Watchdog از SEC به دلیل دسترسی FOIA به اسناد مربوط به تضاد منافع احتمالی ارزهای دیجیتال شکایت کرد


EMPOWR درخواست مکاتبه در مورد مقامات سابق SEC ویلیام هینمن، مارک برگر، جی کلیتون و کارفرمایان فعلی آنها می کند.

گروه دیده بان توانمندسازی نظارت بر افشاگران و تحقیقات (EMPOWR) شکایتی را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ارائه کرده است تا آژانس را مجبور کند از قانون آزادی اطلاعات (FOIA) پیروی کند. کارفرمایان

EMPOWR در شکایت خود مدعی شد که مقامات سابق SEC در رابطه با ارزهای دیجیتال بالقوه تضاد منافع داشتند. این شکایت به طور خاص به جی کلیتون، رئیس سابق SEC، مارک برگر مدیر اجرایی سابق، و ویلیام هینمن، مدیر مالی سابق شرکت اشاره داشت. با توجه به کت و شلوار:

سوابق درخواستی روشن خواهد کرد که آیا زمانی که مقامات سابق SEC اعلام می کنند که آیا ارزهای دیجیتال خاصی اوراق بهادار هستند و بنابراین مشمول مقررات SEC هستند، تضاد منافع وجود دارد یا خیر.

هینمن قبل از پیوستن به SEC در سال 2017، شریک شرکت حقوقی Simpson Thacher بود. او پس از خروج از SEC در اکتبر 2020 به شرکت بازخواهد گشت.

برگر پس از ترک SEC در سال 2021 با سیمپسون تاچر شریک شد و کلایتون در سال 2021 به صندوق تامینی ارزهای دیجیتال One River Asset Management پیوست. EMPOWR گفت:

این رویدادها سوالات جدی را در مورد تضاد منافع احتمالی زیربنای مقررات دولتی بازار ارزهای دیجیتال در حال ظهور ایجاد می کند.

سیمپسون تاچر یکی از اعضای Enterprise Ethereum Alliance بود، یک سازمان حمایتی که هدف آن “افزایش استفاده از Enterprise Ethereum” است. گزارش شده است که EMPOWR میلیون ها دلار از شرکت حقوقی در طول تصدی هینمن در SEC دریافت کرده است.

EMPOWR احتمالاً ادامه روابط هینمن با شرکت حقوقی سابق خود را یک تضاد می دانست، همانطور که هینمن در سخنرانی خود با عنوان “معاملات دارایی دیجیتال: هنگامی که هاوی با گری (پلاستیک) ملاقات کرد” در حالی که در SEC بود اظهار داشت که اتر (ETH) یک کالا است. “ارزش اتر به طور قابل توجهی افزایش یافته است.” اسناد مربوط به این گفتگو همچنین موضوع اختلاف حقوقی بین SEC و Ripple Labs بر سر پرونده ای است که آژانس ادعا می کند فروش سکه XRP ریپل (XRP) قوانین اوراق بهادار ایالات متحده را نقض می کند.

مرتبط: “ارزش مبارزه را دارد” – مشاور ریپل تأیید می کند که آنها اسناد Hinman را دارند

دعوی حاضر آخرین مورد از مجموعه اقدامات حقوقی مبتنی بر درخواست اصلی FOIA EMPOWR برای هشت دسته از سوابق در آگوست 2021 است. هنگامی که EMPOWR پاسخی به درخواست خود از SEC دریافت نکرد، در دسامبر همان سال شکایتی را ارائه کرد. SEC بعداً به چهار دسته از هشت دسته پاسخ “بدون سابقه” داد، اما بعداً اعتراف کرد که این پاسخ‌ها نادرست بودند و 1000 صفحه از سوابق را از ایمیل‌های جستجو شده یافت.

پس از تلاش‌های SEC برای گسترش جستجوی خود برای اسناد، EMPOWR یک درخواست جدید FOIA در دسامبر 2022 ارائه کرد. پرونده حاضر تلاشی برای دریافت پاسخ به این درخواست است.

مجله: مقررات رمزنگاری: آیا رئیس SEC گری جنسلر حرف آخر را می‌زند؟
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید