تجارت شستشو باعث رونق بعدی کریپتوها می شود: مارک کوبان

تجارت شستشو باعث رونق بعدی کریپتوها می شود: مارک کوبان


به گفته سرمایه گذار میلیاردر و مالک دالاس ماوریکس، بیشتر حجم مبادلات متمرکز جعلی است.

به گفته مارک کوبان، مالک میلیاردر دالاس ماوریکس و سرمایه‌گذار ارزهای دیجیتال، تجارت شستشوی ارزهای دیجیتال در صرافی‌های متمرکز عامل «رونق» ارزهای دیجیتال بعدی خواهد بود.

این سرمایه گذار میلیاردر در مصاحبه ای با The Street در 5 ژانویه اظهار داشت که سال 2023 پس از شکست های متعددی که در سال 2022 رخ داد، پر از رسوایی های رمزنگاری نخواهد بود.

کوبان که از چندین استارت‌آپ کریپتو و وب 3 پشتیبانی می‌کند، گفت که معتقد است بزرگترین چیزی که بر صنعت تأثیر می‌گذارد «کشف و حذف تراکنش‌های روان در صرافی‌های متمرکز» است.

او گفت: «ظاهراً ده‌ها میلیون دلار تجارت و نقدینگی برای توکن‌ها با استفاده بسیار کم وجود دارد» و افزود: «نمی‌دانم چگونه می‌توانند اینقدر نقد شوند».

مارک کوبا منبع: وب سایت شرکت پخش آمریکایی

طبق قوانین ایالات متحده غیرقانونی است، Wash Trading فرآیندی است که در آن یک معامله گر یا ربات همان دارایی رمزنگاری شده را برای ارائه اطلاعات گمراه کننده به بازار خرید و فروش می کند.

هدف این است که به‌طور مصنوعی حجم‌ها را افزایش دهیم تا خرده‌فروشان به این کار دست بزنند و قیمت‌ها را افزایش دهند. در اصل، این یک طرح پمپ و تخلیه است.

کوبان گفت: “من هیچ ویژگی برای حمایت از حدس خود ندارم.”

بر اساس گزارشی که توسط دفتر ملی تحقیقات اقتصادی (NBER) در ماه دسامبر منتشر شد، 70 درصد از حجم صرافی‌های غیرقابل تنظیم، خرید آنی است.

محققان از مدل‌های آماری و رفتاری برای تعیین اینکه کدام تراکنش‌ها مشروع و کدام جعلی هستند، استفاده کردند.

همچنین، مطالعه سال 2022 توسط فوربس روی 157 صرافی متمرکز نشان داد که بیش از نیمی از حجم معاملات بیت کوین جعلی است.

مربوط: مارک کوبان به بیل ماهر: “اگر طلا داری، احمقی… فقط بیت کوین بخر.”

با این حال، تجارت شستشو تنها به صرافی های متمرکز محدود نمی شود. در 5 ژانویه، Mati Greenspan، مدیرعامل Quantum Economics و تحلیلگر ارشد سابق بازار eToro، گفت که 42٪ از کل حجم NFT مربوط به شستشو است.

واش افزود که از این تجارت برای جمع آوری زیان های مالیاتی نیز استفاده می شد و (به افسر مالیات) این تصور را ایجاد می کرد که زیان بیشتری نسبت به آنچه که بوده است.
نویسنده: Martin Young

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉