ویدئوی تبلیغاتی WEF استخراج بیت کوین را نشان می دهد اما کلمه B را کنار گذاشته است


این ویدئو صحنه‌های متعددی را نشان می‌دهد که ردیف‌هایی را نشان می‌دهد که به نظر می‌رسد دکل‌های استخراج بیت‌کوین هستند، اما این ارز دیجیتال هرگز ذکر نشده است.

مجمع جهانی اقتصاد (WEF) امکانات و فناوری مورد استفاده توسط یک شرکت استخراج ارز دیجیتال را به نمایش گذاشت و به این معناست که عملیات آن “بزرگترین برنده” برای محیط زیست است – اما هرگز نگفته است که واقعاً استخراج ارز دیجیتال را انجام داده است.

ویدئوی WEF که در 20 آوریل منتشر شد، از تلاش‌های ماینر سیستم‌های انرژی کوزوئه بیت کوین (BTC) مستقر در کلرادو برای کاهش شعله‌ور شدن، که در آن مقادیر زیادی گاز از تولید نفت یا هوازدگی هدر می‌رود، پشتیبانی می‌کند.

تصاویر برجسته از آنچه به نظر می رسد امکانات استخراج ارز دیجیتال در سراسر ویدیو ارائه شده است. با این حال، ویدئو هرگز به طور مستقیم آنچه را که واقعاً در حال وقوع است پوشش نمی دهد.

به نظر می رسد این ویدئو (اسکرین شات) تاسیساتی را نشان می دهد که سکوهای استخراج بیتمین Antminer را در خود جای داده است اما مرکز داده نامیده می شود. منبع: DEF

چیس لوچمیلر، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران کروزو، در این ویدئو توضیح می‌دهد که در حال ساخت و راه‌اندازی «مراکز داده‌های مدولار» است که با منابع انرژی زائد برای استفاده از جریان‌های متان هدر رفته برای تولید انرژی قرار دارند.

اشاره شد که این امکان تولید “زیرساخت محاسباتی بسیار کم هزینه” را با استفاده از منابع انرژی رشته‌ای فراهم می‌کند که در غیر این صورت در دسترس نبودند.

عکسی از ویدیو که نمای نزدیک از آنچه به نظر می رسد یک دستگاه استخراج بیت مین Antminer است را نشان می دهد. منبع: DEF

این ویدئو توسط چندین چهره صنعت کریپتو مشاهده شد.

مایکل سیلور، یکی از بنیانگذاران Microstrategy، با به اشتراک گذاشتن این ویدئو با 3 میلیون دنبال کننده توییتر در 23 آوریل، گفت: “حتی WEF نیز مزایای زیست محیطی استخراج بیت کوین را تایید می کند.”

در همین حال، کریستین کرانلی، مدیر گروه حمایت از شورای بلاک چین تگزاس، خاطرنشان کرد که او حتی کلمه b را در این ویدئو در توییتی در 23 آوریل ذکر نکرده است: بیت کوین.

یک کاربر پیشنهاد داد چهچهچه WEF به دلیل “نظرات” قبلی مجاز به صحبت در مورد BTC نیست. دفاع برای تبدیل کد بیت کوین به اثبات سهام، با اشاره به تأثیر زیست محیطی مکانیسم اجماع فعلی.

کروزو دارایی های استخراج بیت کوین را با به دست آوردن دارایی های عملیاتی اپراتور قابل حمل استخراج BTC Great American Mining (GAM) در اکتبر 2022 گسترش داد.

مرتبط با: گزارش: ExxonMobil از گاز طبیعی اضافی برای تأمین انرژی استخراج ارزهای دیجیتال استفاده می کند

این خرید، همراه با نزدیک به 4000 دستگاه ماینینگ مدار مجتمع (ASIC) ویژه برنامه، بیش از 10 مگاوات (MW) به خروجی ماینینگ کروزو اضافه می کند.

پیش از این در ژوئن 2022، کروزوئه انرژی با دولت عمان که 21 درصد از تولید گاز خود را صادر می کند و قصد دارد تا سال 2030 گاز را به صفر برساند، شریک شد.

کروزوئه دفتری در مسقط، پایتخت عمان افتتاح خواهد کرد و تجهیزاتی را برای جمع‌آوری زباله‌های گازی در محل‌های چاه نصب می‌کند تا از آن به عنوان نیروی محاسباتی برای استخراج ارز دیجیتال استفاده شود.

مجله: تالار شعله توییتر رمزنگاری شده: جان دیتون، وکیل Pro-XRP «به 10 برابر بیت کوین بیشتر، 4 برابر اتریوم بیشتر»
نویسنده: Ciaran Lyons

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید