کتی وود: «دیوار نگرانی» به کیف پول‌های دیجیتال منجر می‌شود، فناوری بلاک چین نادیده گرفته می‌شود

کتی وود: «دیوار نگرانی» به کیف پول‌های دیجیتال منجر می‌شود، فناوری بلاک چین نادیده گرفته می‌شود


مدیر عامل شرکت ARK Invest می‌گوید که عدم اطمینان بازار مستلزم فرصتی برای سرمایه‌گذاری بر نوآوری مخربی است که در طول تاریخ «در زمان‌های پرتلاطم سهم خود را به دست آورده است».

کتی وود، مدیر عامل شرکت ARK Invest معتقد است کیف پول های دیجیتال و فناوری بلاک چین از جمله «نوآوری های تغییر دهنده بازی» در سال 2022 هستند که بازارهای سهام عمدتاً نادیده گرفته شده اند.

وود در یک پست وبلاگی که در وب‌سایت ARK Invest در 12 ژانویه منتشر شد، پیشنهاد کرد که بازار سهام در سال 2022 با “دیوار نگرانی” مواجه است که ناشی از ترس از تورم ثابت و نرخ‌های بهره بالاتر است و عمدتاً تعدادی از فناوری‌های نوآورانه را نادیده می‌گیرد.

وود با تاکید بر اینکه کیف پول های دیجیتال «جایگزین پول نقد و کارت های اعتباری» هستند، اظهار داشت که این کیف پول ها به عنوان مهم ترین روش تراکنش برای تجارت آفلاین در سال 2020 از پول نقد پیشی می گیرند.

وی با این استدلال که کیف پول های دیجیتال را نیز نباید نادیده گرفت، خاطرنشان کرد که آنها نیز حدود 50 درصد تجارت آنلاین جهانی در سال 2021 را تشکیل می دادند.

وود پیشنهاد کرد که فروپاشی اخیر صرافی کریپتو FTX بر مأموریت بزرگتر آنچه که بلاک چین های عمومی برای آن طراحی شده اند تأثیر نمی گذارد. وی خاطرنشان کرد:

بلاک چین های عمومی مانند بیت کوین و اتریوم در پردازش تراکنش ها شکست نخورده اند.

وود با تاکید بر اینکه چگونه فروپاشی FTX به سرمایه گذاران رمزارز آموزش داده است تا در مورد محل ذخیره دارایی های رمزنگاری خود کوشاتر باشند، گفت که سهم حجم معاملات در صرافی های غیرمتمرکز که امکان تجارت بدون واسطه مرکزی را فراهم می کند از 8.35 درصد به 8.35 درصد به 37 افزایش یافت. او گفت افزایش یافته است. 11.4٪

الان رای بدهید!

وود گفت که در «30 سال کار در مدیریت پورتفولیو» هرگز چنین شرایط بی ثبات بازار را تجربه نکرده است و گفت که هرگز «بازارها را به این اندازه جابه جا نکرده است».

مدیرعامل پیشنهاد کرد که اقتصاد با شرایط سختی مواجه است، با رکود در عرضه پول، کاهش قیمت کالاها، و “باز شدن” سهام های متورم، که نشان دهنده کاهش نرخ تورم و احتمالاً کاهش تورم است.

مربوط: ویزا برنامه‌هایی دارد که به شما امکان می‌دهد صورت‌حساب‌هایتان را به‌طور خودکار از کیف پول کریپتو پرداخت کنید

در این گزارش، وود خاطرنشان کرد که سرمایه‌گذاران پول نقد در سطوح بالایی نگهداری می‌کنند که از زمان بحران 11 سپتامبر در سال 2001 مشاهده نشده است، و خاطرنشان کرد که ترس سرمایه‌گذاران زیاد است.

دیگر نوآوری‌های «تغییرکننده بازی» که وود معتقد است بازار سهام در سال 2022 «تا حد زیادی نادیده می‌گیرد» عبارتند از هوش مصنوعی (AI)، وسایل نقلیه الکتریکی، اکتشاف فضا و چاپ سه‌بعدی.

علیرغم عدم اطمینان در بازار، او معتقد است که فناوری‌های نوآوری مخرب که «مشکلات را حل می‌کنند» به طور تاریخی «در زمان‌های آشفته سهم خود را به دست آورده‌اند».
نویسنده: Ciaran Lyons

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉