مدیر عامل Blockchain.com: تجزیه و تحلیل بلاک چین چه کاری می تواند انجام دهد و چه کاری نمی تواند برای یافتن وجوه گمشده FTX انجام دهد


پیتر اسمیت گفت سخت ترین چیز برای نظارت بر وجوه ورودی به سیستم بانکی است.

پیتر اسمیت، بنیانگذار و مدیر عامل Blockchain.com، معتقد است که تجزیه و تحلیل درون زنجیره ای نقش مهمی در یافتن وجوه از دست رفته FTX، هرچند با محدودیت، ایفا خواهد کرد.

در 20 دسامبر، لیز کلامن میزبان فاکس بیزینس گفت که نقطه فروش بلاک چین این است که تراکنش های رمزنگاری را شفاف و قابل ردیابی می کند و از اسمیت پرسید که در صورت از دست رفتن سرمایه مشتری، FTX چه چیزی را می تواند ردیابی کند.

اسمیت اضافه کرد که جاسوسان بلاک چین قبلاً کارهای زیادی در ردیابی پول انجام داده اند و جایی که ردیابی می تواند در واقع سیستم بانکی باشد.

“چالش برانگیزترین چیز [blockchain analytics] شرکت هایی که امروز روی این موضوع کار می کنند زمانی است که پول از زنجیره خارج می شود و به سیستم بانکی می رود زیرا آنها دیگر نمی توانند آن را پیگیری کنند.

او مثالی از سام بنکمن-فرید یا همکارانش زد که املاک و مستغلات را به گونه ای می خریدند که گویی از یک بانک سرچشمه می گیرد. او گفت که وقتی این دارایی ها از اکوسیستم کریپتو خارج شوند، ردیابی آنها به FTX یا بلاک چین دشوار خواهد بود.

مصاحبه کننده همچنین این سوال را مطرح کرد که آیا از بانکداری سایه استفاده شده است یا خیر. این سیستمی از وام دهندگان، کارگزاران و سایر واسطه های اعتباری است که خارج از قلمرو بانکداری تنظیم شده سنتی فعالیت می کنند که می تواند برای پنهان کردن تراکنش ها استفاده شود.

اسمیت توضیح داد که تجزیه و تحلیل زنجیره ای برای وجوهی که هنوز در اکوسیستم کریپتو هستند برای انحلال دهندگان در تلاش برای حل مشکلات FTX بسیار مفید خواهد بود، “زیرا اینها سوابقی هستند که قابل تغییر یا تغییر نیستند.”

چیزهایی که می توان در زنجیره ردیابی کرد، جایی است که FTX و مشتریانش پول از دست می دهند، مانند شرط بندی های تجاری، جمع آوری نقدینگی، یا جایی که برای املاک یا سرمایه گذاری های مخاطره آمیز پول برداشت می کنند. او افزود که می‌توان از آن برای مشاهده میزان سپرده‌گذاری کاربران ارز دیجیتال در FTX نیز استفاده کرد.

پول زیادی در موقعیت‌های تجاری از دست رفته است… املاک و مستغلات، سرمایه‌گذاری‌های ریسک‌پذیر… همه این‌ها خارج از اکوسیستم زنجیره‌ای در کریپتو اتفاق می‌افتد.

در یک تحول مرتبط، مری کیلیا، مدیر ارشد مالی جدید FTX، در جلسه رسیدگی در 20 دسامبر گفت که این شرکت بیش از 1 میلیارد دلار دارایی شناسایی شده دارد.

مربوط: SBF اسناد استرداد را برای رسیدگی به اتهامات در ایالات متحده امضا می کند

طبق گزارشات، FTX حدود 720 میلیون دلار دارایی نقدی در موسسات مالی ایالات متحده که مجاز به نگهداری وجوه توسط وزارت دادگستری هستند، پیدا کرده است. Cilia گزارش داد که حدود 130 میلیون دلار در ژاپن نگهداری می شود و 6 میلیون دلار دیگر برای هزینه های عملیاتی نگهداری می شود. او گفت که بیشتر 423 میلیون دلار باقیمانده در مؤسسات غیرمجاز ایالات متحده عمدتاً با یک دلال بوده است، اما از توضیح بیشتر خودداری کرد.

دادستان ها و مدیران تصفیه در تلاش برای بازیابی 8 میلیارد دلار سرمایه از دست رفته مشتری، لاشه FTX را بررسی می کنند.
نویسنده: Martin Young

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید