Web3 می تواند به هنرمندان و شرکت ها در مدیریت فراداده موسیقی کمک کند: مدیر موسیقی B2B

Web3 می تواند به هنرمندان و شرکت ها در مدیریت فراداده موسیقی کمک کند: مدیر موسیقی B2B


ویژگی‌های Web3 مانند NFT و سیستم‌سازی مبتنی بر بلاک چین، وضوح و حس جدیدی از دسترسی را در مدیریت فراداده موسیقی ارائه می‌دهند.

صنعت موسیقی از اشتیاق خود برای اتخاذ راه حل های Web3 دست برنداشته است. از توکن‌های تغییرناپذیر (NFT) که به هنرمندان کمک می‌کنند تا با جوامع خود ارتباط برقرار کنند تا بلاک چین که برای موارد مختلف استفاده می‌شود، از جمله بلیط رویداد.

یکی دیگر از کاربردهای مرتبط این فناوری که باید توسط افراد در صنعت مورد توجه قرار گیرد این است که چگونه ابزارهای Web3 می توانند به هنرمندان و شرکت ها در مدیریت ابرداده موسیقی کمک کنند.

برای درک بهتر این مورد، Cointelegraph با Con Raso، مدیر کل ارائه دهنده فناوری پخش موسیقی B2B، Tuned Global، صحبت کرد.

در صنعت موسیقی فعلی Web2، تعداد زیادی از سازمان‌ها به مدیریت فراداده موسیقی و همچنین صدور مجوز اختصاص دارند. با پیشرفت‌های Web3 مانند NFT که می‌تواند هر کاربرد را از طریق بلاک چین شناسایی کند، سؤالات مدیریت داده مطرح می‌شوند.

Raso توضیح داد که ابرداده در حال حاضر توسط یک برچسب اصلی از طریق استاندارد صنعت تبادل داده دیجیتال (DDEX) ارائه می شود.. این می تواند فایل های XML بزرگتر از 200 مگابایت حاوی اطلاعاتی درباره مشارکت کنندگان، هنرمندان، حقوق تجاری و سرزمینی و موارد دیگر تولید کند.

الان رای بدهید!

ایجاد NFTهای “تمام طول” برای استفاده بیش از استفاده شخصی همچنان ادامه دارد. این به آنها اجازه می دهد تا حاوی ابرداده هایی باشند که برای استفاده و دسترسی در پلتفرم های Web2 نیز در دسترس خواهند بود.

تقریباً تمام NFT هایی که امروزه ایجاد می شوند فقط برای استفاده شخصی هستند و نمی توان از آنها به عنوان دارایی جریان استفاده کرد. [Full-length NFTs] این به هنرمندان وضوح و کنترل بیشتری بر نحوه مدیریت کارشان می دهد.”

اما Raso می گوید که فرمت های Web3 هنوز در مراحل ابتدایی خود هستند. این فناوری جدید به ناچار سیستم های قدیمی را زیر سوال می برد و فضا را برای توسعه سیستم های جدید ایجاد می کند.

مربوط: NFT ها جوامع موسیقی را در میان ژانرها و اکوسیستم های بلاک چین پل می کنند

نمونه دیگری از یک سیستم جدید یک استاندارد مبتنی بر بلاک چین است که در آن یک نمای واحد از یک رکورد یا مصنوع در دسترس همه طرف‌های درگیر در ایجاد و صدور مجوز قرار می‌گیرد.

این می تواند به حفظ پرداخت های موثر یا گزارش استفاده از فراداده کمک کند. به گفته مدیر عامل، پذیرش آهسته از نوآوری وجود خواهد داشت، اما ممکن است ابتدا از لبه های صنعت بخار شود.

هندی‌ها نقش زیادی در این عمل دارند، زیرا اغلب (اما نه همیشه) کنترل کاملی بر کار خود دارند و بنابراین کار آنها می‌تواند منجر به این نوآوری شود.»

او ادامه داد: «چه یک سازمان تنظیم استاندارد مانند DDEX باشد یا یک نهاد جدید، استانداردسازی ابرداده یک امتیاز مثبت است، نه فقط برای پلتفرم‌ها، بلکه در نهایت برای هنرمندان و کاربران.»

هم هنرمندان جریان اصلی و هم هنرمندان برجسته در صنعت موسیقی به آرامی وارد فضای Web3 می شوند. بازیکنان بزرگی مانند وارنر موزیک در حال حاضر شروع به نوآوری کرده‌اند، اگرچه ممکن است متقاعد کردن نام‌های قدیمی دنیای موسیقی برای تغییر راهشان دشوارتر باشد.

اخیراً، Mastercard برنامه‌های خود را برای راه‌اندازی برنامه شتاب‌دهی نوازندگان Web3 با Polygon اعلام کرد.


نویسنده: Savannah Fortis

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉