ولز فارگو یک میلیارد دلار برای حل و فصل شکایت سهامداران پرداخت می کند


یکی از کاربران Reddit نقض مکرر مقررات بانک ها را برجسته کرد و از پاسخ نسبتاً آرام SEC ابراز ناامیدی کرد.

شرکت خدمات مالی ولز فارگو با پرداخت یک میلیارد دلار به سهامداران موافقت کرد و در یک دعوای دسته جمعی به توافق رسید. در این دادخواست ادعا شده بود که بانک سهامداران خود را در تلاش برای حل و فصل رسوایی حساب جعلی در سال 2016 گمراه کرده است.

تسویه حساب یک میلیارد دلاری تماماً نقدی توسط قاضی منطقه ای ایالات متحده، گریگوری وودز در دادگاه فدرال منهتن از قبل تایید شده بود. جلسه استماع بعدی برای تایید نهایی در 8 سپتامبر برگزار خواهد شد.

این بانک در بیانیه ای اعلام کرد که با ادعاهای مطرح شده در این پرونده موافق نیست. از سوی دیگر، اگرچه آنها با این اتهامات موافق نیستند، اما “از اینکه این موضوع را حل کرده اند خوشحال هستند”.

در ماه دسامبر، ولز فارگو با دفتر حمایت مالی از مصرف‌کننده تسویه حساب 3.7 میلیارد دلاری کرد تا اتهامات مربوط به آسیب رساندن به بیش از 16 میلیون نفر از افراد دارای سپرده، وام خودرو و وام مسکن را برطرف کند.

برد گارلینگ هاوس، مدیرعامل ریپل در آن زمان، مسئله ولز فارگو را با فروپاشی FTX مقایسه کرد. به گفته گارلینگ هاوس، جهان از FTX خشمگین شد، که او معتقد بود “مناسب” است. با این حال، مدیر عامل ابراز نگرانی کرد که پرونده ولز فارگو به اندازه کافی مورد توجه قرار نگرفته است، زیرا آنها “میلیاردها سرمایه مشتری را به درستی مدیریت کردند.”

مرتبط با: برد گارلینگ هاوس، مدیر عامل شرکت، می گوید دفاع در برابر SEC برای ریپل 200 میلیون دلار هزینه خواهد داشت

اعضای انجمن اخیراً نگرانی های مشابهی را در انجمن اخیر Reddit ابراز کردند. در 17 می، یک Redditor گفت که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده باید بانک ها را نیز بررسی کند. آنها نوشتند:

مردم پول‌های خود را که به سختی به دست آورده‌اند در بانک می‌گذارند و فکر می‌کنند 100 درصد امن است، وام خانه و خودرو می‌گیرند، اما کلاهبرداری می‌شوند.»

این عضو انجمن همچنین استدلال کرد که بانک ها چندین بار در هر سال مقررات را نقض می کنند، اما SEC در مورد آن بسیار ساکت بوده است. یکی دیگر از کاربران ردیت نیز این نظر را تکرار کرد و گفت: «معلوم است که بانک‌ها بیشتر مجوز می‌گیرند».

مجله: مقررات رمزنگاری: آیا رئیس SEC گری جنسلر حرف آخر را می‌زند؟


نویسنده: Ezra Reguerra

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *