"موج کم" برای همه بازارها؟  5 نکته ای که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید

“موج کم” برای همه بازارها؟ 5 نکته ای که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید


قیمت بیت کوین در محدوده محدودی قرار دارد، اما تحلیلگران بیت کوین پیش بینی می کنند که سال برای دارندگان دارایی های پرخطر به پایان خواهد رسید.

بیت‌کوین (BTC) هفته قبل از کریسمس را با ناله‌ای شروع می‌کند، زیرا محدوده معاملاتی فشرده اندکی باعث خوشحالی گاوهای BTC شده است.

بسته شدن یک هفته ای کمی بالاتر از 16700 دلار به این معنی است که جفت BTC/USD به دلیل عدم جهت گیری کلی بازار، نوسانات عمده ای را تجربه نمی کند.

با مشاهده رفتار تجاری نامنظم در جدیدترین نسخه داده های اقتصاد کلان ایالات متحده، این جفت از آن زمان به وضعیت بسیار آشنا بازگشته است. چه چیزی می تواند این را تغییر دهد؟

این سوالی است که با ورود بازارها به کریسمس با چیزهای کمی برای ارائه، از دهان هر تحلیلگری بیرون می آید.

حقیقت برای دارندگان متوسط ​​بیت کوین سخت است – بیت کوین زیر سطح دو یا حتی پنج سال پیش معامله می شود. «FUD» به لطف FTX Fallout و نگرانی‌های Binance تقریباً با کمبود کارکنان مواجه است.

در همان زمان، نشانه‌هایی وجود دارد که ماینرها در حال بازگشت هستند، در حالی که شاخص‌های روی زنجیره نشان می‌دهند که زمان مناسبی برای پایین‌ترین قیمت کلان کلاسیک است.

آیا بیت کوین در سال جدید باعث ناامیدی بیشتری خواهد شد یا گاوها به رالی بابانوئل مورد نیاز خود خواهند رسید؟ کوین تلگراف نگاهی به عوامل پشت پرده قیمت بیت کوین آینده دارد.

قیمت نقدی بیت کوین: “کاپیتولاسیون” یا “سقوط کند؟”

بیت کوین که هفته را کمی کمتر از 16750 دلار بسته بود، از موج جدیدی از نوسانات در 18 دسامبر جان سالم به در برد.

حتی داده‌های همراه با تورم ایالات متحده و اظهارنظرهای فدرال رزرو کوتاه مدت بودند، و BTC/USD احتمالاً از آن زمان به وضعیت ناامیدکننده بازگشته است.

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView این نکته را ثابت می‌کنند – از زمانی که رسوایی FTX در اوایل نوامبر به وقوع پیوست، بیت‌کوین تقریباً هیچ اقدام قیمتی قابل‌توجهی نداشته است.

نمودار کندل استیک ۱ هفته ای BTC/USD (Bitstamp). منبع: TradingView

سوال برای مفسران بازار این است که چه چیزی لازم است تا چیزها در جهتی متفاوت بالا یا پایین بروند.

نظارت منبع تحلیلی Stockmoney Lizards، سطوح اصلاح فیبوناچی در نمودار هفتگی نشان می دهد که BTC/USD در “حمایت کلیدی” است.

اگر منطقه حدود 16800 دلار شروع به ناپدید شدن کند، منطقه بعدی حدود 12500 دلار است.

یک نقاشی دیگر از آخر هفته در مقایسه با چیزی که او آن را “پاکسازی نهایی” بیت کوین در بازارهای نزولی گذشته نامید. این موضوع این ایده را تقویت کرد که BTC/USD تقریباً از “کپی کردن” ساختارهای پایه ماکرو قبلی منصرف شده است.

مقایسه نمودار BTC/USD. منبع: Stockmoney Lizards / توییتر

برخی دیگر معتقدند که بدترین وضعیت برای چرخه فعلی هنوز در راه است. در میان آن‌ها، معامله‌گر و تحلیل‌گر محبوب کریپتو تونی است، که از جمله کسانی است که به طور بالقوه برای پایین‌ترین قیمت در حدود 10000 دلار تلاش می‌کنند.

بنابراین در سال 2023 من انتظار دارم که بیت کوین شروع به تشکیل یک الگوی پایین در انتهای پایین محدوده ای کند که در حال حاضر در آن قرار داریم و پشتیبانی حجمی حدود 11000 تا 9000 دلار باشد. سریال توییتر این آخر هفته.

خواهیم دید که آیا تسلیم می شویم یا به آرامی از آن سبقت می گیریم.

او افزود که پس از تسلیم انبوه، «مرحله انباشت» تنها در سال 2023 ادامه خواهد داشت، زیرا بیت کوین برای نصف شدن یارانه بلوک بعدی آماده می شود.

داده های جدید ایالات متحده انتظار می رود تحلیل ها کاهش دارایی های پرخطر را پیش بینی کند

پس از داده های تورم و درام فدرال رزرو در هفته گذشته، می توان گفت که هفته آینده فشار کمی برای کاربران بیت کوین ایجاد خواهد کرد.

با این حال، با توجه به رشد تولید ناخالص داخلی (GDP) در سه ماهه سوم ایالات متحده، پیش بینی می شود که پس از کاهش 0.9 درصدی در سه ماهه دوم، مثبت شود.

این مهم است زیرا ایالات متحده از لحاظ فنی وارد رکود اقتصادی در سه ماهه دوم شد، علیرغم همه تلاش‌های سیاستمداران برای انکار اینکه تصویر مالی به همان اندازه که داده‌ها نشان می‌دهند.

با این حال، همانطور که آجی باگا، سرمایه‌گذار بازار اشاره می‌کند، یک بازده تولید ناخالص داخلی بیش از حد قوی، فدرال رزرو را قادر می‌سازد تا افزایش نرخ‌های تهاجمی را برای مهار تورم دنبال کند – که برای همه دارایی‌های ریسک، از جمله ارزهای دیجیتال نامطلوب است.

او گفت: «پیش‌بینی مدل GDPNow فدرال‌رزرو آمریکا آتلانتا برای رشد تولید ناخالص داخلی واقعی ایالات متحده (نرخ سالانه تعدیل فصلی) در سه ماهه چهارم سال 2022، 3.2 درصد در 9 دسامبر است، از 3.4 درصد در 6 دسامبر. نوشت در به روز رسانی هفته گذشته

“خواندن تولید ناخالص داخلی ایالات متحده بسیار قوی از یک پیش بینی بیشتر دقیق. فدرال رزرو افزایش خواهد یافت و به افزایش خود ادامه خواهد داد.”

در کنار تولید ناخالص داخلی، شاخص قیمت هزینه‌های مصرف شخصی (PCE) نیز وجود خواهد داشت، معیاری که فدرال رزرو هنگام بررسی تغییرات سیاست‌ها به دقت نظارت می‌کند.

شرکت بازرگانی QCP Capital به طور مشابه در آخرین به‌روزرسانی بازار خود در دسامبر به تأثیر PCE اشاره کرد.

او خلاصه کرد: «به لطف فدرال رزرو، ما فقط فشارهای تورمی (و دستمزدها) را بدون توجه به آنچه در حال حاضر معامله می کنیم، معامله می کنیم.

با این حال، QCP یک هشدار برای بازارهای دارایی پرخطر داشت، که در آینده نزدیک برای همه، از جمله ارزهای دیجیتال، به شکلی افت می کند.

همانطور که می نویسیم، این رالی Q4، موج چهارم کامل را تشکیل داد، با آخرین موج پنجم پایین تر برای همه بازارها – S&P/Nasdaq، 2 سال/10 سال، USD و BTC/ETH.

نمودار توضیحی آتی NASDAQ 100. منبع: QCP Capital

کریپتو تونی این احساس را با پیش‌بینی آنچه که «ضربه پایین» در شاخص‌های سهام می‌خواند، قبل از برگشت به اشتراک گذاشت.

تحلیل عملکرد S&P 500 می‌گوید: «من به دنبال یک فشار بالا بودم تا یک سقف دوگانه در حدود 4320 تشکیل دهم، اما به آنجا نرسیدیم و قبلاً سقوط کرده بودیم.

“این همان تصویری است که در آن به دنبال یک تکانه پایین دیگر برای تکمیل الگوی WXY هستم که دیده‌ام.”

نمودار توضیحی S&P 500. منبع: Crypto Tony/ توییتر

مدیر عامل Binance می گوید FUD در حالی که اتهامات نادرست ادامه دارد

جایی که FTX شروع شد اکنون توسط Binance دنبال می شود.

این تصور اساسی از اسکن رسانه های رمزنگاری شده در اوایل هفته است که بایننس به طور جدی در رادار قرار گرفته است زیرا Changpeng Zhao مدیر عامل شرکت بارها در حال مبارزه با چیزی است که او آن را “FUD” می نامد.

بزرگترین صرافی کریپتو جهان از نظر حجم در هفته‌های اخیر با واکنش شدید رسانه‌ها و کاربران مواجه شده است زیرا تلاش‌ها برای اثبات ذخایر آن نتوانسته متقاعد شود.

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، رویدادهای اخیر شامل حذف یافته های تکمیلی مربوط به وعده های مالی صرافی توسط حسابرس بایننس است.

رویترز، گزارشی که بایننس علنا ​​آن را تکذیب کرده است، در عین حال چندین شبهه دیگر، از جمله یک پست وبلاگی مبنی بر فعالیت مشکوک بین بایننس و همتای آمریکایی اش، بایننس ایالات متحده، ایجاد کرده است.

در این پست، از سازمانی که خود را رسانه حباب کثیف می‌نامد، آمده است: «این یافته‌ها با گزارش‌های قبلی فوربس و رویترز که نشان می‌دهند Binance.US یک ترفند هوشمندانه طراحی شده برای فریب رگولاتورها و مشتریان است، مطابقت دارد.»

با این حال، با فروپاشی FTX، همه نگاه دقیق‌تری به صنعت کریپتو دارند. ما شک داریم که تای چی نظارتی بایننس به آنها اجازه دهد تا مدت بیشتری از بازوی دراز قانون فرار کنند.”

در همین حال، ژائو به هرگونه اتهامی در 17 دسامبر مهلت می دهد. تکرار دیدگاه “FUD” آن. او سپس سخنان رایان سلکیس، بنیانگذار پلتفرم تحلیلی مساری را بازنشر کرد که در انتقاد از بایننس به عنصر «بیگانه هراسی» اشاره کرده است.

سلکیس گفت: بخش بزرگی از Binance FUD بیگانه هراسی پنهانی است. نوشت بیش از دو توییت

من طرفدار تست استرس روی سپرده‌ها هستم و فکر می‌کنم بد است که چنین درصد بالایی از حجم از طریق یک مبادله واحد انجام شود. از سبک برخی انتقادات هم خوشم نمی آید. ببخشید!”

همانطور که هفته گذشته کوین تلگراف اشاره کرد، بایننس همچنان یکی از بزرگترین محرک های بالقوه قیمت بیت کوین است.

ماینرها رقابت را افزایش می دهند

پس از بزرگترین افت در نزدیک به 18 ماه گذشته، مشکل شبکه بیت کوین در این هفته دوباره شروع به افزایش خواهد کرد.

طبق پیش‌بینی‌های BTC.com، تنظیم مجدد سختی دو هفته‌ای بعدی حدود 3.8 درصد افزایش خواهد داشت.

مروری بر اصول شبکه بیت کوین (اسکرین شات). منبع: BTC.com

این برای ماینرهایی که در هفته‌های پس از کاهش ۲۵ درصدی BTC/USD توسط FTX دچار سردرگمی قابل توجهی شده‌اند، پیامدهایی دارد.

با کاهش سود، نگرانی‌ها در مورد تسلیم شدن مجدد معدنچیان و خروج دسته جمعی از فعالیت‌های خود آغاز شد.

اما همانطور که اخیراً Cointelegraph گزارش داد، همه موافق نیستند – آخرین تفاسیر داده ها به این نتیجه رسیده است که اکثریت قریب به اتفاق سازگاری با آب و هوا قبلاً انجام شده است.

با توجه به بازگشت سختی، این نظریه به عنوان یک مشاهده معتبر باقی می ماند، زیرا افزایش سختی به جای عقب نشینی، به رقابت شدیدتر بین ماینرها دلالت دارد.

داده‌های شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره‌ای Glassnode همچنین نشان می‌دهد که کاهش 30 روزه در دارایی‌های BTC استخراج‌کنندگان به‌عنوان فروش سرد در حال بازگشت است.

نمودار تغییر موقعیت خالص 30 روزه ماینرهای بیت کوین. منبع: Glassnode

کالین وو، روزنامه‌نگار، که در عین حال سهم کلی استخراج‌کنندگان از عرضه بیت‌کوین را مطالعه کرد، استدلال کرد که مکان آنها لزوماً مهم نیست.

تخمین زده می شود که استخراج کنندگان بیت کوین در حال حاضر حداکثر 820000 بیت کوین، حداقل 120000 بیت کوین، تنها 1% تا 4% گردش بیت کوین را در اختیار داشته باشند، حتی اگر شرکت های استخراج لیست شده 350% از تولید را در ژوئن سال جاری بفروشند، این تاثیر دارد. همچنین ضعیف شده است.» بخشی از آن است تو می خوانی در طول آخر هفته.

نمودار دارایی تخمینی بیت کوین استخراج کنندگان بیت کوین. منبع: کالین وو / توییتر

پیش بینی می شود حساسیت به پایین ترین حد در سال 2022 کاهش یابد

بر کسی پوشیده نیست که پای سرد نام بازی در مورد احساسات کریپتو در این سه ماهه است.

مطالب مرتبط: بیت کوین هنوز فاقد این سیگنال زنجیره ای برای بازار صعودی بیت کوین است – دیوید پول

به لطف FTX و اکنون بایننس، در رسانه‌های اجتماعی حس عذاب مشخصی وجود دارد و قیمت دارایی‌های کریپتو هنوز تصویر متفاوتی را ارائه نکرده است.

با این حال، شاخص ترس و طمع کریپتو به طور قابل توجهی بهتر از حد انتظار عمل می کند و همچنان بالاتر از پایین ترین براکت «طمع افراطی» قرار دارد.

در 29/100، حتی می توان گفت که شاخص کمی از حال و هوا جدا است.

اما برای کریپتو تونی، این کوتاه مدت خواهد بود و شاخص به پایین ترین سطح امسال یعنی 6/100 در سال 2023 باز خواهد گشت.

زمانی که ما در ترس شدید هستیم، به عنوان یک منطقه خرید خوب دیده می شود. اگر ما در طمع شدید هستیم، منطقه فروش است. بر اساس روانشناسی انسان، برخی از نظرات توضیح داده شده است.

“ما در ژوئن به 6 رسیدیم ‼️ من مشتاقانه منتظر هستم که سال آینده دوباره از این بازدید کنم.”

Fear & Greed در پایان نوامبر از “ترس شدید” بیرون آمدند و هنوز بازنگشته اند و در 15 دسامبر به 31 رسیدند – بهترین عملکرد آنها از 8 نوامبر.

شاخص ترس و طمع رمزنگاری (نمایش). منبع: Alternative.me

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.
نویسنده: William Suberg

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉