ما می توانیم از مقررات رمزنگاری استفاده کنیم – اما اجازه دهید با تعاریف اولیه شروع کنیم


کنگره باید با پرداختن به اینکه کدام ارزهای رمزپایه اوراق بهادار و کدام کالا هستند، شروع کند.

به عنوان یک مدیر عامل ارزهای دیجیتال، می دانم که صنعت ما چقدر مورد سوء تفاهم و انتقاد قرار می گیرد. گاهی اوقات ما مستحق انتقاد هستیم زیرا همیشه سهم خود را برای روشن کردن مزایای آن و استفاده از مواردی که از تغییرات مثبت حمایت می کنند انجام نداده ایم. اما در مواقع دیگر بر این فرض استوار است که همه بازیگران این صنعت یکسان هستند، که درست نیست.

اخیراً، با فروپاشی حماسی FTX، یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های رمزنگاری جهان، و شاید بزرگترین نمونه از نیاز به نظارت نظارتی، تردیدها به اوج‌های جدیدی رسید. با توجه به موقعیت FTX، این یک جهش باورنکردنی به جلو برای آنها بود که با ورشکستگی روبرو شوند. زمانی که این خبر منتشر شد، شاهد رکود بزرگی در بازار دارایی های دیجیتال بودیم. مصرف‌کنندگان باید تصمیم می‌گرفتند که آیا FTX – یا هر سازمانی در فضای ما – نماینده مطمئنی برای سرمایه‌شان است یا خیر.

بسیاری ممکن است تعجب کنند که آیا آینده ای برای کریپتو وجود دارد یا خیر، و من ناامیدی ناشی از خلاء ایجاد شده توسط این صنعت را درک می کنم. اما آینده‌ای برای بلاک چین و کریپتو وجود دارد، و ما نمی‌توانیم سودمندی و ارزش این فناوری را برای انجام کارهای معنادار نادیده بگیریم، از بهینه‌سازی زنجیره‌های تامین در سراسر جهان تا اطمینان از دسترسی عادلانه به سیستم مالی جهانی. سوال واقعی این است که چگونه می‌توان آینده‌ای را که می‌خواهیم بسازیم که در وهله اول الهام‌بخش توسعه این فناوری بود. و این پاسخ عمدتاً بر اساس استانداردها (چه فنی و چه در سطح صنعت) و دستورالعمل ها است که برخی از آنها باید از سوی مقامات دولتی ما باشد.

مربوط: از نیویورک تایمز گرفته تا WaPo، رسانه‌ها بر سر بنکمن-فرید می‌چرخند

دولت فدرال ایالات متحده در موقعیت رهبری قرار دارد. برای انجام این کار، باید با اجرای مقررات مدبرانه و مبتنی بر اصول، شفافیت و راهنمایی صنعت را ارائه دهد. این نوع رهبری است که به شکل‌دهی آینده «درست» کمک می‌کند، و با کنگره‌ای که به تازگی انتخاب شده‌اند، این همان چیزی است که من از آنها می‌خواهم آن را به عهده بگیرند. آینده بلاک چین و تمام مزایای آن به آن بستگی دارد.

علیرغم فقدان مقررات، صنعت باید سهم خود را برای عمل به شیوه ای شفاف و به نفع مصرف کنندگان انجام دهد. اما بدون نظارت، ما همچنان شاهد نمونه هایی از مشاغلی خواهیم بود که منافع مصرف کنندگان را در اولویت قرار نمی دهند. بنابراین، من از کنگره می‌خواهم که در سال 2023 سه اقدام کلیدی را تصویب کند تا از مصرف‌کنندگان محافظت کند.

ابتدا، تعریف وضعیت حقوقی دارایی های دیجیتال را روشن کنید: چه زمانی دارایی های دیجیتال به عنوان اوراق بهادار، کالا یا چیزی در این بین طبقه بندی می شوند؟ و این چگونه تعریف می شود؟ وظیفه دولت این است که این موضوع را برای شرکت کنندگان بزرگ و کوچک روشن کند – و نه اینکه وانمود کند که شفافیت وجود دارد – زیرا مصرف کنندگان بازنده هستند.

دوم، استیبل کوین ها به ثبات نیاز دارند: سقوط Terra باعث شد ارزش 60 میلیارد دلاری یک شبه ناپدید شود. مصرف کنندگان باید مطمئن باشند که استیبل کوین ها باید یک به یک با دارایی های نقدی با کیفیت بالا پشتیبانی شوند. استیبل کوین ها برای مزایای واقعی ارائه شده توسط بلاک چین بسیار مهم هستند. قوانین جاده در اینجا به مصرف کنندگان کمک می کند و حتی منجر به نوآوری بیشتر می شود.

سوم، مبادلات دارایی دیجیتال. همانطور که در FTX دیدیم، مصرف کنندگان هنگام خرید و ذخیره دارایی های خود در صرافی ها در معرض خطراتی قرار دارند. در حالی که برخی از این خطرات به خوبی درک شده اند، کنگره باید اطمینان حاصل کند که مصرف کنندگان اقدامات امنیتی لازم را برای تعامل با این پلتفرم ها دارند.

مربوط: داستان من از گفتن “من به شما گفتم” به SEC در FTX

تجربه من در زمینه محتوای وب اهمیت تعامل زودهنگام با سیاست گذاران را برای کمک به تهیه مقررات برای فناوری های نوظهور به من آموخت. اما من این درس را به سختی آموختم – ما با هم تعامل نداشتیم. در عوض، از دولت خواستیم که اعتماد کند که ما به تنهایی از پس آن برمی‌آییم. ما فکر می کردیم که همه پاسخ ها را داریم. برخی مقررات قبلاً برای فعالیت های جمع آوری داده ها در اینترنت وجود داشته است، اما هیچ یک از آنها برای جمع آوری داده های روزانه که شرکت های فناوری انجام می دهند، حساب نمی کنند. ایجاد توازن میان سود ما با منافع مصرف کنندگان، شکاف بزرگی را ایجاد کرده است که فکر می کنیم می توانیم مدیریت کنیم. اکنون واضح است که این به یک بحران حفظ حریم خصوصی داده ها منجر شده است که در آن افراد به محصولات تبدیل شده اند و حریم خصوصی جمعی و فردی ما از جلوی چشمان ما ناپدید می شود.

من شباهت هایی با بلاک چین فناوری در حال ظهور می بینم. بسیار مهم است که اکوسیستم هایی که محصولات و خدمات ساخته شده بر اساس این فناوری را توسعه می دهند، به همکاری با بخش عمومی برای ایجاد مقرراتی ادامه دهند که باز بودن و تضمین را به همراه داشته باشد. من پتانسیل بی حد و حصر بلاک چین را می دانم و مشتاق کمک به ایجاد مشارکت های عمومی و خصوصی مورد نیاز برای دستیابی به ثبات بیشتر در این صنعت هستم. و امیدوارم کنگره جدید در نیمه راه از ما استقبال کند.

دنل دیکسون او مدیرعامل و مدیر اجرایی بنیاد توسعه استلار است. پیش از این Terra Firma و Yahoo! او به عنوان مدیر حقوقی در شرکت هایی مانند پس از فارغ التحصیلی از دانشکده حقوق دانشگاه کالیفرنیا هاستینگز. او تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی در دانشگاه کالیفرنیا، دیویس به پایان رساند.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.


نویسنده: Denelle Dixon

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید