پروژه‌های Web3 ترجیح می‌دهند هک شوند تا پاداش‌ها: Finance Redefined

پروژه‌های Web3 ترجیح می‌دهند هک شوند تا پاداش‌ها: Finance Redefined


100 توکن برتر DeFi هفته ای پرنوسان اما نزولی داشتند و تقریباً همه توکن ها با رنگ قرمز در نمودارهای هفتگی معامله می شدند.

به Finance Redefined خوش آمدید، دوز هفتگی شما از بینش مالی غیرمتمرکز ضروری (DeFi) – خبرنامه ای که برای ارائه تحولات کلیدی هفته گذشته برای شما ساخته شده است.

Uniswap، یکی از پیشروترین پلتفرم‌های صرافی غیرمتمرکز، پشتیبانی از کارت‌های اعتباری و نقدی را برای کاربران خود یکپارچه می‌کند. این به کاربران Uniswap این امکان را می دهد که مستقیماً با کارت خود ارز دیجیتال خریداری کنند.

یکی از کارمندان سابق باعث شد تا اخیراً پروتکل Ankr به مبلغ 5 میلیون دلار هک شود. پروتکل DeFi به مقامات مربوطه هشدار داده است و در تلاش است ضمن پشتیبانی از برنامه های امنیتی خود، مهاجم را تحت تعقیب قرار دهد.

یکی از توسعه دهندگان وب 3 ادعا کرد که بسیاری از پروژه های اکوسیستم کریپتو ترجیح می دهند هک شوند تا پاداش بپردازند. توسعه‌دهنده ادعا می‌کند که پس از گزارش یک آسیب‌پذیری قرارداد هوشمند و کمک به رفع آن، پروژه‌هایی که به او کمک کرد شروع به نادیده گرفتن آن کردند. با این حال، با وجود یک سال پرتلاطم، طبق گزارش 2022 DappRadar، DeFi، توکن‌های غیرقابل تجارت (NFT) و بازی‌های بلاک چین، استفاده از برنامه‌های غیرمتمرکز صنعت (DApp) را افزایش داده‌اند.

100 توکن برتر DeFi هفته ای نزولی داشتند و تقریباً همه توکن ها با رنگ قرمز در نمودارهای هفتگی معامله می شدند.

Uniswap به کاربران این امکان را می دهد که ارزهای دیجیتال را با استفاده از کارت های نقدی و اعتباری خریداری کنند

صرافی غیرمتمرکز Uniswap با شرکت فین‌تک Moonpay همکاری می‌کند تا به کاربران اجازه دهد تا با استفاده از کارت‌های نقدی، کارت‌های اعتباری و حواله‌های سیمی، ارزهای دیجیتال را در اپلیکیشن وب خریداری کنند. گزینه انتقال سیمی برای کاربران در اکثر ایالت های ایالات متحده، برزیل، بریتانیا و منطقه پرداخت واحد یورو که به عنوان SEPA نیز شناخته می شود، در دسترس است.

Uniswap به اشتراک گذاشت که کاربرانش اکنون می توانند فیات را در عرض چند دقیقه در شبکه اصلی اتریوم، Polygon، Optimism و Artibrum تبدیل کنند.

به خواندن ادامه دهید

توسعه دهندگان Web3 ادعا می کنند که پروژه ها ترجیح می دهند هک شوند تا پاداش

در حالی که حملات و سوء استفاده‌ها همچنان در صنعت کریپتو رایج هستند، یافتن آسیب‌پذیری‌ها برای جلوگیری از ضررهای احتمالی بسیار مهم است. با این حال، یکی از توسعه دهندگان Web3 تاکید کرد که انجام این کار پاداشی ندارد.

در توییتی، یک توسعه‌دهنده Web3 ادعا کرد که آسیب‌پذیری را در قرارداد هوشمند Solana پیدا کرده است که بر چندین پروژه و حدود 30 میلیون دلار بودجه تأثیر می‌گذارد. به گفته توسعه دهنده، او آسیب پذیری ها را گزارش کرده و به رفع آنها کمک کرده است. اما زمانی که زمان درخواست پاداش فرا رسید، پروژه ها شروع به نادیده گرفتن او کردند.

به خواندن ادامه دهید

آنکر می گوید که کارمند سابق باعث سوء استفاده 5 میلیون دلاری شده و قول داده است امنیت را بهبود بخشد

طبق اعلام تیم Ankr در 20 دسامبر، حمله 5 میلیون دلاری به پروتکل Ankr در 1 دسامبر توسط یکی از اعضای سابق تیم انجام شد.

کارمند سابق یک “حمله زنجیره تامین” را با قرار دادن کدهای مخرب در بسته ای از به روز رسانی های آتی نرم افزار داخلی تیم انجام داد. پس از به روز رسانی این نرم افزار، کد مخرب آسیب پذیری ایجاد کرد که به مهاجم اجازه می داد کلید توزیع تیم را از سرور شرکت بدزدد.

به خواندن ادامه دهید

بازی‌های DeFi، NFT، بلاک چین: نکات کلیدی از بررسی 2022 DappRadar

سال 2022 سال سختی برای فضای ارزهای دیجیتال و بلاک چین خواهد بود، اما این ناملایمات با بسیاری از نکات مثبت در اکوسیستم DApp آمیخته شده است.

DappRadar گزارش سالانه خود را در مورد این صنعت منتشر کرده است که بر چالش های پیش روی در کنار دستاوردهای قابل توجه فناوری و افزایش کاربران روزانه تمرکز دارد.

به خواندن ادامه دهید

نمای کلی بازار DeFi

داده های تحلیلی نشان می دهد که ارزش کل بازار DeFi در هفته گذشته به زیر 40 میلیارد دلار کاهش یافت و در زمان نوشتن این مقاله در حدود 38.1 میلیارد دلار معامله شد. داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهد که ۱۰۰ توکن برتر DeFi بر اساس ارزش بازار، هفته‌ای پرنوسان و نزولی داشتند و تقریباً همه توکن‌ها قرمز معامله می‌شوند.

از شما برای خواندن خلاصه این هفته از تأثیرگذارترین تحولات DeFi سپاسگزاریم. جمعه آینده برای داستان ها، بینش ها و آموزش های بیشتر در این زمینه پویا در حال پیشرفت به ما بپیوندید.


نویسنده: Prashant Jha

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉