزش بازار بیش از 420 میلیون دلار رسید. تنها سه هفته پس از عرضه رسمی آن، ارزش کل بازار پپه کوین از یک میلیارد دلار گذشت. اگر بخواهیم برای مقایسه بگوییم، تقریباً چهار سال طول کشید تا دوج کوین به همان مقدار برسد.

پپه کوین از یک میم محبوب استفاده کرد و آن شخصیت کارتونی معروف پپه قورباغه بود و به دلیل قدرت رسانه‌های اجتماعی مانند تلگرام و ایکس، پپه کوین به سرعت محبوبیت پیدا کرد.

همچنین بنیانگذاران پپه کوین ناشناس هستند و هیچ اطلاعات رسمی در مورد تیم این میم کوین وجود ندارد، اما آنها توانستند به طور موثر از کانال‌های رسانه‌های اجتماعی برای تبلیغ پروژه خود در فضای کریپتو استفاده کنند.

آیا پپه کوین به میم Pepe the Frog مرتبط است؟

میم پپه قورباغه توسط مت فیوری که کاریکاتوریست در کارتون «باشگاه پسران» است، ساخته شد و خیلی زود محبوبیت زیادی پیدا کرد. پپه کوین از محبوبیت میم اینترنتی Pepe the Frog برای دیده شدن آن در بازار ارزهای دیجیتال و تعامل کاربران استفاده کرد. با این حال، هیچ ارتباط رسمی با مت فیوری ندارد.

اگرچه پپه کوین ارتباط رسمی با سازنده این میم ندارد، اما در نظر گرفته می‌شود که استفاده از میم معروف قورباغه نقش مهمی در موفقیت پروژه داشته و توجه جامعه رمزارزی را به خود جلب کرده است.

آیا پپه و پپه 2 یکسان هستند؟

خیر، آنها یکی نیستند. توکن پپه2 نشان‌دهنده یکی دیگر از میم کوین‌ها است که شایعه شده توسط افرادی ساخته شده که توسط پپه کوین در لیست سیاه قرار گرفته‌اند. بنابراین آنها رقیب هستند و هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارند.

برخلاف پروژه اصلی رمزارزی پپه کوین که معاف از مالیات است، پپه 2 شامل یک درصد مالیات تراکنش است که قرار است برای نقدینگی، بازاریابی و توسعه جامعه استفاده شود.

جامعه و اکوسیستم ارز دیجیتال پپه

نقطه قوت اصلی پپه کوین جامعه حامیان آن است. تا دسامبر 2023 بیش از 529000 دنبال‌کننده در X داشت و در پلتفرم‌های دیگری مانند تلگرام، دیسکورد و ردیت حضور گسترده‌ای دارد.

این پروژه چندین برنامه برای آینده مانند راه‌اندازی آکادمی پپه و کالا برای گسترش اکوسیستم خود و حفظ موقعیت خوب در بازار ارزهای دیجیتال تعیین کرد.

نرخ پذیرش پروژه رسمی نشان می‌دهد که چگونه این دارایی دیجیتال از زمان راه اندازی آن در سال 2023 در فضای رمزارزها ادغام شده است. از آنجایی که این توکن در شبکه اتریوم عمل می‌کند، موفق به دریافت لیست شدن در 320 بازار فعال شد که نشان‌دهنده سطح بالایی از پذیرش است.

ویژگی‌های اصلی پپه کوین

در کنار استفاده پروژه از میم معروف اینترنتی، پپه کوین دارای ویژگی‌های جالبی مانند مکانیزم کاهش تورم یا سوزاندن، سیستم توزیع مجدد و سیاست عدم مالیات است. این ویژگی‌ها عامل مهمی در جلب دید و حمایت جامعه است.

مکانیزم کاهش قیمت ارز پپه و سیستم توزیع مجدد

پپه کوین شامل یک مکانیزم کاهش تورم است که شامل سوزاندن توکن‌ها و توزیع مجدد جوایز به دارندگان توکن برای حفظ کمبود و افزایش ارزش آن در طول زمان است. با هر تراکنش انجام شده، درصد کمی از توکن‌ها سوزانده شده و از گردش خارج می‌شوند.

علاوه بر مکانیزم سوزاندن، پپه کوین ادعا کرده که از یک سیستم توزیع مجدد استفاده می‌کند که 1٪ از هر تراکنش را به یک استخر توزیع شده بین همه دارندگان توکن اختصاص می‌دهد. این سیستم برای تقویت دارندگان توکن و تشویق سرمایه‌گذاران برای حمایت از پروژه تنظیم شده است.

سیاست عدم مالیات ارز پپه

قبلاً اشاره کردیم که پپه به دلیل سیاست عدم مالیات آن با پپه 2 متفاوت است. این سیاست تضمین می‌کند که کاربران می‌توانند بدون هزینه اضافی در فعالیت‌های معاملاتی ارزهای دیجیتال شرکت کنند.

این پروژه ادعا می‌کند که درجه بالاتری از آزادی مالی و گزینه‌های حفظ حریم خصوصی را برای کاربران امکان‌پذیر می‌کند و پذیرش ارزهای دیجیتال را به عنوان وسیله مبادله، همراه با ترویج مالی غیرمتمرکز (DeFi) تشویق می‌کند.

آیا نکات منفی در خصوص پپه کوین وجود دارد؟

هنگامی که کاربران تصمیم به سرمایه‌گذاری در میم کوین‌ها می‌گیرند، ریسک‌های زیادی با چنین سرمایه‌گذاری‌هایی همراه است. پپه کوین با سایر میم کوین‌ها تفاوت خاصی ندارد. علاوه بر نگرانی‌های جهانی مرتبط با میم کوین‌ها مانند نوسانات بالا، ریسک‌های متعددی نیز در ارتباط با خرید پپه وجود دارد ولی اجازه دهید آنها را به طور خلاصه توضیح دهیم:

ناشناس بودن سازندگان ارز پپه

بنیانگذاران ناشناس در دنیای رمزارزها چیز جدیدی نیستند. به عنوان مثال، خالق بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو، هنوز ناشناخته است.

با این حال، در گذشته مواردی وجود داشته که در آن یک تیم ناشناس در پشت پروژه‌های محبوب ، سرمایه‌هایی را به سرقت برده‌اند. در سال 2021، توکن Squid با بهره‌مندی از موفقیت سریال محبوب اسکویید گیم در نتفلیکس، در سه روز 35000 درصد افزایش یافت ولی این تیم ناشناس با بیش از 2 میلیون دلار ناپدید شد.

این مورد همیشه در مورد بنیان‌گذاران ناشناس صدق نمی‌کند، اما هنگام نزدیک شدن به چنین پروژه‌هایی می‌تواند یک خط قرمز باشد. در حالی که این میم کوین رشد قابل‌توجهی داشته ولی مسیر آینده آن نامشخص است و سرمایه‌گذاران باید همیشه با احتیاط به چنین پروژه‌هایی نزدیک شوند و تحقیقات کاملی را انجام دهند.

معاملات مرموز با ارز پپه

در آگوست 2023، جامعه پپه کوین زمانی که 16 تریلیون توکن پپه به ارزش تقریبی 15 میلیون دلار به طور مرموزی از کیف پول چند امضایی پپه به چندین صرافی متمرکز ارز دیجیتال منتقل شد، نگرانی‌هایی را مطرح کرد.

این خبر به سرعت در رسانه‌ها منتشر شد و باعث کاهش قیمت قابل‌توجه این میم کوین شد. بعد از آن جامعه کریپتو شروع به ابراز نگرانی‌های خود در رسانه‌های اجتماعی در مورد آینده کل پروژه کرد.

همچنین شخصی در حساب رسمیX پپه کوین با ارسال یک توضیح کامل برای این تراکنش‌های مرموز پاسخ داد. در حالی که این توضیح احتمالاً برای اطمینان دادن به جامعه بود، اما نتیجه معکوس داشت و نگرانی‌های بیشتری را برانگیخت.

طبق این پست طولانی، “چندین توسعه‌دهنده تیم پروژه وارد کیف پول چند امضایی شده و توکن‌ها را منتقل کردند. این توسعه‌دهندگان با این ادعا که فقط کیف پول را به روز می‌کنند پروژه را ترک کردند. در پست رسمی آمده بود که این توسعه‌دهندگان سابق دزد بودند زیرا توکن‌های پپه را دزدیدند و آنها را فروختند.”

یک ماه گذشت و قیمت ارز پپه با وجود اطمینان‌های آنلاین مبنی بر اینکه توکن‌های باقی‌مانده در کیف پول چند امضایی ایمن هستند، با روند نزولی ادامه یافت.

همچنین در اکتبر 2023، در حساب رسمی X پروژه به اشتراک گذاشته شد که یک تیم جدید از مشاوران برای هدایت کل پروژه تشکیل شده است.

پروژه‌های کپی در دنیای ارزهای دیجیتال

پروژه‌های کپی چیز جدیدی در فضای رمزارزها نیستند. به عنوان مثال، نسل دوم میم کوین‌های محبوبی مانند دوج 2، شیبا اینو 2 و پپه 2 که در بالا ذکر شد، ظهور کردند. با این حال، پروژه‌های کپی شده گاهی اوقات می‌توانند کلاهبرداری باشند.

تاریخچه قیمت و توکنومیکس پپه کوین

توکنومیکس (Token Economics) پپه کوین برای افزایش نقدینگی، پاداش دادن به دارندگان توکن و تضمین ثبات بلندمدت در بازار ارزهای دیجیتال ایجاد شده است و می‌تواند تا حدودی بر قیمت ارز پپه تاثیر بگذارد. همانطور که توسط خود پروژه ادعا شده، سیستم تامین و توزیع برای نشان دادن تعهد آن به رشد و مشارکت کاربر تنظیم شده است.

همچنین بیش از 90 درصد از کل عرضه به استخر نقدینگی اختصاص یافته و مابقی برای استفاده آتی محفوظ است. این موارد در یک کیف پول رمزنگاری چند امضایی برای لیست‌های صرافی و پل‌ها نگهداری می‌شود.

با توجه به سیستم توزیع مجدد، کسری از کارمزد هر تراکنش بین دارندگان توکن موجود توزیع می‌شود تا مشارکت جامعه افزایش یابد. در مورد مکانیزم کاهش تورم، درصدی از توکن‌ها با هر تراکنش سوزانده می‌شود تا عرضه در طول زمان کاهش یابد.

پپه کوین معامله را با قیمت بسیار پایین آغاز کرد ولی در تاریخ 5 می 2023 به بالاترین قیمت یعنی 0.00000439 دلار و در 18 آوریل 2023 به 0.000000055142 دلار رسید.

از آنجایی که فضای میم کوین‌ها معمولاً برای مقاصد سرگرمی است و هیچ ارزش ذاتی یا کاربردی ندارد، بسیاری در تعجب هستند که آیا پپه به 1 دلار خواهد رسید یا خیر؟ پیش‌بینی‌های مختلف قیمت پپه کوین نشان می‌دهد که این اتفاق برای سال‌ها رخ نخواهد داد، اما برخی معتقدند که با یک استراتژی و تعهد درست، پپه کوین می‌تواند در نهایت به یک دلار برسد.

با این اوصاف، ما به شما عزیزان توصیه می‌کنیم که تحقیقات خود را انجام دهید زیرا میم کوین‌ها ماهیت بسیار سوداگرانه دارند و سابقه خوبی در عملکرد بازار در دراز مدت ندارند.

چگونه پپه کوین بخریم؟

اگر می‌خواهید بدانید از کجا پپه کوین بخرید، چندین روش در دسترس وجود دارد. شما می‌توانید پپه کوین را در صرافی‌های متمرکز مانند کوکوین یا اوام‌پی فینکس خریداری کنید. این صرافی‌ها روشی مناسب برای مبتدیان برای خرید پپه کوین ارائه می‌دهند.

روش دوم این است که می‌توانید توکن‌های پپه را در صرافی‌های غیرمتمرکز مانند یونی سواپ خریداری کنید. اگر بیشتر به معامله غیرمتمرکز علاقه دارید، این مورد می‌تواند راه حل مناسبی برای شما باشد.

اشتراک گذاری و حمایت

دیدگاهتان را بنویسید