ویتالیک بوترین نسبت به بارگذاری بیش از حد اتریوم هشدار می دهد


بوترین از حفظ مینیمالیسم اجماع اتریوم و عدم بارگذاری بیش از حد اعتبار سنجی ها با چیزهای دیگر حمایت می کرد.

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، یک پست وبلاگ طولانی منتشر کرده است که در مورد خطرات «گسترش» اجماع اتریوم فراتر از عملکردهای اصلی آن یعنی اعتبارسنجی بلاک ها و ایمن سازی شبکه هشدار داده است.

آشتی اتریوم فرآیندی است که توسط آن بلاک ها توسط مکانیسم اثبات سهام که با “Merge” در سپتامبر 2022 اجرا شد، تأیید می شوند.

بوترین در یک پست وبلاگی در تاریخ 21 مه با عنوان “اجماع اتریوم را بیش از حد بارگذاری نکنید” هشدار داد که استفاده از اجماع شبکه اتریوم برای موارد دیگر “می‌تواند خطرات سیستمیک بالایی را برای اکوسیستم به همراه داشته باشد و باید از آن جلوگیری کرد و در برابر آن مقاومت کرد.”

بنیانگذار اتریوم عمدتاً حفظ مینیمالیسم بلاک چین را ترویج می کرد.

بوترین خاطرنشان کرد که در طول سال‌ها، تعدادی پیشنهاد یا ایده‌ها مبنی بر استفاده از اجماع اجتماعی اتریوم برای اهداف دیگری مانند پیش‌گویی قیمت و داده، تلاش‌های مجدد و استفاده از سافت فورک‌های لایه-1 برای بازیابی لایه-1 منتشر شده است. 2 پروژه که باید مشکل داشته باشد.

تمایل طبیعی به تلاش برای گسترش هسته بلاک چین با عملکرد بیشتر وجود دارد، زیرا هسته بلاک چین دارای بیشترین وزن اقتصادی و بزرگترین جامعه پس از آن است، اما هر یک از این توسعه‌ها خود هسته را شکننده‌تر می‌کند.

بوترین گفت که زیرمجموعه خاصی از این تکنیک ها می تواند “خطرات سیستمیک بالا” را برای اکوسیستم ایجاد کند، مانند حشرات یا حمله 51 درصدی عمدی.

برخی از نمونه‌های پرخطر عبارتند از ایجاد اوراکل‌های قیمتی ETH/USD که در آن دارندگان یا اعتبارسنجی‌های ETH می‌توانند برای رای دادن رشوه بگیرند. این می تواند منجر به “پول شرکت کنندگان بد” در صورت عدم توافق شود.

با این حال، او نیاز به پیشگویی های بهتر را تصدیق کرد و یک رویکرد مورد به مورد را پیشنهاد کرد، زیرا مشکلات مختلف “ماهیت بسیار متفاوتی” با یکدیگر دارند.

به طور کلی، بوترین گفت که گسترش «ماموریت‌های» اجماع اتریوم هزینه‌ها، پیچیدگی‌ها و خطرات اجرای اعتبارسنجی را افزایش می‌دهد.

مرتبط با: بوترین در تاثیر zk-EVM بر عدم تمرکز و امنیت اهمیت دارد

او گفت: پروژه‌های لایه کاربردی قبل از جمع‌بندی باید مراقب اقداماتی باشند که خطر افزایش دامنه توافق بلاک چین را به دنبال داشته باشد تا هر چیزی غیر از تأیید قوانین اساسی پروتکل اتریوم باشد:

درعوض، ما باید حداقلی بودن زنجیره را حفظ کنیم، از استفاده‌های مجدد که شبیه شیب‌های لغزنده به نظر نمی‌رسند برای گسترش نقش اجماع اتریوم، حمایت کنیم و به توسعه‌دهندگان کمک کنیم تا استراتژی‌های جایگزین برای دستیابی به اهداف امنیتی خود پیدا کنند.»

مکانیسم اجماع اتریوم در سپتامبر سال گذشته از اثبات کار به اثبات سهام تغییر کرد. علاوه بر این، اتریوم سهامدار به تازگی با ارتقا Shapella در 12 آوریل برای برداشت منتشر شد. این موضوع بررسی فزاینده نقش های اعتبارسنجی و خطرات امنیتی در بزرگترین شبکه قراردادهای هوشمند جهان را توضیح می دهد.

مجله: «انتزاع حساب» کیف پول‌های اتریوم را تقویت می‌کند: راهنمای Dummies
نویسنده: Martin Young

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید