هنگام مرگ چه اتفاقی برای NFT های شما می افتد؟


Ajay Prashanth، مدیر اجرایی پلتفرم بینش NFT Bitscrunch، گفت که ایجاد قراردادهای هوشمند برای خودکارسازی انتقال NFT پس از مرگ “از لحاظ فنی امکان پذیر است”.

هنگامی که یک معامله گر توکن غیرقابل تعویض (NFT) می میرد، اگر یک طرح واگذاری ایجاد نکرده باشد، کلکسیون های دیجیتال می توانند برای همیشه در بلاک چین گم شوند. به همین دلیل وکلا معتقدند که بهتر است راهی برای انتقال دارایی ها در صورت فوت پیدا کنید.

از نقطه نظر حقوقی، ایجاد یک طرح املاک که مدیریت و دفع اموال را تنظیم می کند تا برای ناتوانی یا مرگ آینده، انتخاب عالی به نظر می رسد. Jaime Herren، یک وکیل خدمات ثروت، به Cointelegraph گفت که این ممکن است بهترین گامی باشد که دارندگان NFT می توانند برای اطمینان از اینکه NFT آنها پس از مرگ به عزیزانشان منتقل می شود، انجام دهند. هرن توضیح می دهد:

«اگر دارایی ارزشمندی دارید، چه برای وارثانتان باشد و چه برای یک مؤسسه خیریه، همیشه ارزش آن را دارد که اقدامات لازم را انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که پس از مرگ به جایی که می خواهید می رسد. دارایی‌های رمزنگاری قابل توجه به برنامه‌ریزان و امانتداران از نظر فنی باهوش نیاز دارند.»

این وکیل همچنین توضیح داد که اگر برنامه های درست از قبل وجود داشته باشد، ذینفعان نیازی به اقدام مثبت بیشتر نخواهند داشت. تنها چیزی که آنها نیاز دارند یک کیف پول برای دریافت و نگهداری توکن ها است. هرن توضیح داد که اگر مالک NFT در حالی که یک طرح جامع وجود دارد بمیرد، فردی که انتقال NFT ها به ذینفعان را تضمین می کند، مجری یا متولی خواهد بود. اما این امر همچنین مستلزم آن است که جمع‌آوران NFT دستورالعمل‌هایی را برای این مجریان و متولیان برای دسترسی به کیف پول شما صادر کنند.

صادقانه بگویم، از دیدگاه برنامه ریزی املاک، بدترین کاری که می توانید انجام دهید این است که دارایی های بلاک چین خود را در یک کیف پول سرد و تنها با یک کلید مغزی نگه دارید. هرن اضافه کرد، این وضعیت وخیم است که داستان‌های ثروت کریپتو از دست رفته را تأیید می‌کند.

بر اساس آخرین داده‌های شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Glassnode، تقریباً ۲.۷ میلیون بیت‌کوین (BTC) به ارزش ۷۶ میلیارد دلار وجود دارد که برای ده سال دست نخورده باقی مانده‌اند. پدیده کریپتو آنتونی پمپلیانو معتقد است که این دارایی‌ها ممکن است در اختیار سرمایه‌گذاران منضبط باشد یا مدت‌هاست ناپدید شده باشند.

کل عرضه بیت کوین آخرین بار بیش از 10 سال پیش فعال بوده است. منبع: Glassnode

کوین تلگراف همچنین از کسانی که در فضای NFT کار می کنند پرسید که آیا امکان انتقال خودکار NFT ها به کیف پول های خاص پس از مرگ وجود دارد یا خیر. وقتی از اسکار فرانکلین تان، مدیر ارشد حقوقی پلتفرم NFT Enjin پرسیده شد، گفت که این موضوع به جای یک موضوع فنی، یک موضوع قانونی است. تان توضیح می دهد:

“قراردادهای هوشمند به اندازه کافی منعطف هستند تا در صورت مرگ مالک بر روی NFT ها بیفتند. با این حال، مرگ در دنیای فیزیکی یک رویداد زنجیره ای نیست و باید از طریق یک اوراکل به قرارداد هوشمند مرتبط شود تا مرگ آغاز شود.”

تان همچنین اضافه کرد که تا زمانی که گواهی‌های مرگ دولتی از طریق اوراکل بلاک چین قابل دسترسی نباشد، مرگ باید توسط یک شخص ثالث قابل اعتماد، مانند یک وکیل، برای تأیید مرگ مرتبط شود. او افزود که «انتقال آبشاری مرگ، در مفهوم، همچنان پیامدهای قانونی مرگ، مانند مالیات بر ارث را به همراه خواهد داشت».

مرتبط با: پاسخ به یک سوال بیمار: وقتی می میرید برای بیت کوین شما چه اتفاقی می افتد؟

آجی پراشانت، رئیس رشد اکوسیستم در پلتفرم بینش NFT Bitscrunch، نظرات تان را در مورد این موضوع تکرار کرد. Prashanth که همچنین یک مهندس نرم افزار است، گفت که ایجاد قراردادهای هوشمند برای انتقال خودکار NFT ها پس از مرگ “از نظر فنی امکان پذیر است”.

اما در اجرای چنین سیستمی باید به مشکلات عملی و مسائل حقوقی رسیدگی شود. وی پس از کمک گرفتن از پرسنل حقوقی برای بررسی شواهد مبنی بر فوت مجموعه دار، توضیح داد که تنظیم قرارداد هوشمند برای ارتباط با اسناد قانونی ضروری است.

وی توضیح داد: «این فرآیند مستلزم شناسایی ذینفعان در کد قرارداد هوشمند یا پیوند قرارداد هوشمند به یک سند قانونی دیگر، مانند وصیت نامه ای است که ذینفعان مورد نظر را مشخص می کند. این به قرارداد هوشمند اجازه می دهد تا خریداران مناسب را بیابد و دستورالعمل های خاصی را در مورد اقداماتی که پس از تایید مرگ انجام دهد، مانند انتقال NFT ها، دریافت کند.

مجله: چرا باید به انجمن بازی های بلاک چین بپیوندید؟ لذت ببرید، سود ببرید و بازی های بهتری بسازید


نویسنده: Ezra Reguerra

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *