شیباریوم چیست و برای شیبا اینو چه معنایی دارد؟


Shibarium یک بلاک چین لایه 2 آینده برای Shiba Inu است. با نحوه عملکرد شیباریوم و مزایای فراوان آن آشنا شوید.

نقش متاورس SHIB و ShibaSwap در اکوسیستم شیباریوم چیست؟

متاورس و DEX در اکوسیستم Shibarium آینده دارای موارد استفاده متنوعی خواهند بود که به کاربران دلیلی برای اتصال به شبکه می دهد.

متاورس SHIB یک جعبه ماسه‌ای سه بعدی غوطه‌ور با 11 هاب است که همگی دارای قابلیت‌های مختلف هستند. نسخه Alpha Preview Metaverse در SXSW 2023 از 13 تا 15 مارس به نمایش گذاشته شد و نگاهی اجمالی به اولین هاب، WAGMI Hub، که بر سلامت و تندرستی تمرکز دارد، ارائه کرد.

در هاب متاورس، کاربران از طیف وسیعی از موارد استفاده مانند ایجاد مشاغل دیجیتال، ایجاد مشاغل واقعی، توسعه ساختارهای تجاری و مسکونی، بازی‌های نوآورانه و حتی پلتفرم‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) بهره می‌برند. متاورس در مجموع 100595 پلات خواهد داشت که به مرور زمان باز خواهند شد.

کاربران می توانند از کیف پول MetaMask برای شرکت در مناقصه و فرآیند خرید زمین استفاده کنند. پیشنهادات و خریدها باید با ETH انجام شود. کاربران یک مکان مجازی در هاب ها برای کاوش، کشف، تجارت، فروش و خرید اقلام پیدا خواهند کرد. این تیم امیدوار است دنیایی پویا ارائه دهد که مشارکت آنها در جامعه ای به نام ShibArmy را پاداش دهد.

یک هارد فورک SushiSwap DEX، ShibaSwap به کاربران امکان می دهد چندین عملکرد را انجام دهند. آن‌ها می‌توانند نقدینگی برای کسب BONE، دریافت قطره‌های NFT، دفن (انباشت) توکن‌ها برای کسب بازده، معامله توکن‌ها، رای دادن به جفت ارز رمزنگاری مورد علاقه خود برای دریافت توکن‌های BONE و مزرعه فراهم کنند.

چه سکه هایی اکوسیستم شیباریوم را تشکیل خواهند داد؟

چندین سکه با نقش های مختلف در اکوسیستم شیباریوم وجود خواهد داشت.

شیباریوم در مقایسه با شیبا اینو ظاهری کاملا متفاوت خواهد داشت. با این حال، اکوسیستم جدید دارای چندین نماد دیجیتالی خواهد بود که نام‌های همه آنها مطابق با موضوع سگ است:

  • SHIB: یک توکن ERC-20 که Shiba Inu را تامین می کند، SHIB از آگوست 2020 در بازار عرضه شده است. قیمت آن همیشه در نوسان بوده و هرگز از 1 دلار برای هر سکه تجاوز نکرده است.
  • BONE: BONE، یک توکن حاکمیتی در ShibaSwap، اکنون همچنین یک توکن کاربردی در Shibarium است. به توسعه دهندگان پاداش پرداخت می شود. عرضه توکن به 230 میلیون سکه محدود شده است.
  • LEASH: با عرضه محدود 107646 سکه، LEASH توسط دارندگان آن برای کسب جوایز شرط بندی می شود. جوایز شامل توکن‌های xLEASH است که کاربران می‌توانند پس از خرید مجدد سهام، آن‌ها را ضرب کنند.
  • TREAT: TREAT که به عنوان نماد پاداش طراحی شده است، پس از رسیدن به یک آستانه خاص، با BONE به اعتبار نویسان و توسعه دهندگان پرداخت می شود. همچنین استخرهای نقدینگی را در ShibaSwap ارتقاء خواهد داد.
  • SHI: اکوسیستم شیباریوم دارای استیبل کوین SHI نیز خواهد بود. هدف SHI برآورده کردن و متعادل کردن پرداخت ها در حین جلوگیری از نوسانات بازار است.

مطالب مرتبط: چگونه و چرا استیبل کوین ها depeg می شوند؟

شیباریوم چگونه کار خواهد کرد؟

Shibarium پشته بزرگی از تراکنش ها را از بلاک چین اتریوم می گیرد و بدون به خطر انداختن امنیت، توان عملیاتی سریع تری را ارائه می دهد. مکانیسم سوزاندن توکن به کنترل تورم کمک می کند.

Shibarium آینده با پردازش تراکنش ها و در عین حال حفظ لایه امنیتی اتریوم کار خواهد کرد. از آنجایی که اکثر فعالیت‌های شبکه توسط خود شیباریوم انجام می‌شود، اتریوم از حجم عظیم تراکنش‌هایی که می‌تواند آن را غرق کند جان سالم به در خواهد برد. این منجر به تراکنش های سریعتر و در عین حال ایمن می شود.

قبل از پذیرش PoS، توان عملیاتی پایین اتریوم باعث ازدحام شبکه می‌شد و هزینه‌های گاز را به رقم نجومی 50 تا 80 دلار در هر تراکنش می‌رساند. یکپارچه سازی توان عملیاتی شبکه را افزایش داده و هزینه ها را کاهش داده است. با این حال، راه‌حل‌های L2 ضروری هستند زیرا بلاک‌چین زیربنایی باید جریان پروژه‌ای را مدیریت کند که سرعت آن را کند می‌کند.

برای جلوگیری از تورم سکه SHIB و افزایش قیمت آن، پورتال شیباریوم مکانیزمی برای سوزاندن توکن های SHIB خواهد داشت که به عنوان کارمزد برای اجرای تراکنش ها پرداخت می شود. این امر باعث کاهش سکه های در گردش و تثبیت قیمت سکه ها می شود.

سوزاندن توکن یک مکانیسم یک طرفه برای ارسال سکه به کیف پول هایی است که توکن ها را می پذیرند اما هرگز آنها را آزاد نمی کنند. این سکه ها برای همیشه گم می شوند. با گذشت زمان، سوزاندن مداوم سکه‌ها باعث می‌شود تورم در پروژه‌های ارزهای دیجیتال مرزی باقی بماند.

شیباریوم برای شیبا اینو به چه معناست؟

از مزایای استفاده از Shibarium می توان به سرعت تراکنش بالاتر، کارمزد کمتر، افزایش استفاده از توکن و توسعه برنامه غیرمتمرکز یکپارچه (DApp) اشاره کرد.

با وجود ارتقاء به یک بلاک چین اثبات سهام (PoS) از طریق یکپارچه سازی، بلاک چین اتریوم با وجود لایه امنیتی قوی خود همچنان با مقیاس پذیری دست و پنجه نرم می کرد. Shibarium همچنین یک پروژه PoS است که به مقیاس Shiba Inu کمک می کند و در عین حال آن را به بلاک چین اتریوم متصل نگه می دارد. انتظار می رود Shibarium ارزش SHIB را تثبیت کند و Shiba Inu را به یک پروژه ارزش افزوده با چشم اندازهای بلندمدت تبدیل کند.

در زیر، بیایید ببینیم Shibarium چگونه پتانسیل اضافه شده به memecoin را آزاد می کند.

سرعت تراکنش بهتر

شیباریوم با افزودن ردیف 2 به اکوسیستم شیبا اینو، عملکرد را افزایش می دهد و پروژه را قادر می سازد تا به رشد قابل توجهی دست یابد. انتظار می رود شیباریوم سرعت پردازش را به میزان قابل توجهی افزایش دهد، اما کاربران باید کمی بیشتر منتظر اطلاعات قطعی سرعت انتقال باشند.

هزینه های کمتر

کارمزدهای بالای تراکنش برای هر کسی که روی اتریوم تراکنش می‌کند مشکل‌ساز بوده است. گاهی اوقات، کارمزد بالاتر از مبلغ معامله است. به عنوان مثال، ممکن است مجبور شوید برای یک تراکنش کوچک 10 دلاری، هزینه بالایی به ارزش 50 دلار اتر (ETH) بپردازید. معرفی راه حل Shibarium Tier-2 احتمالاً هزینه های گاز را ناچیز می کند.

اکوسیستم کامل

اکوسیستم شیباریوم، بر خلاف میم کوین بودن، گسترده خواهد بود و شامل چندین پروژه از جمله SHIB metaverse، ShibaSwap DEX و بازی های بلاک چین می شود. انتظار می رود Metaverse و بازی ها کاربران را جذب کنند، در حالی که DEX نقدینگی بهتری را ارائه می دهد.

ابزار توکن

عرضه فراوان SHIB مانع بزرگی برای رشد آن بوده است، اگرچه بیش از 40 درصد از توکن ها سوخته اند. Shibarium با تبلیغ BONE به عنوان سکه بومی از این امر مراقبت می کند. هنگامی که Shibarium اقدامی انجام داد، اعتبارسنجی‌های موجود در شبکه در BONE برای ایمن کردن و تأیید تراکنش‌ها پرداخت می‌شوند. همچنین، در اکوسیستم جدید، هر تراکنش SHIB را مصرف می کند، مکانیزمی برای کنترل عرضه بیش از حد SHIB.

توسعه DApp

DAppها برنامه‌های غیرمتمرکز با کد پشتیبان هستند که روی یک شبکه غیرمتمرکز همتا به همتا (P2P) اجرا می‌شوند. با این حال، memecoin سخت افزار لازم برای عمل به عنوان ارز بومی DApps را نداشت. هدف شیباریوم توسعه یک اکوسیستم قوی است که شامل یک راه حل لایه 2 با اتریوم است. این قابلیت فنی برای ساخت DApps در اکوسیستم را فراهم می کند.

شیباریوم چیست؟

Shibarium یک شبکه بلاک چین لایه 2 (L2) جدید است که بر روی اتریوم برای Shiba Inu ساخته شده است. شیبا اینو، یک memecoin را به یک اکوسیستم کامل تبدیل می کند.

ریوشی، خالق ناشناس Shiba Inu، پروژه Shibarium را در یک پست وبلاگی که اکنون حذف شده است در می 2021 پیشنهاد داد. هدف این پروژه ایجاد راه حل لایه ۲ بلاک چین بر روی بلاک چین اتریوم است. این گسترش، Shiba Inu را از یک memecoin به یک اکوسیستم جامع تبدیل می‌کند که شامل یک صرافی غیرمتمرکز (DEX)، یک متاورس، و بازی‌های بلاک چین مانند Shiba Eternity است.

Memecoin ها توکن های ارز دیجیتال هستند که توسط میم های خنده دار یا متحرک اینترنتی به تصویر کشیده می شوند. این سکه‌ها که اغلب بسیار نوسان هستند، عمدتاً توسط فرهنگ عمومی هدایت می‌شوند و عرضه فراوانی دارند که منجر به تورم بالا می‌شود. مجموع عرضه شیبا اینو (SHIB) خود 1 کوادریلیون است که معادل 1000 تریلیون است. پورتال Shibarium با هدف اختراع مجدد Shiba Inu به عنوان یک اکوسیستم چند پروژه ای و پایدار است.

توسعه دهندگان Shibarium هنوز تاریخ راه اندازی این پروژه را اعلام نکرده اند. با این حال، پیش نمایش آلفای متاورس SHIB، که بخشی از پروژه است، در SXSW 2023 از 13 تا 15 مارس به نمایش گذاشته شد. انتشار در ابتدا برای فوریه 2023 برنامه ریزی شده بود، اما به تعویق افتاد زیرا توسعه دهندگان مشتاق بودند یک نسخه بدون اشکال راه اندازی کنند. پس از آزمایش های گسترده در مراحل مختلف.


نویسنده: Dilip Kumar Patairya

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید