نهنگ کریپتو به دلیل حمله فیشینگ 24 میلیون دلار از سهام اتریوم را از دست داد


بخش قابل توجهی از وجوه دزدیده شده به صرافی کاملاً خودکار ارزهای دیجیتال FixFloat منتقل شد.

یک نهنگ ارز دیجیتال قربانی یک حمله فیشینگ عظیم شد و میلیون‌ها دلار از اتریوم سهامدار در استخر Rocket Pool را از دست داد.

شرکت امنیتی رمزارز PeckShield، یک سرمایه‌گذار بزرگ ارزهای دیجیتال، کل موجودی آدرس Lido Staked ETH (stETH) و Rocket Pool ETH (rETH) را به دلیل یک حمله فیشینگ از دست داد. گزارش شده است.

این حمله تنها در دو عملیات تکمیل شد. در حالی که در یکی 9579 sETH به سرقت رفت، در دیگری 4851 rETH به سرقت رفت. ارزش مبالغ دزدیده شده در حمله 6 سپتامبر 15.5 میلیون دلار به صورت stETH و 8.5 میلیون دلار به صورت rETH بود. مجموع این رقم 24 میلیون دلار بوده است.

تراکنش های فیشینگ در یک حمله 24 میلیون دلاری فیشینگ رخ داده است. منبع: X

طبق داده‌های PeckShield، فیشر دارایی‌های سرقت شده را با ۱۳۷۸۵ اتر (ETH) و ۱.۶۴ میلیون توکن Dai (DAI) مبادله کرد.

PeckShield گزارش داد که بخش قابل توجهی از ذخیره DAI قبلاً به صرافی کاملاً خودکار ارزهای دیجیتال FixFloat منتقل شده است.

MistTrack، تیم ردیابی رمزنگاری SlowMist نیز همینطور است گزارش شده است بیان شد که بیشتر وجوه مسروقه باقی مانده به سه آدرس 0x4f2f02ee، 0x7023505 و 0x2abdc2ab منتقل شده است.

مرتبط با: کلاهبرداران MetaMask وب سایت های دولتی را ربودند تا سرمایه گذاران رمزنگاری را هدف قرار دهند

با توجه به داده های منبع ضد کلاهبرداری Scam Sniffer، قربانی فعال شد او با امضای تراکنش‌های «افزایش کمک هزینه»، تأییدیه‌های رمزی را به کلاهبردار می‌دهد.

روش “افزایش کمک هزینه” در فرآیند فیشر. منبع: Etherscan

مجوز یا مجوزهای دسترسی یکی از ویژگی‌های توکن‌های ERC-20 است که به شخص ثالث اجازه می‌دهد تا با استفاده از قراردادهای هوشمند، برخی از نشانه‌های متعلق به مالک دیگری را خرج کند. برخی از ناظران ارزهای دیجیتال قبلاً در مورد خطرات مرتبط با تأیید مجوز ERC-20 هشدار داده بودند و خاطرنشان کردند که توسعه دهندگان ناشناس می توانند قراردادهای هوشمند مخرب را برای کلاهبرداری از کاربران پیاده کنند.

این خبر اندکی پس از آن منتشر شد که حداقل پنج ارائه‌دهنده سهام اتریوم یک قانون خود محدودکننده را اجرا کردند یا شروع به اجرای یک قانون خود محدود کردند که براساس آن متعهد شدند که بیش از 22 درصد از بازار سهام اتریوم را در اختیار نداشته باشند. ارائه دهندگان گزارش شده عبارتند از Rocket Pool، StakeWise، Stader Labs و Diva Staking.

مجله: آسیا اکسپرس: ایردراپ ملی تایلند، کاربران دلیو ویران شده، برترین کشور رمزنگاری ویتنام
نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید