نشانگرهای بازتابی چیست و چگونه کار می کنند؟

نشانگرهای بازتابی چیست و چگونه کار می کنند؟


توکن های انعکاس به دارندگان این امکان را می دهند که با نگه داشتن دارایی های خود، بازدهی غیرفعال در کارمزد تراکنش کسب کنند.

جمع‌آوری سود، استخراج نقدینگی و سهام‌داری به دلیل رشد خارق‌العاده‌ای که اکوسیستم DeFi در سال‌های اخیر شاهد آن بوده است، به کاربردهای رایج در بازار ارز دیجیتال تبدیل شده‌اند. این ویژگی‌ها به کاربران اجازه می‌دهد با قفل کردن دارایی‌های رمزنگاری خود به عنوان سپرده برای دوره‌های خاص، سود کسب کنند.

مفاهیم جذاب به نظر می رسند، اما یک خطر بزرگ وجود دارد: کاهش بالقوه در ارزش گذاری دارایی های قفل شده. به عبارت دیگر، اگر ارزش دارایی در طول دوره قفل کاهش یابد، کاربران زیان را به دلار آمریکا خواهند دید.

این کاستی ها “نشانگرهای بازتاب” را به عنوان یک جایگزین مناسب ایجاد کرده است. از نظر تئوری، توکن‌های بازتابی نیاز به قفل کردن توکن‌ها را از بین می‌برند و در عین حال مزایایی شبیه به تشخیص ارائه می‌دهند.

نشانگرهای بازتابی چیست؟

پروژه هایی که از نشانه های بازتاب پشتیبانی می کنند، برای هر تراکنش مالیات جریمه ای (محاسبه شده به صورت درصد) دریافت می کنند. به نوبه خود، آنها از همه دارندگان توکن بر اساس درصد دارایی هایی که دارند، کارمزد دریافت می کنند.

در نتیجه، دارندگان توکن انعکاس نیازی به قفل کردن دارایی‌های خود برای مدت معینی برای کسب پاداش ندارند. با عملکردهایی که توسط یک قرارداد هوشمند مدیریت می شوند، در اکثر موارد، آنها تقریباً بلافاصله درآمد خود را در هنگام انجام تراکنش به دست می آورند.

ترسیم نشانگرهای بازتابی

علاوه بر این، کاربران می‌توانند توکن‌های بازتابی را در وام‌های شخص ثالث واریز کنند و قراردادهای کشاورزی را برای کسب بازده اضافی صادر کنند. با این حال، در حالی که ترکیب انگیزه‌ها برای نگهداری و سهام‌داری از نظر تئوری فشار سمت فروش را کاهش می‌دهد، این مورد برای اکثر دارایی‌های بازتابی صادق نبوده است.

نشانگرهای بازتابی محبوب

برخی از محبوب ترین توکن های بازتاب عبارتند از: SafeMoon (SAFEMOON)، BabyFloki (BABYFLOKI)، FlyPaper (STICKY)، MinersDefi (MINERS) و EverGrow Coin (EGC).

به عنوان مثال، قیمت سکه EverGrow (EGC) پس از افزایش به 0.0000039298 دلار در نوامبر 2021، نزدیک به 98٪ کاهش یافته است. این پروژه 2 درصد از هزینه شبکه را می گیرد و آنها را در قالب توکن های Binance USD (BUSD) بین دارندگان EGC توزیع می کند.

نمودار قیمت هفتگی EGC/USD. منبع: TradingView

نمودار هفتگی EGC بالا روند نزولی همراه با حجم معاملات بسیار پایین را نشان می دهد، که نشان می دهد تجارت در شبکه آن پس از تبلیغات اولیه متوقف شده است. حجم کمتر به معنای پاداش کمتر برای دارندگان EGC است که ممکن است آنها را وادار به فروش دارایی های خود کرده باشد.

خطرات مرتبط با نشانگرهای بازتابی

توکن‌های انعکاسی به دارندگان این مزیت را می‌دهند که درآمد غیرفعال خود را با توزیع پاداش فوری افزایش دهند. با این حال، آنها خطرات خاصی را به همراه دارند که می تواند بر سودآوری سرمایه گذاران تأثیر بگذارد. بیا یک نگاهی بیندازیم:

مالیات معاملات

هنگامی که کاربران توکن های آینه ای را خرید و فروش می کنند، پروژه ها مالیات تراکنش را ارزیابی می کنند. به عبارت دیگر، خریداران بار اول معمولاً کارمزد معامله را پرداخت می کنند که تنها در صورت پذیرفتن پروژه می توانند آن را جبران کنند. در نتیجه، ممکن است ماه ها طول بکشد تا سرمایه گذاران سود را ببینند.

مرتبط: پنج ارز رمزنگاری شده برتر که در سال 2022 در گوگل در سراسر جهان جستجو شده اند

تقلب

کلاهبردار می تواند از روند رو به رشد توکن بازتاب مانند هر توکن دیجیتال دیگری سوء استفاده کند. آنها می توانند سرمایه گذاران را فریب دهند تا مالیات معاملات اولیه خود را بپردازند، اما پروژه را رها کرده و با تمام سرمایه های سرمایه گذاری شده فرار کنند.

بازدهی نابرابر

توکن‌های انعکاسی بازده ثابت را تضمین نمی‌کنند، زیرا بازده به حجم روزانه دارایی بستگی دارد. یک توکن در صورتی که هیچ فعالیتی در شبکه آن وجود نداشته باشد، احتمال بازدهی صفر را دارد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Yashu Gola

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉