قابلیت همکاری Web3 در مشارکت Radix vs LayerZero برجسته شده است


ادغام قابلیت همکاری Web3 بین Radix و LayerZero که در نیمه دوم سال 2023 راه اندازی شد، عملکرد omnichain را برای DApps و دارایی ها باز می کند و ارتباطات بین زنجیره ای و انتقال دارایی را امکان پذیر می کند.

قابلیت همکاری Web3 برای ایجاد یک اکوسیستم غیرمتمرکز که یک تجربه کاربری مقیاس پذیر، ایمن و یکپارچه را فراهم می کند، ضروری است.

Radix، یک پروتکل Layer-1، با LayerZero، یک پروتکل قابلیت همکاری، برای ادغام LayerZero با شبکه عمومی Radix Babylon شریک شده است. این ادغام هم برای پلتفرم‌ها و هم برای کاربرانشان از طریق ارتقای ارتباطات زنجیره‌ای متقابل و انتقال دارایی‌ها به اکوسیستم Radix سود می‌برد.

قابلیت همکاری Web3 به توانایی برنامه های غیرمتمرکز مختلف (DApps) و شبکه های بلاک چین برای ارتباط با یکدیگر اشاره دارد. به زبان ساده، قابلیت همکاری زمانی است که بلاک چین ها می توانند به یکدیگر گوش دهند، به کاربران اجازه می دهند دارایی ها و داده های دیجیتال را انتقال دهند و همکاری بهتری را امکان پذیر کنند.

فناوری LayerZero برنامه های غیرمتمرکز را قادر می سازد تا پیام هایی را بین بلاک چین های مختلف ارسال کنند. با ادغام LayerZero در اکوسیستم Radix، کاربران و توسعه دهندگان Radix یک تجربه متصل خواهند داشت و این امکان را برای DApps و دارایی ها برای باز کردن عملکرد omnichain فراهم می کنند.

قابلیت همکاری چندین مزیت را به همراه دارد که یکی از آنها افزایش عملکرد است. با قابلیت همکاری Web3، DApp های مختلف می توانند با یکدیگر همکاری و ادغام کنند و دامنه ویژگی هایی را که ارائه می دهند گسترش دهند. این بدان معناست که ادغام یک پروتکل مالی غیرمتمرکز (DeFi) با یک بازار توکن غیرمتمرکز (NFT) به کاربران اجازه می‌دهد تا از NFT‌های خود به عنوان وثیقه وام استفاده کنند.

علاوه بر این، از طریق قابلیت همکاری، DAppها همچنین می توانند از مزایایی مانند افزایش اشتراک نقدینگی برخوردار شوند که می تواند منجر به یک استخر نقدینگی جامع تر برای اکوسیستم غیرمتمرکز شود. این به نوبه خود، می تواند تکه تکه شدن نقدینگی را در شبکه های مختلف بلاک چین به حداقل برساند. علاوه بر این، DApps می‌تواند از قابلیت‌های امنیتی چندین شبکه بلاک چین با بهبود وضعیت امنیتی کلی آنها از طریق قابلیت همکاری استفاده کند.

مرتبط با: امنیت Web3: نحوه شناسایی خطرات و استفاده از ابزارهای حفاظتی

پیر ریدیار، مدیر بنیاد رادیکس، هیجان خود را در مورد ادغام ابراز کرد و اظهار داشت که پتانسیل همکاری بین زنجیره ای را به نمایش می گذارد. یکی از اصول اصلی Web3 عدم تمرکز است. عدم تمرکز بیشتر را می توان با قابلیت همکاری Web3 به دست آورد زیرا می تواند تسلط یک شبکه بلاک چین را کاهش دهد.

این ادغام قرار است در نیمه دوم سال 2023 آغاز شود و انتظار می رود برای کاربران هر دو پلتفرم مفید باشد.

مجله: Web3 Player: ترکش الهام‌بخش در GDC، رویکرد گرم بلوک‌های Undead، سفر دوم


نویسنده: Amaka Nwaokocha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *