پس از اخطار نظارتی و خروج صرافی از فهرست، USDN استیبل کوین با پشتوانه امواج کاهش بیشتری پیدا می‌کند


قیمت WAVES و استیبل کوین USDN پس از انتشار هشداری توسط انجمن تبادل دارایی های دیجیتال و حذف توکن مبادله Upbit از فهرست سقوط کرد.

استیبل کوین های الگوریتمی سال سختی را پشت سر گذاشتند که با تثبیت UST به صفر و سپس انفجار توکن LUNA Terra که برای پشتیبانی از دارایی استفاده شد، شروع شد. استیبل کوین های الگوریتمی به طور کامل وثیقه نیستند و برای حفظ ثبات به مکانیسم های مختلفی متکی هستند که ذاتاً در برابر شرایط بازار آسیب پذیر هستند.

رونق UST یک اثر دومینو ایجاد کرد که باعث شد یک استیبل کوین دیگر به نام Magic Internet Money (MIM) باز شود. با وجود شکنندگی استیبل کوین‌های الگوریتمی، پروژه‌های جدیدی مانند Djed by Cardano (ADA) هنوز در حال برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی هستند، اما این بدان معنا نیست که این مفهوم از زمان بحران‌هایی که در اوایل سال مشاهده شد، تکامل یافته است.

بیایید نگاهی به آخرین رویداد de-peg در فضای کریپتوکارنسی بیندازیم.

هشدار برای استیبل کوین WAVES و USDN صادر شد

در 8 دسامبر، انجمن تبادل دارایی دیجیتال (DAXA)، که از پنج صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال در کره تشکیل شده است، هشداری را برای Waves و توکن آن (WAVES) صادر کرد.

این هشدار پس از تثبیت استیبل کوین USDN که توسط WAVES پشتیبانی می‌شود، ارائه می‌شود و تاکنون نتوانسته است استیبل 1 دلار را در بیش از 180 روز برقرار کند. این به این معنی است که پروتکل USDN می تواند WAVES را از طریق یک فرآیند آربیتراژ خودکار در تلاش برای به دست آوردن مجدد میخ حذف کند. در 8 دسامبر، USDN 16% کمتر از مقدار ثابت بود.

نمودار 180 روزه USDN/USD. منبع: Coinecko

اقدام DAXA برای صدور یک اخطار باعث شد Upbit هر دو WAVES و USDN را از فهرست خارج کند. به نظر می رسد خروج از فهرست همراه با هشدار DAXA در کاهش قیمت که در حال حاضر در WAVES و USDN مشاهده می شود، نقش داشته باشد.

استیبل کوین های الگوریتمی تنها در depegg کردن نیستند. نگرانی‌های مداوم در مورد حمایت تتر (USDT) و پرداخت بدهی کلی همچنان به نگرانی‌های کاهش‌یافته در میان سرمایه‌گذاران در همه سطوح دامن می‌زند.

در طول سال ها، USDT لنگر خود را از دست داده است، اما هرگز به اندازه ای که با UST و USDN دیده نمی شود.

همانطور که جامعه به استفاده از استیبل کوین های الگوریتمی ادامه می دهد، تنظیم کننده ها توجه می کنند و تنظیم فضا را در اولویت قرار می دهند.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.
نویسنده: Kyle White

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید