بیانیه اتریوم Vitalik Buterin باعث افزایش صدایی برای X شد، در اینجا دلیل آن است


آخرین اظهارات ویتالیک بوترین نباید باعث این وضعیت می شد. در مورد آزادی بیان در اتریوم، بنیانگذار اتریوم با واکنش شدید کاربران عادی روبرو شد که از تأثیرگذاران اتریوم رنج می بردند و تحمل هیچ انتقادی را نداشتند.

اما این بیانیه موجی از انتقادات را در جامعه به راه انداخت. بسیاری از کاربران تجربیات منفی خود را با اینفلوئنسرهای اتریوم به اشتراک گذاشتند و تضاد بین ایده‌آل گفتمان باز بوترین و واقعیت سانسوری که با آن روبرو هستند را برجسته کردند.

یکی از کاربران پرسید: “آیا آنها تا به حال در مورد نمودار ETH/BTC صحبت می کنند؟” به این معنی است که بحث های معنادار اغلب نادیده گرفته می شوند. کاربر دیگری تجربه خود را با این جمله به اشتراک گذاشت: «تقریباً همه اینفلوئنسرهای اتریوم بلاک کردند زیرا از انتقاد من خوششان نمی آمد». این نشان دهنده گسست چشمگیر بین دید بوترین و رفتار واقعی چهره های تاثیرگذار در اکوسیستم اتریوم است.

نمودار ETH/USD از TradingView

نظراتی در انتقاد از فرهنگ اصلی سانسور و دستکاری در جامعه اتریوم منتشر شد. یکی از کاربران خاطرنشان کرد که فرهنگ سانسور در صنعت Web3 رواج دارد و اشاره کرد که موضوع خاموش کردن صداهای مخالف مختص اتریوم نیست بلکه در فضای غیرمتمرکز وب رایج است.

مرتبط با

این واکنش شامل حکایات شخصی نیز بود. یکی از کاربران زمانی را به یاد آورد که هزینه های اتریوم به طرز مضحکی بالا بود. هر شخصیت با نفوذی در جامعه ETH هر کسی را که از او انتقاد می کند ساکت می کند. ناامیدی که بسیاری از کاربران هنگام تلاش برای شرکت در بحث‌های انتقادی در مورد کاستی‌های اتریوم احساس می‌کنند، نشانه بزرگی است که نشان می‌دهد جامعه ممکن است به اندازه‌ای که ویتالیک بوترین می‌خواهد نشان دهد، باز و مهربان نباشد.

اما این ممکن است آنقدرها هم مهم نباشد. مانند سایر جوامع رمزنگاری، انجمن اتریوم ماهیت باز دارد و به هر کسی اجازه می‌دهد تا افکار و ایده‌های خود را در انجمن‌های عمومی مانند X، Warpcast و دیگران بیان کند. همچنین، شما آزادید که در صورت مخالفت با هر کسی که می خواهید ساکت کنید.


نویسنده: Arman Shirinyan

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید