حماسه حذف Wemix در دادگاه کره جنوبی ادامه دارد


توسعه‌دهنده بازی‌های ویدیویی تحت حمایت مایکروسافت Wemade قصد دارد به نبرد حقوقی علیه بزرگترین صرافی‌های رمزنگاری کره جنوبی ادامه دهد.

دادگاهی در کره جنوبی با حمایت از تصمیم صرافی های محلی برای حذف توکن های Wemade’s Wemix (WEMIX) درخواست حذف از فهرست را رد کرد.

کره هرالد روز پنجشنبه گزارش داد، دادگاه منطقه مرکزی سئول در 7 دسامبر تصمیم گرفت تا تصمیم اتحادیه تبادل دارایی دیجیتال (DAXA) را برای حذف WEMIX از صرافی های بزرگ کره جنوبی توجیه کند.

DAXA، یک گروه مبادلات رمزنگاری که نماینده بزرگترین شرکت های کره جنوبی مانند Upbit، Bithumb، Coinone، Korbit و Gopax است، گفت که Wemade نتوانسته است تعداد توکن های برجسته را به درستی فاش کند.

طبق گزارش ها، دادگاه از موضع DAXA حمایت کرد و بر اهمیت گزارش شفاف توزیع توکن تاکید کرد:

هیچ راهی مطلق برای تعیین قیمت آنها وجود ندارد، مانند رگولاتور یا بازار سهام دارایی‌های کریپتو. […] به همین دلیل، تعداد توزیع‌ها بسیار مهم است، زیرا قیمت بر اساس تعادل عرضه و تقاضا تعیین می‌شود.»

در پاسخ به حکم اخیر، Wemade استدلال کرد که این شرکت به اقدامات قانونی خود علیه DAXA ادامه خواهد داد و نسبت به تصمیم دادگاه تجدید نظر خواهد کرد.

این شرکت گفت: «ما به تلاش خود برای اثبات بی عدالتی تصمیم DAXA ادامه خواهیم داد. علاوه بر این، این شرکت قصد دارد با کمیسیون تجارت منصفانه کره، یک مرجع نظارتی کلیدی برای رقابت اقتصادی در این کشور، شکایت کند.

تصمیم دادگاه اندکی پس از آن صادر شد که صرافی های اعضای DAXA در اواخر نوامبر WEMIX را از فهرست خارج کردند، اندکی پس از آن که Wemade برای معافیت قضایی در 28 نوامبر درخواست داد.

Wemade که در سال 2000 تأسیس شد، یک توسعه دهنده بازی ویدیویی کره جنوبی است که توسط شرکت های بزرگ فناوری جهانی از جمله مایکروسافت حمایت می شود. این شرکت پلتفرم بلاک چین Wemix مربوط به بازی خود را همراه با توکن همنام خود در اواخر سال 2019 راه اندازی کرد.

مربوط: کره جنوبی صرافی های رمزنگاری را برای فهرست کردن توکن های محلی بررسی می کند

کریپتوکارنسی Wemix در بحبوحه حذف اخبار از اواخر نوامبر به سرعت در حال سقوط بوده است و در میان آخرین اخبار قرمزتر شده است. طبق داده‌های CoinGecko، این توکن در 24 ساعت گذشته حدود 60 درصد از ارزش خود را از دست داده است. WEMIX نیز در 30 روز گذشته بیش از 90 درصد کاهش داشته است.

نمودار قیمت 30 روزه WEMIX. منبع: CoinGecko

بر اساس برخی گزارش‌ها، Wemix تنها پلتفرم بلاک چین نیست که ممکن است به دلیل بررسی‌های DAXA با مشکل مواجه شود.

در 8 دسامبر، صرافی Upbit اعلامیه‌ای منتشر کرد که مدعی شد DAXA هشداری در مورد ارز دیجیتال Waves (WAVES) صادر کرده است. این شرکت گفت که برای محافظت از سرمایه گذاران، DAXA می تواند به طور مشترک اقداماتی مانند هشدار سرمایه گذاری و حتی پایان دادن به حمایت تجاری را انجام دهد.


نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید