لیست سفید NFT چیست و چگونه می توان به آن ملحق شد؟


لیست سفید فهرستی از آدرس های کیف پول است که قبل از عمومی کردن مجموعه NFT دارای اولویت دسترسی هستند.

کلاهبرداری های مبتنی بر رمزنگاری دائماً فضای NFT را فرا می گیرند. بنابراین به روز ماندن مهم ترین راه برای جلوگیری از کلاهبرداری های جدید و موجود NFT است. جدای از کلاهبرداری، رقابت شدید برای NFT های تازه تولید شده می تواند باعث افزایش قیمت ها و افزایش سرسام آور کارمزد تراکنش ها شود و آنها را برای حامیان اولیه غیرقابل تحمل کند.

با این حال، این مشکلات توسط ارائه‌دهندگان NFT با ایجاد لیست‌های سفید یا لیست‌های مجاز، اعطای امتیازات ویژه و دادن دسترسی به یک توکن غیرقابل لغو و تازه ساخته شده حل شد. قبل از شروع چاپ عمومی، پروژه‌های توکن نامتناسب به لیست‌ها اجازه می‌دهند تا افرادی را که می‌توانند NFT صادر کنند، محدود کنند. به عنوان مثال، اگر NFT ها در لیست سفید قرار گیرند، می توانند بدون پرداختن به جنگ های گازی چاپ شوند.

این مقاله در مورد مفهوم و فرآیند لیست سفید NFT، چرایی استفاده از لیست سفید NFT و نحوه وارد کردن لیست سفید NFT بحث خواهد کرد.

لیست سفید NFT چیست؟

لیست سفید مفهومی است که در امنیت سایبری استفاده می‌شود و به تأیید فهرستی از آدرس‌های IP، آدرس‌های ایمیل و برنامه‌ها در حالی که دیگران را رد می‌کند اشاره دارد. اما در مورد اعطای حقوق ویژه و دستیابی به یک شیء خاص است.

در حوزه NFT، لیست‌های مجاز توکن غیرقابل برگشت، فهرستی از آدرس‌های کیف پول با حقوق چاپ انحصاری هستند که اجازه می‌دهند یک یا چند NFT، اغلب با هزینه کمتر، قبل از انتشار برنامه‌ریزی شده برای عموم صادر شوند.

مطالب مرتبط: ارزش NFT را چگونه ارزیابی می کنید؟

یک پیش چاپ، معمولاً از طریق ضرابخانه یا لیست مجاز، به اعضای جامعه و حامیان اولیه فرصتی برای خرید ضرابخانه قبل از باز شدن برای فروش عمومی می دهد. با این حال، تفاوت بین مجوز ضرابخانه و لیست مجاز در این است که مجوز چاپ برای چاپ مقدار مشخصی NFT قبل از فروش کلی هزینه دارد.

لیست سفید NFT چگونه کار می کند؟

پس از جمع‌آوری آدرس‌های کیف پول دیجیتال، دسترسی زودهنگام به توکن‌های تازه ضرب شده اعطا می‌شود. قرار دادن آدرس خود در لیست سفید اولین کاری است که باید به عنوان یک خریدار بالقوه انجام دهید. بیشتر پروژه‌ها می‌خواهند NFT‌هایشان برای طرفداران واقعی و حامیان اولیه قابل دسترسی باشد و حساب‌های کاربران را قبل از قرار دادن آنها در لیست سفید ارزیابی کنند.

مطالب مرتبط: توکن‌های غیرقابل تغییر: چگونه استفاده از NFT را شروع کنیم؟

به آدرس‌های کیف پول منتخب تاریخ و زمان داده می‌شود تا یک توکن جدید پس از اضافه شدن به لیست سفید NFT ایجاد شود. هر پروژه دارای یک بازه زمانی متفاوت است. با این حال، بسیاری از لیست های مجاز یک پنجره دو روزه ارائه می دهند. کاربران باید منتظر تاریخ تعیین شده باشند و در زمان تعیین شده می توانند به حساب خود دسترسی داشته باشند و طبق توافق نامه NFT را چاپ کنند.

مزایای لیست سفید NFT

لیست های سفید مزایای بسیاری را برای سرمایه گذاران، گردآورندگان و سازندگان پروژه ارائه می دهند. برای مثال، اجازه دادن به طرفداران وفادار قبل از حمله به NFT ها، می تواند از جنگ گاز جلوگیری کند. علاوه بر این، قرار گرفتن در لیست سفید معمولاً منجر به قیمت کمتر ضرابخانه نسبت به قیمت ضرابخانه عمومی می شود.

این بدان معناست که کاربرانی که در لیست سفید قرار گرفته‌اند، فرصتی برای تکمیل خرید خود خواهند داشت و می‌توانند در هزینه‌های بنزین صرفه‌جویی کنند و پول بیشتری را برای خریدهای واقعی NFT خرج کنند. همچنین، اگر کلکسیونرها بتوانند یک پروژه با ارزش NFT را چاپ کنند، می توان با airdrops پاداش دریافت کرد. به عنوان مثال، صاحبان Bored Ape Yacht Clubs رایگان Mutant Ape NFT دریافت کردند که به کاربران فعلی اجازه می‌داد تا میمون‌های جدید را به صورت رایگان چاپ کنند.

به طور مشابه، سازندگان پروژه در هزینه های بازاریابی اولیه صرفه جویی می کنند و از ارتقای حامیان اولیه که از نظر مالی تشویق می شوند تا در پروژه فعال بمانند و حامیان جدید جذب کنند، سود می برند. علاوه بر این، سازندگان پروژه می‌توانند کاربرانی را در لیست سفید ایجاد کنند تا از هرزنامه‌های آدرس‌هایی که در لیست سفید نیستند جلوگیری کنند. این مهم است زیرا حساب‌های مبهم می‌توانند قیمت گاز را افزایش داده و عملکرد شبکه را کاهش دهند.

معایب لیست سفید NFT

قرار دادن لیست سفید زمان بر است، زیرا مستلزم تعامل مداوم در سرور Discord پروژه و سایر صفحات رسانه های اجتماعی است. با این حال، اگر پروژه مورد توجه قرار نگیرد، ممکن است فرد در لیست سفید قرار نگیرد.

همچنین، کلاهبرداران می توانند یک حمله فیشینگ ترتیب دهند و سرمایه گذاران را به کلیک روی پیوندهای تصادفی ترغیب کنند. در نتیجه، کاربران باید احتیاط کنند و فقط با نمایندگان قانونی پروژه تماس بگیرند.

علاوه بر این، NFT های نامحبوب می توانند به دارایی های غیر نقد شونده تبدیل شوند که فروش آنها در بازار ثانویه دشوار است. بنابراین، همیشه قبل از ضرب سکه های نامتناسب تحقیقات خود را انجام دهید و فقط در صورتی که از آینده پروژه راضی هستید، پول واریز کنید.

چگونه NFT ها را در لیست سفید قرار دهیم؟

افزودن سرور Discord، توییتر، گروه تلگرام و غیره به یک پروژه. شما می توانید با مشارکت، توجه بنیانگذاران پروژه را برای قرار دادن لیست سفید جلب کنید در اینجا مراحل اساسی برای قرار گرفتن در لیست سفید برای NFT آمده است:

قبل از شروع یک پروژه NFT را جستجو کنید

در مراحل اولیه، بیشتر ابتکارات NFT به دنبال اعضای جامعه هستند که می توانند به افزایش آگاهی کمک کنند و در ازای آن به شرکت کنندگان پاداش دهند. می توانید پروژه ها را در توییتر و یوتیوب جستجو کنید یا از پلتفرم هایی مانند Rarity.tools استفاده کنید تا از آخرین روندها مطلع شوید.

به سرور Discord پروژه NFT بپیوندید

پس از انتخاب پروژه، به سرور Discord بپیوندید تا با سایر اعضای آن پروژه تعامل داشته باشید و در توسعه آن مشارکت کنید. اطلاعات مفید اضافی مانند تاریخچه بنیانگذاران پروژه، نقشه راه و آخرین اطلاعیه ها را می توان در سرور یافت که می توان از آنها برای ارزیابی اعتبار پروژه قبل از پیوستن به لیست سفید استفاده کرد.

دستورالعمل ها را دنبال کنید تا در لیست سفید قرار بگیرید

فرآیند درخواست برای پیوستن به لیست سفید از پروژه ای به پروژه دیگر متفاوت است. دستورالعمل های پروژه انتخابی خود را دنبال کنید تا برای پیوستن به لیست مجاز درخواست دهید. پس از انجام پیش نیازها، باید آدرس کیف پول ارز دیجیتال خود را ارائه دهید که در صورت پذیرش، به لیست سفید دسترسی خواهید داشت. هنگامی که در لیست سفید قرار گرفتید، به شما فرصتی داده می شود تا توکن خود را برش دهید.

چگونه در Binance NFT در لیست سفید قرار می گیرید؟

تا زمانی که مشتریان الزامات NFT یا BNB را برای ارائه توکن های خود برای فروش برآورده کنند – برای مثال، تا زمانی که مقدار مشخصی BNB را نگه دارند – می توانند با استفاده از مکانیسم اشتراک NFT بایننس به آخرین فروش های توکن دسترسی انحصاری داشته باشند.

کاربران این امکان را دارند که در حین فروش با بلیط مشارکت خود، NFT را خریداری کنند. احتمال انتخاب بلیت های شما با مشترک شدن بلیط های بیشتر افزایش می یابد. علاوه بر این، هر کاربر یک محدودیت اشتراک دارد و NFT نهایی بی‌طرفانه تخصیص می‌یابد.

آماده سازی، اشتراک، محاسبه و استقرار چهار مرحله فرآیند مکانیسم اشتراک هستند. همه اینها برای اطمینان از اینکه شرکت کنندگان شانس برابری برای فروش دارند ضروری است. این مراحل در زیر توضیح داده شده است:چهار مرحله فرآیند مکانیسم اشتراک NFT Binances

مراحلی که برای شرکت در فروش NFT بایننس از طریق مکانیسم اشتراک باید دنبال شود به شرح زیر است:

  • پس از ورود به حساب بایننس خود، به صفحه وب Binance NFT بروید.
  • برای شرکت در فروش NFT روی عنوان کلیک کنید.
  • شما به صفحه اشتراک هدایت می شوید که در آن می توانید اطلاعاتی درباره پروژه از جمله تعداد کل NFT های صادر شده، تعداد بلیط های قابل خرید توسط هر کاربر، هزینه بلیط های مشارکت، محدودیت اشتراک را مشاهده کنید. برای بلیط های شرکت و شمارش معکوس اشتراک.
  • پیش نیازهای لازم را که توسط هر فروش تعیین شده است را برآورده کنید.
  • با انتخاب گزینه «اشتراک در بلیط(ها)» می توان تعداد بلیط های مشارکتی را که می خواهید خریداری کنید وارد کرد.
  • کاربران می توانند پس از انتخاب بلیط های برنده، پیشرفت خرید NFT خود را پیگیری کنند. خریداران موفق توکن های غیرقابل معامله خود را در مرکز کاربران NFT بایننس کشف می کنند، در حالی که خریداران ناموفق بازپرداخت از بایننس دریافت خواهند کرد.

چگونه می توانم یک کلاهبرداری در لیست سفید NFT را شناسایی کنم؟

از آنجایی که صنعت NFT هنوز در مراحل ابتدایی خود است، کلاهبرداران از روش های کلاهبرداری برای پاک کردن وجوه از کیف پول قربانیان استفاده می کنند. بنابراین، آگاهی از برخی علائم هشدار دهنده به محافظت کمک می کند. همانطور که گفته شد، قرار گرفتن در لیست سفید شامل چند مرحله اساسی است. با این حال، اگر نماینده پروژه یا کاربر تصادفی از شما درخواست رشوه کند تا نام شما را در لیست سفید قرار دهد، این یک کلاهبرداری است، زیرا سازندگان توکن غیرقابل تغییر واقعی جوامع خود را کنترل نمی کنند.

همچنین، اگر از شما خواسته شد که کلید خصوصی یا مشخصات بانکی خود را برای قرار گرفتن در لیست مجاز به اشتراک بگذارید، آن را به عنوان پرچم قرمز در نظر بگیرید و از اشتراک گذاری چنین اطلاعاتی خودداری کنید. همچنین، اگر ایمیل، پیام متنی یا تماس تلفنی از یک منبع تایید نشده در مورد انتخاب لیست سفید خود دریافت کرده اید، قبل از واریز وجه، پروژه را بررسی کنید. فقط به پیوندهای رسمی ارسال شده به حساب توییتر پروژه یا کانال های تلگرام یا دیسکورد تکیه کنید.

آیا ارزش ورود به لیست سفید NFT را دارد؟

قرار گرفتن در لیست سفید به تلاش زیادی نیاز دارد، از جمله تحقیق در مورد پیش فروش NFT، مشارکت مداوم در پروژه های NFT، و تعامل با اعضای تیم پروژه. با این حال، ممکن است هنوز در لیست سفید قرار نگیرد، زیرا هر پروژه یا پلتفرم معیارهای انتخاب خاصی دارد. به عنوان مثال، کاربران باید پیش نیازهای BNB و NFT بایننس را داشته باشند تا بتوانند با استفاده از مکانیسم اشتراک NFT بایننس در فروش توکن های غیر فولد شرکت کنند.

صرف نظر از این، فرصت دسترسی زودهنگام به استارتاپ‌های جذاب اغلب ارزشمند است زیرا می‌توان NFT‌ها را با قیمت پایین خریداری کرد و از جنگ‌های پرهزینه گاز و تجارت گران قیمت در بازار ثانویه اجتناب کرد. علاوه بر این، کاربران می توانند در صورت داشتن برنامه مناسب و تمایل به تلاش از لیست سفید برای تکمیل سبد سرمایه گذاری خود استفاده کنند.


نویسنده: Jagjit Singh

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید