WazirX سندی مبنی بر ذخایر با بیشتر وجوه موجود در کیف پول Binance منتشر می کند

WazirX سندی مبنی بر ذخایر با بیشتر وجوه موجود در کیف پول Binance منتشر می کند


صرافی ارزهای دیجیتال مدرک ذخیره خود را منتشر کرد و آن را بزرگترین صرافی هند از نظر حجم و وجوه ذخیره اعلام کرد.

پس از پارانویا و آشفتگی ناشی از رسوایی نقدینگی و ورشکستگی FTX در صنعت کریپتو، ارائه دهندگان خدمات دارایی دیجیتال بزرگ در این فضا شروع به عمومی کردن وجوه ذخیره خود کرده‌اند.

آخرین موردی که به روند اثبات ذخیره ملحق شده است، صرافی ارزهای دیجیتال هندی WazirX است. او در 11 ژانویه اقدام شفاف سازی خود را اعلام کرد:

ما نه تنها بزرگترین صرافی کریپتو هند از نظر حجم، بلکه بزرگترین صرافی کریپتو هند از نظر ذخایر هستیم.»

WazirX از CoinGabbar، یک پلتفرم ردیابی دارایی های رمزنگاری شخص ثالث، برای نشان دادن اثبات ذخیره استفاده کرد. بر اساس داده ها، کل دارایی های کاربر WazirX که در تتر استیبل کوین (USDT) نمایش داده شده است در زمان نگارش این مقاله تقریباً 285 میلیون دلار است.

بر اساس این بیانیه، 90 درصد از دارایی‌های کاربر در WazirX در کیف پول‌های مبتنی بر بایننس نگهداری می‌شوند، در حالی که 10 درصد باقی‌مانده در کیف‌پول‌های سرد و گرم ذخیره می‌شوند. این مبلغ به ترتیب معادل 256.5 میلیون دلار و 28.5 میلیون دلار است.

الان رای بدهید!

صرافی اعلام کرد که Binance را به دلیل “پروتکل های سختگیرانه و اقدامات فنی پیشرو در صنعت” که برای محافظت از وجوه کاربران در پلتفرم خود استفاده می کند، انتخاب کرده است. همچنین به کاربران این امکان را می دهد که نسبتی بالاتر از 1:1 داشته باشند تا از وجوه کاربران در صورت انحلال محافظت کنند.

در حال حاضر، بیش از 19٪ از دارایی های موجود در صرافی در Shiba Inu (SHIB) و پس از آن 9.37٪ اتر (ETH)، 8.28٪ بیت کوین (BTC) و 8.18٪ DogeCoin (DOGE) قرار دارند.

مربوط: صرافی هندی WazirX در حذف USDC از فهرست بایننس پیروی کرد

وزیر ایکس علیرغم اینکه بزرگترین صرافی هند است، قبلاً به دلیل اتهامات پولشویی با مقامات محلی درگیر بوده است. وجوه موجود در بورس برای کمی بیش از یک ماه در طول تحقیقات مسدود شد.

در طول این مدت، بایننس با توییتی از Changpeng CZ Zhao، بنیانگذار بایننس، علناً از صرافی فاصله گرفت و گفت که او مالک صرافی نیست.

علاوه بر این، بایننس در طول دوره تحقیقات با حذف نقل و انتقالات وجوه خارج از زنجیره با WazirX در کنار مقامات محلی قرار گرفت.

بایننس اولین صرافی بود که پس از آشفتگی FTX، طرح اثبات ذخیره را اعلام کرد، که بعداً باعث شد سایر صرافی‌ها همین کار را با دومینو انجام دهند.


نویسنده: Savannah Fortis

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉