Pepecoin چیست و آیا memecoin ها می توانند Dogecoin و Shiba Inu را تبدیل کنند؟


پپ کوین یک ارز دیجیتال جدید الهام گرفته شده از میم است که به لطف برخی لیست های صرافی های بزرگ، سریعتر از شیبا اینو رشد کرد.

ارزش بازار پپ کوین (PEPE) تا 12 می، یک هفته پس از رکورد 1.54 میلیارد دلاری، 65 درصد کاهش یافت.

در حالی که به عنوان سریع ترین توکن در حال رشد ERC-20 در تاریخ بازار کریپتو ظاهر می شود، پس از افزایش تقریباً صفر به 0.00000372 دلار پس از عرضه آن در 14 آوریل، سود به نظر می رسد دلیل اصلی اصلاح شدید قیمت باشد.

عملکرد ارزش بازار PEPE از زمان عرضه. منبع: CoinGecko

PEPE چیست؟

Pepecoin با تقلید از ویژگی های memecoin ها بر اساس میم های محبوب اینترنتی توجه افراد را به خود جلب می کند. شناخته شده ترین آنها Dogecoin (DOGE) است که از الگوی معروف سگ شیبا اینو به عنوان لوگوی خود استفاده می کند.

Pepecoin بر اساس میم “پپه قورباغه” ساخته شده توسط Matt Furie در سال 2005 در کارتون “Boys Club” ساخته شده است. قورباغه انسان نما در اواسط دهه 2010 به یک میم اصلی تبدیل شد و خوانندگان کیتی پری و نیکی میناژ از آن در توییت های خود استفاده کردند.

در سال 2021، تایلر وارد، بنیانگذار BarnBridge، مجموعه Pepecoin NFT با وضوح پایین را در پلت فرم حراج OpenSea منتشر کرد که بیش از 60 میلیون دلار فروخته است.

به طور مشابه، تیم ناشناس پشت Pepecoin از محبوبیت فعلی این میم در توییتر استفاده کرد.

آنها پذیرش اولیه توسط ايجاد كردن یک کمپین میم هماهنگ شده همزمان، رسانه‌ها داستان‌هایی درباره سرمایه‌گذاران اولیه PEPE منتشر کردند که هزاران دلار از سرمایه‌گذاری‌های خود را در عرض یک هفته به میلیون‌ها دلار تبدیل کردند و افراد بیشتری را تشویق کردند که به این ولگردی و قانونی بپیوندند.

به عنوان مثال، طبق CoinCarp.com، تعداد دارندگان PEPE از ناچیز به بیش از 105000 در یک ماه رسیده است.

دارندگان PEPE شمارش می شوند. منبع: CoinCarp.com

اما علیرغم این کاتالیزورهای قیمتی مثبت، پپکوین فاقد یک مورد استفاده واقعی برای افراد عادی است. با این حال، این تفاوتی با Dogecoin ندارد، که در سال‌های اخیر بیشتر به حمایت ایلان ماسک مربوط می‌شود تا شانس آن برای کسب شهرت.

آیا PEPE می تواند Dogecoin، Shiba Inu را تبدیل کند؟

PEPE هنوز تنها 5 درصد از ارزش بازار بیش از 10 میلیارد دلاری Dogecoin است. همچنین 10 درصد از دومین memecoin بزرگ Shiba Inu (SHIB) با ارزش بازار حدود 5 میلیارد دلار را به خود اختصاص داده است.

Chase Devens، محقق در Messari می‌گوید: «اکنون که مشروعیت دارد، تعجب‌آور نیست که ببینیم PEPE از هر دو در مقطعی، حتی برای یک لحظه، بهتر عمل می‌کند». دیونز اضافه می‌کند که فهرست‌های سریع در صرافی‌های رایج رمزارز متمرکز مانند Binance دلیل اصلی افزایش سریع ارزش‌گذاری است.

برای مثال، اولین فهرست صرافی متمرکز SHIB 260 روز پس از راه اندازی ظاهر شد. در مقابل، تبادل متمرکز PEPE تنها شش روز پس از راه اندازی انجام شد. و ۲۲ روز بعد، این توکن در بایننس، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال از نظر حجم، معامله شد.

ارزش بازار PEPE و SHIB برای هر مالک. منبع: مساری

دیونز می‌افزاید: «این ادغام‌ها نه تنها موانع پیش روی سفته‌بازی خرده‌فروشی را کاهش می‌دهند، بلکه به تأمین‌کنندگان سرمایه بزرگ امکان می‌دهند تا خدمات ایجاد بازار خارج از زنجیره را ارائه دهند.»

قراردادهای آتی دائمی PEPE اکنون در صرافی هایی مانند Binance و Bybit در دسترس هستند تا کاربران به اهرم 100 برابری در برابر قیمت PEPE دسترسی داشته باشند. تنها در چند روز، حجم مشتقات PEPE از حجم معاملات روزانه روزانه فراتر رفته است.

راه اندازی PEPE همزمان با افزایش 100 درصدی کاربران فعال روزانه Uniswap در اتریوم است که در حال حاضر به بالاترین حد خود یعنی 90000 تا می 2021 نزدیک شده است.

اکثر این کاربران در تجارت memecoin که شامل سایر توکن های جدید منتشر شده مانند WOJAK، TURBO و AIDOGE است، مشغول بوده اند.

کاربران فعال روزانه Uniswap. منبع: Dune Analytics/Messari

مشکلات بیشتر برای قیمت PEPE؟

به عنوان یک هشدار، هیجان و رشد PEPE شباهت هایی به مرحله نهایی روند صعودی memecoin در سال 2021 دارد.

مطالب مرتبط: پپه توسط سرمایه گذاران PEPE شرمنده خواهد شد

قابل ذکر است که سودهای کوتاه مدت PEPE مانند افزایش قیمت DOGE در نمودارهای هفتگی به نظر می رسد. همچنین، تصحیح مداوم آن به نظر کاهش 90 درصدی DOGE از بالاترین رکورد خود در می 2021 با 0.75 دلار است.

PEPE/USDT چهار ساعته – نمودار قیمت هفتگی DOGE/USD. منبع: TradingView

به عبارت دیگر، قیمت Pepecoin می‌تواند اصلاحات مداوم خود را در کوتاه‌مدت تا 0.00000083 دلار یا 35 درصد کمتر از سطح قیمت فعلی افزایش دهد.

همچنین، افت 90 درصدی مشابه Dogecoin از بالای بازار، قیمت PEPE را به 0.00000035 دلار می رساند که در آوریل 2023 به عنوان مقاومت عمل کرد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.
نویسنده: Yashu Gola

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید