WEF راهنمای عمیق جدیدی را برای DAO ها برای ارسال مشکلات و تشویق توسعه منتشر کرده است

WEF راهنمای عمیق جدیدی را برای DAO ها برای ارسال مشکلات و تشویق توسعه منتشر کرده است


«مجموعه جهانی اقتصاد» «مجموعه ابزار غیرمتمرکز سازمانی مستقل» ثمره کار بیش از 100 کارشناس در قالب بحث مختصر است.

مجمع جهانی اقتصاد (WEF) در 17 ژانویه یک “ابزار” برای سازمان های خودمختار دیجیتال (DAO) منتشر کرد. بیش از 100 کارشناس در طرح های سند مشارکت کردند تا “نقطه شروعی برای DAO ها برای توسعه استراتژی های عملیاتی، حاکمیتی و قانونی موثر” فراهم کنند. ”

شبه ابزار 37 صفحه‌ای ماهیت خود توضیحی دارد، با مدخل‌های کوتاه اما دایره‌المعارفی در مورد DAO و موضوعات مرتبط. او آنها را به عنوان “مجموعه ای از منابع تطبیقی ​​برای سهامداران کلیدی برای کمک به تحقق پتانسیل کامل این شکل در حال ظهور” توصیف کرد. بر اساس این سند، DAO ها “پتانسیل رفع بسیاری از کاستی های شرکت های سنتی را دارند و در عین حال به حکمرانی و عملیات عادلانه تر دست می یابند.”

بحث با فصلی با عنوان “DAO چیست” آغاز می شود و به عملیات DAO، حاکمیت و ساختارهای قانونی ادامه می دهد. به دنبال آن توصیه هایی برای هر یک از این حوزه ها ارائه شد که دوباره در قالب بحث ارائه شد و تمایل داشت تا حدودی تعمیم یابد، به عنوان مثال:

“توانمندسازی “سفیران” محلی یا مدیران جامعه با اطلاعات خاص در مورد یک جامعه DAO می تواند به ساده سازی استخدام و سایر فرآیندهای عملیاتی کلیدی کمک کند.”

با این حال، وقتی نکاتی وجود داشت که باید به آن اشاره کرد، بحث از بین نرفت:

ایجاد چارچوب‌های قانونی و خط مشی مناسب برای DAOها برای تحقق منافع و کاهش خطرات این شکل سازمانی جدید بسیار مهم است. ایجاد چنین رژیم‌هایی به دلیل وجود چندین پیشنهاد، مانند چارچوب گزارش‌دهی CryptoAsset پیشنهاد شده توسط سازمان همکاری اقتصادی و توسعه، و قانون زیرساخت ایالات متحده، که می‌تواند الزامات رقابتی را برای DAO ایجاد کند، پیچیده است.

مطالب مرتبط: WEF چارچوب و شاخص تاب آوری سایبری را برای بهبود امنیت سازمانی معرفی می کند

این اولین نگاه WEF به DAO یا حتی اولین جعبه ابزار نیست. WEF در ژوئن 2021 “مالی غیرمتمرکز: (DeFi) Policy-Making Toolkit” و یک گزارش پیگیری را در ژوئن 2022 منتشر کرد.
نویسنده: Derek Andersen

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉