“همه ما ثروتمند خواهیم بود”: پیتر شیف یک پیش بینی غیرمنتظره بیت کوین انجام داد


پیتر شیف، مفسر مالی، که به‌خاطر موضع انتقادی خود نسبت به بیت‌کوین شناخته می‌شود، اخیراً مجموعه‌ای از پست‌ها را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته است که طعنه و حدس و گمان مالی را در هم می‌آمیزد.

شیف سناریویی فرضی را پیشنهاد کرد که در آن همه شرکت‌های آمریکایی که به صورت عمومی معامله می‌شوند، دارایی‌های خود را نقد می‌کنند، فعالیت‌های خود را متوقف می‌کنند و تمام درآمدها را در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری می‌کنند.

او ادعا کرد که این باعث می شود هر بیت کوین میلیون ها ارزش داشته باشد و به طور قابل توجهی ارزش بازار سهام ایالات متحده را افزایش دهد و همه را ثروتمند کند.

شیف روایت طنز خود را با اشاره به سرمایه گذاری های خود در سهام نفتی ایالات متحده گسترش داد. او اشاره کرد که اگر این شرکت‌ها همین مسیر را طی کنند و دارایی‌های خود را به بیت کوین تبدیل کنند، ارزش سهام آنها به سرعت افزایش می‌یابد و سرمایه‌گذارانی مانند خودش را غنی می‌کند.

او با بیان اینکه این کار به لحاظ نظری همه را ثروتمند می کند، بر این مزخرف تأکید کرد، اما در واقعیت دیگر کالا و خدماتی باقی نخواهد ماند.

شیف و بیت کوین

این لفاظی پیش‌بینی‌های خوش‌بینانه طرفداران بیت‌کوین را هدف قرار می‌دهد که اغلب به آنها حداکثرگرا می‌گویند. این علاقه مندان ادعا می کنند: بیت کوین برای رشد نامحدود طراحی شده است و آن را به عنوان سنگ بنای آینده مالی جهانی و یک مدل اجتماعی قرار می دهد.

در مقابل، شیف همواره از بیت کوین انتقاد کرده و آن را به عنوان یک حباب و کلاهبرداری بدون ارزش واقعی توصیف کرده است.

مرتبط با

بیت کوین به دلار تا زمانی که: CoinMarketCap

با وجود انتقادات شیف، قیمت بیت کوین همچنان به ارائه حدود 68000 دلار به ازای هر سکه ادامه می دهد. در ابتدای روز، قیمت بیت کوین بیش از 1.5 درصد کاهش یافت. این کریپتوکارنسی در فاصله قابل توجهی از بالاترین قیمت خود یعنی 74000 دلار قرار دارد و 9 درصد زیر این قله باقی مانده است.
نویسنده: Gamza Khanzadaev

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید